Aktuálně: 4 932 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zanášející slepice

Monika Procházková (neregistrovaný) 25.06.2009, 09:27:27 xxx.xxx.92.168
Dobrý den jsem také začínající chovatelka slepic mám zatím 5 slepic bez kohouta a jednu slepici jsme nemohli čtyři dny najít a už 14 dní jsme od ní neměli vajíčka tak jsme si mysleli , že teď má pauzu nebo je stará /tu syn vyhrál na výstavě/ a dnes jsem ji našla ve stodole jak sedí na vejcích. Ale kohouta nemáme tak nejsou oplodněná. Jak jí to mám odnaučit.Prosím poraďte. Děkuji Monika
J.Marková (neregistrovaný) 25.06.2009, 13:49:07 xxx.xxx.105.3
Dvě možnosti:

1) Sežeňte si asi 10 vajec oplozených od souseda, který kohouta má, kvočnu nechte sedět tam kde sedí a vejce neoplozená jí vezměte ( možná ještě nejsou zkažená a spotřebujte je v kuchyni) a podložte jí ta vejce oplozená. Asi za 28 dní by se mohla vyklubat kuřata.

2) Kvočnu dejte do menší klece celé zhotovené z drátěného pletiva (nejdůležitější je z pletiva dno) bez podestlání a s klecí ji pověste na delší, přibližně vodorovnou větev stromu, která je pružná a houpe se ve větru. Slepici nechte na stromě v kleci i v noci. Nejméně 3 x denně klec s kvočnou sejměte se stromu, položte na zem a do klece dejte kvočně asi na 15 minut 1 misku s vodou a 1 misku s pšenicí, aby se mohla napít a nažrat. Prý asi po týdnu v kleci se odnaučí kvokat.
J.Marková (neregistrovaný) 25.06.2009, 23:59:35 xxx.xxx.105.3
Pardon, omluva za překlep.
Jiří (neregistrovaný) 26.06.2009, 00:46:06 xxx.xxx.205.29
Dobrý den, to s tou pletivovou klecí na stromě mi přijde jako poněkud složité řešení a myslím, že používám šetrnější. Mám proutěný koš, průměru asi půl metru. Pod něj slepici přiklopím (odpadá problém s napájením, slepici přiklopím i s vodou a krmivem). Poslouží Vám určitě jakákoliv prodyšná nádoba, dostatečně vysoká, aby si v ní slepice mohla pohodlně stoupnout. Koš mám umístěný v šeru stodoly, to proces "odnaučení" urychlí o pár dní. Obvykle po čtyřech, až pěti dnech nemá tendenci zasednout na hnízdo. Hnízdo jí zrušte a pokud by náhodou chtěla znovu sedět, proces s přiklopením opakujte. Mě tato metoda funguje již mnoho let a mám ji naučenou už od své babičky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.