Aktuálně: 4 817 inzerátů175 577 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Vyroba granul

Michal (neregistrovaný) 29.05.2009, 10:42:04 xxx.xxx.113.36
Ahojte
Nedavno som videl jednu relaciu o afrike a o tom ako tam chovaju ryby a vyrabaju si pre ne krmivo tak ma napadla skvela vec na krmivo pre hydinu.
Staci zobrat akykolvek jemne namlety srot s ktorym sa krmi hydina. V mixery rozmixovat trebars cerstvu zihlavu pridat trosku vody a zmiesat to s tym srotom. Vzniknutu vlhku masu staci dat do mlynceku na maso. Pomletim v mlynceku vzniknu peletky ktore staci len dat vysusit a vznikne granulovane krmivo. S trochou fantazie mozete takto pripravit granule rozneho zlozenia. Ja si tak idem spravit zmesky pre nosnice, kacice a brojlerov. Vyhoda je ze hydina ma zelene krmivo aj mimo sezonu.
Mozno tym niekoho inspirujem ako si ulahcit kazdodenne krmenie. Alebo poznate nejaky podobny zlepsovak ako si ulahcit krmenie a usetrit pri kupovani hotovych zmesiek?
Řezňa (neregistrovaný) 02.09.2023, 07:30:50 xxx.xxx.264.17

No nevím jak moc je to ulehčení když si můžu koupit pytel kompletní krmné směsi bez práce a při pár kusech drůbeže mi vydrží i dost dlouho takže cena se dá akceptovat. Váš postup je složitý a náročný na čas i práci. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2243 příspěvků) 02.09.2023, 07:43:36 xxx.xxx.61.107

Michal ale tenkrát kupoval suroviny bez chemie , asi, jinak to nemá smysl, a míchal je třeba každé ráno a slépky vyjedly, co se jim líbilo. Koupená směs samozřejmě toto řeší, taky to pohodlí, ale u domácí stravy vidím, co jim dávám. S mlýnkem nápad dobrý, ale myslím, že z toho lezou provázky, ne pelety, to by se muselo krájet, a to se mi už nechce. Michal by si takto vyrobil směs na měsíc, ani by možná nepotřebovala konzervaci, nacpala bych tam nějaký lecitin, céčko, šípky, něco tak. Dnes prostě končím u toho mixéru - posbírám zbytky zeleniny, ovoce, přihodím maso, sušené/čerstvé zelené cokoli, mixy mixy, do kyblíku + zrní a je to… je to mokré, drží pohromadě. 
Slepice nemám jako fabriku na vejce, tak mi to je fuk, ty 3 5 minut na přípravu. Sedí na zahradním stolku a koukají, co dělám. By si to taky mohly jít uvařit samy, že jo.

list
list (563 příspěvků) 02.09.2023, 10:43:23 xxx:xxx.97c0:8c4d

Jsme zase u podomácky vyráběné směsi. Jemný šrot a kopřiva mi slepice neuživí, potřebuju protein a poměrně dost, jinak slepice neponesou, budou se ozobávat a když náhodou něco snesou, hned to sežerou. Nehledě na to, že čerstvá kopřiva a máčení směsi si vyžádá rychlé vysušení granulí, jinak to všechno shnije a při nedostatečném dosušení mi to shnije při skladování. Neznámá kvalita suroviny taky nekoresponduje s tím, že bych věděl, čím krmím.  Když si připočtu nákup lisu na granulování. Přijde mi to jako hodně zbytečný špás. 

Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 02.09.2023, 12:08:12 xxx.xxx.39.198
Odpověď na příspěvek uživatele list z 02.09.2023, 10:43:23

jj, nějaká namočená patla je buď k okamžitému zkrmení, nebo je k tomu potřeba ještě výkonná sušička, jinak to zkvasí a zplesniví a pro slepice to bude velký mínus.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.