Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Poradíte jakého koupit??

Zlatka (neregistrovaný) 25.06.2009, 20:24:11 xxx.xxx.75.102
Zdravím. Chtěli bychom si pořídit opeřeného kamaráda, čteme předem co se dá- o stravě, nárocích, nemocech..Máme už vybraná i nějaká plemena, která by se nám líbila, ale rady od chovatelů jsou většinou k nezaplacení.
Bude to jen jako mazlíček domů, syn má přes 13 let, máme 2 malé psy- krysaříky..ale nechceme moc malého papouška...
Nám se líbí alexandři, ale fakt nevím jakého si máme vybrat. Krásný je čínský, vousatý i velký, budou vhodní pro takové amatéry??
anonymní (neregistrovaný) 26.06.2009, 21:11:10 xxx.xxx.68.120
Tak asi zase lidi tolik alexandry jako domácí mazlíčky nechovají, tak se toho moc nedozvíte.
cone
cone (1412 příspěvků) 26.06.2009, 22:24:55 xxx.xxx.85.196
Alexandra bych vám doporučil jen a pouze ručně dokrmeného. Alex. velký je občas / i nyní / nabízen ručně dokrmený, celkem ještě v přijatelné cenové relaci / plus mínus 5tis.kč / a je to každopádně impozantní papoušek. Dejte ale pozor, aby byl opravdu ručně dokrmen-krotký, z divokého jedince budete nešťastní všichni zainteresovaní, včetně alexandra.
mafffia
mafffia (36 příspěvků) 28.06.2009, 08:47:13 xxx.xxx.155.27
Osobně můžu velmi doporučit Alexandra rudohlavého. Mám ho asi 3 měsíce a nemám k němu jedinou výtku.
Je to volierový pták, nedokrmený (ručně) a je krásně ochočený. Nekřičí, je velmi přítulný a šikovný.
Měli jsme A.vousatého a musím říct, že řval jak hyena A.malého mají teď sousedi a každý den děkuji bohu, že nekřičí doma mě :-)
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 28.06.2009, 09:12:45 xxx.xxx.71.187
tak co já vim tak mezi alexandrama sem si vybral ja malého jelkož je levný a když se dá dokrmené(ručně) tak nekřičí a je hravý i já sem chtěl alexandra na mazlení a domácího papouška ale skuste třeba jiné druhy třeba mníšek šedý je také lehce ochočitelný nebo papoušek senegalský ale zase neni tak velký
Zlatka (neregistrovaný) 28.06.2009, 16:16:44 xxx.xxx.75.102
No právě my chtěli něco většího...senegalec se nám taky líbí, ale je malinkej. Teď jsem byla na výstavě v Brně ( PROPET) a bavila jsem s jedním pánem. Říkal že Alexandr velký je mazlíček, ale MUSÍ!!! být ručně dokrmený, jinak se zblázníme všichni..
Teď ještě nějakého sehnat a je hotovo..:o))
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 16:36:58 xxx.xxx.70.68
A co takhle aru hyacintového, ten je velikej. To je jen legrace!!! Chci jen podotknout, abyste taky brali vpotaz jestli ho budete pouštět po bytě, že čím větší rozpětí křídel, tím lépe padají skleničky z polic. V kuchyni si najednou umane, že nebude sedět u vás na rameni, skočí třeba na volně stojící kořenky a už budou padat do talíře, kde právě připravujete vajíčka na řízky. Také máchnutí takovými křídly zvíří více prachu i když ho budete pečlivě utírat. Každý papoušek má trochu toho prachového pudru v křídlech a ten se dobře usazuje na místech - neviditelných. Prach je pak vidět až když začne papoušek lítat. Takže čím větší papoušek tím větší závody v akrobatickém lítání. Takové braní zatáček mezi dveřmi když to nečekáte je taky fajn, včetně té srážky, když je to rozdováděnému papouškovi jedno do čeho narazí a je to třeba váš obličej. Takže šťastnou ruku při výběru papouška.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 28.06.2009, 18:58:37 xxx.xxx.48.29
Letos si ode mne brala jedna paní mládě alexandra vousatého odchovaného pod rodiči. Zhruba za týden jsem obdržel e-mail že si bere přes mříže klece piškoty a burské oříšky a o pár dnů později se již nechal podrbat na hlavičce. Jak je vidět, tak i voliérový pták se ochočit dá. Samozřejmě s ním je víc práce než s dokrmeným ale výsledek určitě stojí za to.
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 19:34:03 xxx.xxx.77.45
Hodně záleží jestli lidi chtějí mít papouška -hned- ochočeného. Je pravda, že na prvního mazlíčka se pospíchá, aby to byl opravdu mazlíček. Později , a to jsem zažila i já, jsem si vzala papouška z odchytu. Tady je zajímavé pozorovat nejen papouška, ale vnímat i svoji vytrvalost a snahu papouška ochočit. A tak když příjde pro piškot nebo burák je to událost nad kterou se chovatelovo srdíčko jenom tetelí.
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2009, 23:13:35 xxx.xxx.7.50
Dobrý večer,číňan má strašně pronikavý hlas tak bych si to ještě rozmyslela.Jednoho máme doma a ten řev se nedá vydržet.Ten náš když je venku,tak zničí vše na co narazí.Proto pošupe ven do voliéri.Ale jinak je to mazel.Umí opakovat pár slov.Chtělo by to zvážit pro a proti.
Orina (neregistrovaný) 29.06.2009, 00:12:35 xxx.xxx.77.45
Zadavatelka by měla objet několik chovatelů, třeba i různých papoušků, aby měla přehled hlavně o hlasitosti. Jsou papoušci, kteří řvou od rána do večera. Senegalci například nejsou slyšet vůbec, ale ty nechcete. Co je to platné velký papoušek, když nadělá třeba velký binec. Já také toužím po určitém druhu, ale koupím ho až budu mít patřičný přehled a znalosti, abych se ve finále nedivila co jsem si přinesla.
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 29.06.2009, 13:47:38 xxx.xxx.71.187
pro zadavatele nejlepší byb asi bylo začít něčim menšim třeba ten senegalec abyste vyděla jestli to je správné a zvládáte ho nebo ne muže se stát že si nepadnete do oka a pak z velkého papouška je velkej tyran musíte se naučit s malym papouškem a potom mužete jit na velkého je to riskantní mit v bytě tak velykého popouška hned na poprvé
Orina (neregistrovaný) 29.06.2009, 15:17:12 xxx.xxx.80.24
Jak uvádí Jakub je opravdu lepší začít s menším druhem velkých papoušků. Ono totiž když nezvládnete senegalce, a že ten dokáže ze vzteku prokousnout ruku, tak se vrátíte k andulkám. Někdy když to člověk vezme za špatný konec, tak obzvlášť v dospívání začínají problémy, které buď ustojíte a nebo se zvrhnou v neustálé štípání a kousání. Tak se lidi později radši papouška zbaví. Sem na web asi nechodí lidi, kteří byli rádi, že šel papoušek z domu a nebo se s tím nebudou chlubit, ale bylo by zajímavé slyšet právě je. Ona je to legrace první rok, možná druhý a třetí, ale papoušek žije i 40let, vydržíte to s ním nebo půjde o dům dál?
Andrea (neregistrovaný) 29.06.2009, 15:48:10 xxx.xxx.43.243
Mám senegalce, a co se týče paličatosti, vychcanosti,hlasitosti, bolestivosti kousnutí a demoličních schopností je to podle mě rozumné maximum - dělat mi to co on jen o trošku větší papoušek(nedejbože i hlasitější), tak za 1)už nemám kde bydlet(skříně už by asi nebyly vůbec), za 2)bych potřebovala naslouchátko kvůli poškození sluchu, za 3)bych byla minimálně jednou týdně na chirurgii kvůli šití všeho možného (prsty, uši, noc, tváře)
Samozřejmě jsou lidé kterí si s papouškem bezvadně rozumí, umí ho pěkně vychovat a je pak radost mít doma velikého mazlíka, ale pro nás začátečníky je papoušek velikosti senegalce ideálním velkým papouškem :o)
Zlatka (neregistrovaný) 29.06.2009, 20:41:45 xxx.xxx.75.102
No vidíte, hned jsem si početla. Ono dobré rady se opravdu těžce shání. Jak píšete, lepší by byl ze začátku menší a když to půjde tak větší- jenže my chceme papouška jednoho, ne chovný pár a máme potom čekat nějakých 30 let až odejde kam všichni musí?? Právě že nám doporučovali ty dokrmované, že to není tak složité hned od začátku ( tak jako s klecovým odchovem). Nějakého bince se opravdu nebojím, ty moje dvě malé feny ( pražský krysařík) a synátor toho zvládnou taky dost... Myslíte že bychom toho Alexe nezvládli? Nebo existuje nějaký tichý papoušek? Díky Zlatka.
cone (neregistrovaný) 29.06.2009, 21:03:56 xxx.xxx.85.196
Zlatko, určitě se nemusíte toho alexandra bát, ať už velkého / samec je opravdu impozantní /, tak i toho vousatého. Číňana spíše kvuli hlasitosti ne. Jinak ten senegalec, co se týče hlasitosti je nejúnosnější, ale je to malý papoušek, zato má velkou duši.
PS A opravdu jen ručně dokrmeného.
Orina (neregistrovaný) 29.06.2009, 21:05:41 xxx.xxx.80.24
Jestli ho zvládnete, to vám nikdo neporadí, až čas. Každý papoušek je jiný i když se jedná o stejný druh. Někdo má problémy i s andulkou, takže je těžké radit.Jen si musíte uvědomit, že papoušek není pes. Je to s ním úplně jiné.Musíte při jeho chování pochopit příčinu,proč dělá to nebo ono. Není zákeřný, ale když vás kousne, má to svůj důvod, který není někdy nutno potrestat, protože příčina kousnutí je třeba vaší vinou. Při hlazení papouška vás najednou bolestivě kousne, třeba až do krve. Příčinou může být narůstající nové peří, kde špatně pohnete brkem, papouška to zabolí a on reaguje. Takovýchto příčin je celá řada a trestat se papoušek za ně nemůže, není to jeho vina. Jenže člověk to špatně odhadne a buď pleskne papouška po zobáku a nebo ho za kousnutí zavře do klece. A zde se zrodí nedůvěra a někdy i nenávist, kdy s vámi papoušek nebude chtít komunikovat jako dřív a najednou se od sebe začnete citově vzdalovat. Je toho ještě moc, co by se dalo napsat, ale snad jsem vám trochu objasnila důvody, pro které lidi papoušky prodávají aniž by si uvědomili, že příčina španého vztahu a komunikace nevzešla od papouška, ať malého nebo velkého.
anonymní (neregistrovaný) 29.06.2009, 22:16:05 xxx.xxx.99.254
Orino, jsem ráda za každou radu- nebiju ani ty moje psy- asi bych je zlomila jako párátko...:o)), i když by si někdy zasloužily. Většinou se dá najít řešení. Na odběr máme ještě čas, nakoupíme velkou klec, knížky a budeme se vzdělávat ( synátor povinně).
Ještě jsem kontaktovala chovatele, který má momentálně malé a píšeme si, s dotazem, zda to miminko patří k hlučnějším, nebo je klidnější. Pokud chová déle, měl by to poznat. Ať potom nejsme nešťastní všichni- my i zvířátko. ještě jednou moc díky. zlatka
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 30.06.2009, 09:47:23 xxx.xxx.141.59
nevim jestli ste to psala vy zlatko mate jinou IP adresu ale věřte mi že ikdyby ste udělala sebemenší chybu u papouška velkych rozměrů tak z ruky budete mít cedník a to neni přijemne někdy i od andulky to bolý ale někdy taky ne věřte mi že když začnete s tim senegalcem udělate dobře ne že bych vas nutil ale je to jistější je lehčí na ochočení a je méně hlučný než alexandři a když vam to nepude prodáte ho do chovu nebo někomu jinému se nic neděje a budete vědět jestli ho zvládáte nebo ne.. ja si nemyslim že ho nezvládnete ale jen abyste sem potom nepsala co s ním že s poklovaná atd...ale dělejte jak myslíte vy my vám akorát radíme jak začít věřtemi že člověk který začne hned s alexandrem čínským nebo velkým tak to je dost těžký začátek
Zlatka (neregistrovaný) 30.06.2009, 14:54:29 xxx.xxx.75.102
Ano, jsem to já, přispívala jsem z práce. Opravdu si vážím každé rady, vím že to myslíte dobře. Také jsem pořád v kontaktu s chovatelem a mám na něj nějaké dotazy ( asi ze mě dostane psotník). Psal že to malé je takové klidnější, poslal mi i fotky- je nádherné...já jsem se do toho mimíska zamilovala..:o)).
U nás jsme nikdy žádné zvířátko neprodali, bylo by to jako prodat člena rodiny, takže si nedovedu představit, že pokud něco nepůjde, tak bychom jej měli dát pryč....
Jinak opravdu ještě jednou díky za rady. Zlatka.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.