Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Poradíte jakého koupit??

anonymní (neregistrovaný) 30.06.2009, 16:21:54 xxx.xxx.62.209
***ěřte mi že když začnete s tim senegalcem udělate dobře ne že bych vas nutil ale je to jistější je lehčí na ochočení a je méně hlučný než alexandři a když vam to nepude prodáte ho do chovu nebo někomu jinému***

hm, hm, jakej je rozdil prodat do chovu senegalce a alexandra?

zlatko:
pocitej s tim, ze alexandri jsou desni drevorubci. takze pokud ty nebo jiny clen domacnosti budes mit problem s ohlodanym nabytkem, sedackou, okny ci dvermi, vyber jiny vice "homefriendly" druh. a taky pocitej s tim, ze kazdej ptak, kdyz dospeje, trochu "zdivoci". prestane to byt plysove mimino, ma svou hlavu, neni tak snadno ovladatelny a v toku umi bejt kousava a agresivni potvora.
Zlatka (neregistrovaný) 30.06.2009, 16:37:48 xxx.xxx.75.102
Tak jako já... :o). Já i když mám samozřejmě trochu obavy, tak se zase nějak moc nebojím, materiálně založení nejsme a co nezničí syn a psi, tak zůstane na papoucha...:o)
Myslím, že když bude mít dost zábavy, tak ničit moc nebude...a to s tím prodejen , to je pravda. I když si to nedokážu představit, kdybych nezvládala senegalce a měla ho prodat, stejně tak to můžu udělat i s Alexandrem...i když o tom silně pochybuju. Díky.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 30.06.2009, 16:47:29 xxx.xxx.151.22
já jsem vždycky chtěl velkýho papouška jako mazlíčka, pořídil jsem si žaka, teď asi po 7 letech jsem spíše nešťastný, když to bylo mládě nebo byl mladší tak do těch 4-5let byl úžasný, mazlivý kamarádský, ale teď je z něho nevypočitavá bestie, hladíte ho, on se mazlí a najednou vás kousne, myslel jsem si že je ten můj jen takhle zlý ale když jsem se o tom začal bavit u kamarádů a známých co mám doma, najednou mě řekli že to samé mají i oni, bohužel chovatelé co prodávají velké papoušky na tyhle věci neupozorní, měl jsem i chovné páry amazoňanů, protože jsem chtěl prodávat ručně dokrmená mláďata, taktéž jsem od toho upustil, velký papoušek znamená, že se musíte připravit na řev, destrukční sklony, dražší krmení, nákladnější klec, na jeho nálady v dospělém věku a na to když kousne tak to opravdu bolí, tudíž se může stát nebezpečným pro menší děti. krom žaka jsem vše prodal a nechal si jen ty menší druhy papoušků, kterým se věnuji několik let myslím jejich dokrmování, jsou mnohem méně náladoví, jejiš kousnutí se dá vydržet když už kousnou, po dosažení dospělého věku spíše zmoudří než aby se z nich staly nevyspytatelné potvůrky. tak že když chcete velkého papouška musíte uvážit i tyto věci než jen to že je lrásný, mluvící, impozantní atd. navíc velký papoušek žije desítky let a často se pak stane že papoušek přežije majitele a potomstvo majitele nemám sklony k papouškům a on pak pozbytek života může trpět, malý druh papouška žije cca 15 let, tímto příspěvkem nehaním velké druhy, líbí se mě i nadále, jen jsem napsal svojí zkušenost a názor tak jak se od fora očekává
Orina (neregistrovaný) 30.06.2009, 16:48:33 xxx.xxx.78.194
Jak jsem již psala, alexandry nemám a nemohu o nich nic říct, ale s tím miminkem si nedělejte starosti. Můj desetiletý kluk senegalec je stejné miminko, jako když jsem ho přinesla.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 30.06.2009, 16:51:43 xxx.xxx.78.194
Ovšem po příspěvku pana Jedlinského mu musím dát za pravdu, že kdybych se měla rozhodnout dnes, tak bych brala JEDINOU!!! andulku a nic víc. Je to nejlepší papoušek na světě.
Obrázek
Zlatka (neregistrovaný) 30.06.2009, 18:08:11 xxx.xxx.75.102
Mě tady andulky nějak k srdci nepřirostli- asi to není můj šálek čaje...díky moc za rady, budu hodně přemýšlet- mám o čem..Nerada bych se zbavovala člena rodiny jen proto, že začne být zlý...Nejhorší je, že každý radí něco jiného...:o), jak potom reagovat? Díky. Z.
Orina (neregistrovaný) 30.06.2009, 18:36:14 xxx.xxx.78.194
Kupte to ,co vám nejvíce přirostlo k srdci a co se líbí vám, takového papouška i zvládnete, protože to je váš sen a přání. Sny a přání se mají plnit, pokud je to možné. I dobře míněná rada není někdy na svém místě a sama časem poznáte jestli mělo pravdu vaše srdce nebo ta rada.
Orina (neregistrovaný) 30.06.2009, 18:42:19 xxx.xxx.78.194
A ještě taková poznámka pod čarou. Já jsem začínala jako vy. Také jsem nevěděla kterého a protože se mi jich časem líbilo víc a nejsem zvyklá prodávat to, na co si zvyknu, mám těch papoušků doma plno. Takže ani ne tak chov, jako láska k papouškům. Kubina, první andulka se kterou jsem před 17 lety začínala už nežije. Posílám alespoň její fotku.
Obrázek
Zlatka (neregistrovaný) 30.06.2009, 22:08:55 xxx.xxx.99.254
S andulkou taky získáváte CACe?? :o)) mě se ten Alexandr velký strašně moc líbí, ale zase beru v potaz že jsem začátečník a že bych mohla udělat " životní" chybu....mít doma až 40 let papouška kterého nezvládáme by bylo hodně trápení- a to nejen pro nás...myslíte tedy že opravdu bývají zlí po určitém roce?? Nebo si mám raději pořídit třeba Alexe malého- přeci jen bude lépe zvladatelný, když je menší, ne ( a vypadá vzhledově stejně)?? Já už jsem z toho jelen...Příští týden jedeme na burzu do Přerova kupovat klec- tedy jestli tam jsou nějaké k mání, tak ať víme jakou velikost shánět...
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 30.06.2009, 22:12:59 xxx.xxx.151.22
vždy schánějte tu největší velikost kterou vám podmínky umožní, prptože žádná klec ani běžná voliéra není dostatečně velké zařízení pro létavého tvora jakým je papoušek, spíše je potřeba zaměřit se na sílu a vzdálenost mříží podle daného druhu papouška, já srovnával pouze žaky a amazoňany se kterými mám jistou zkušenost o alexandrech nic nevim, o jejich chování tak toto nechám na odborníky, ale menší druh papouška je vždy zvládnutější než ten velký druh.
Orina (neregistrovaný) 01.07.2009, 17:14:20 xxx.xxx.103.255
Poháry a kokardy jsou v různých nikách v bytě (kam si rádi sedají papoušci) z doby kdy jsem aktivně chovala psy a mohla běhat po závodech a výstavách. Protože jsem měla vždy velké psy pracovních plemen nebyly výstavy, závody nebo mistráky jednoduchou záležitiostí, vše vyloženě vysprintovat. Dnes si tím pádem raději sednu k voliérám a dívám se v klidu na papoušky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.