Aktuálně: 4 958 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Paskvily při psaní

Orina (neregistrovaný) 27.06.2009, 12:58:56 xxx.xxx.76.96
Myslím, že každému z nás, kteří píšeme rychle a špatně si to po sobě přečteme, se vyskytne jakýsi slovní patvar nebo legrační měkké nebo tvrdé i ve slově "mamynka" Chtěla jsem se zeptat jestli existuje nějaká zpětná vazba, aby si člověk ve finále po přečtení té hrůzy mohl ještě takovýto nesmysl po sobě opravit.
anonymní (neregistrovaný) 27.06.2009, 13:19:08 xxx.xxx.125.116
mnohdy je to demenci vetsina lidi sem pise o korelach:Proč to dělají moje korelI(správně je korely)? musim se tomu jenom smat korely vzor ženy a mnohdy to jsou lidé, kteří už mají leccos za sebou
ev (neregistrovaný) 27.06.2009, 14:34:06 xxx.xxx.35.177
Orino super téma :-)) občas to ujede no, ale myslím že takové ty typický slova jako ta vaše mamynka se pochopit jistě dá a každý to bere s humorem, já se pravidelně směji nad slovem "pohlavý", aspoň je to spestření, nikdy mi pravopis jiných nevadil, mě stačí když to po někom jsem schopná rozumně přelouskat a pochopit a spíš mě zaráží ty "inteligenti" kteří na chyby ostatních upozorňují, jednu dobu to dost frčelo na ifauně a i tu někdo založil téma a pozastavoval se nad nářečím, jak ubohé, tohle mě fakt zvedá ze židle, jistě, možná je to ostuda, ale nač druhé strapňovat, každý prostě na to nemá buňky a je potřeba tolerance. Ti, kteří upozorňují na chyby druhých jsou u mě zakomplexovaní ubožáci.
anonymní (neregistrovaný) 27.06.2009, 14:36:33 xxx.xxx.35.177
A ráda bych reagovala ještě na příspěvek 125 .. je sice hezké že vás "koreli" zvedají ze židle, ale někoho může zase zvednout ze židle fakt že čeština se bez čárek a háčků prostě neobejde, takže asi tak ... :-)))))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.06.2009, 14:45:43 xxx.xxx.226.3
Souhlasím s Orinou.Také píši hodně příspěvků a nejen sem, ale není přece tak málo času po sobě si písmo přečíst a zkontrolovat.Vždyť i to je vizitka každého z nás.A omlouvat se, že né každý máme na to buňky?.....trochu souhlasím, že existují lidé, kteří mají s českým jazykem problém...ale těch zas není tolik.Vím, o čem mluvím...mám praxi :-)).Spíše bych to viděla trošku o lenosti se psaní věnovat a přemýšlet nad diakritikou.
Tím samozřejmě nechci říci, že na to budu poukazovat, ale udělám si o dotyčném obrázek.na diskusi jej nevidím, pouze přijímám jeho myšlenky v texu... psaném... a i ten leccos dokáže napovědět.I o stylu vyjadřování.Tedy nejsem rejpal, ale vždy mě potěší někdo, kdo dokáže psát hezky česky:-)))
Orina (neregistrovaný) 27.06.2009, 14:46:34 xxx.xxx.76.96
Jenže někdo třeba špetku pravopisu umí, jen se blbě překlepne. Já to teď po sobě čtu dvakrát a stejně tam pokaždé najdu chybu, třeba jen vynechání písmena a štve mě to, vypadám jako ÝTÝ. Jinak u těch ostatních mě to necháva v klidu, hlavně že si přečtu podstatu věci.
ev (neregistrovaný) 27.06.2009, 16:03:48 xxx.xxx.35.177
tak to mě fakt netrápí, já po sobě ani nečtu co napíšu, je mi to tak nějak jedno :-)) ale jednu dobu admini opravovali hrubky na výpisu témat, tak leda je požádat ať Vám to opraví :-)) ale přece není za co se stydět, dyť je to šumák :-))
Dagmys
Dagmys (25 příspěvků) 27.06.2009, 17:08:48 xxx.xxx.154.90
U jiných lidí je mě to fakt jedno, nesleduji to. Ale to co se povedlo včera mě - napsat po- CH- měkké í. TAK TO JSEM SE STYDĚLA a HODNĚ. ( Snad se červenám i dnes. Kdyby to napsal syn-tak ho určitě klepnu po hlavince a mohl by mě klidně tvrdit,že se překlepl.)
D.K. (neregistrovaný) 27.06.2009, 23:20:29 xxx.xxx.61.103
Mamynka není překlep.Překlep je např. maminja(J a K na klávesnici vedle sebe).
EV - z s ti dělá problém,jinak píšeš solidně :-)
Nezlobte se na mě,ale co jsou někteří schopni nasekat za hrubky,to je až úsměvné.I a Y neumí snad půlka národa,ale někdo je schopný napsat kdiš nebo vimjením.To už mi vstávají vlasy hrůzou
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 09:12:06 xxx.xxx.75.172
Já si myslím, že chyby v tvrdém a měkkém i se dělají proto, že někdo neumí psát na počítači, tak tam švihne i-y jaké právě na klávesnici vidí a nepřemýšlí, že myslí ti druzí. Kdybychom neměli počítače nemohli bychom se rychle dorozumět, psali bychom pouze dopisy. Takhle je všechno rychlejší i ta čeština. Mnozí, kteří by k chovu měli co říct nepišou právě kvůli češtině a posměváčkům a nebo, že počítač vůbec nemají. Já osobnš počítač nenávidím, ale tolik ho potřebuju kvůli své práci, že jsem neměla zbytí a musela jsem se na té křaksně naučit. Ten kdo ale takou životní a profesní potřebu nemá , nemá ho ani co nutit, aby na počítači psal i když asi ví o papouškách tolik, že bychom se my mohli učit.
cone (neregistrovaný) 28.06.2009, 13:14:42 xxx.xxx.85.196
EV - budu tolerantní k nářečím, budiž. Ale myslím, že český jazyk se učí na základní škole pořád, A z tohoto a nejen z toho důvodů bych rád v rodné zemi komunikoval v rodném jazyce. Neupozorňuji na pravopis druhých ani se je nesnažím veledůležitě opravovat, ale je mi z toho lehce divně, možná i trochu smutno.
V žádném případě se ale nechci ani náznakem dotknout některých cizinců žijících u nás, oni na nesprávnou češtinu mají právo, my ostatní nikoliv.
Ale ono asi souvisí všechno se vším. Jen vemte v potaz některé dotazy a úroveň diskuzí/ nejen na tomto foru/, vždyť většina diskutujících nečte žádnou literaturu a periodika o chovatelství, je přece snazší se zeptat a dostat odpověď naservírovanou až pod nos.
Možná jsem svým zamyšlením spadll do vámi stanovené kategorie, ale .........
Petře výraz "pára" mě štve také.
cone
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 13:34:30 xxx.xxx.70.68
Tak to obdivuju, že se někdo naučí na počítači aby se mohl zeptat, ale někdy špatně česky. Myslím, že čeština je jednodušší než složitý systém počítače.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 28.06.2009, 13:36:21 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Samozřejmě na každém příspěvku něco bude. Akorát mě mrzí, že si lidi neuvědomí kolik existuje poruch spojených se špatným pravopisem, či celkovou strukturou psaného textu. Studuji humanitně zaměřený obor a můžu říci, že jich je opravdu plno. Nesouvisí to s inteligencí,jde pouze o to, že každý lidský mozek je naprostý originál a pracuje trošičku odlišně. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak může ublížit člověku, který ví, že trpí určitou poruchou, a ještě musí snášet stupidní narážky. Mnoho dysgrafiků má například těžce nadprůměrné IQ. Je jednoduché odsoudit, ovšem složitější je se podívat dále, než na svůj nos.Tento příspěvek je pro neregistrovaného 125.116
Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 13:39:46 xxx.xxx.70.68
Mimo jiné, já jsem si vždycky myslela, že slovo "pára" je nějaké nářečí nebo specielní slengový výraz chovatelů v nějakém kraji na Moravě, a teď se dočítám, že to je ptákovina. Tak jsem zase o něco chytřejší!
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2009, 15:36:29 xxx.xxx.16.33
stepane, to nebude ani tak poruchami jako dyslexie nebo dysgrafie (to by musel byt kazdy druhy podle prispevku a komentaru na ruznych forech), jako lenosti pouzit hlavu a prispevek si po sobe precist.
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2009, 17:00:53 xxx.xxx.175.196
No právě, a kvůli této většině lenivců můžete odsoudit třeba i jednoho člověka co za to opravdu nemůže, což se mi jeví jako velmi nevhodné.Jen jsem chtěl pdotknout, že tímto můžete člověka s poruchou "izolovat". Já tedy nepoznám kdo je líný a kdo trpí dyslexií. Vy ano?
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2009, 17:01:19 xxx.xxx.175.196
Zapomněl jsem se podepsat. sunflowersman
Forseti (neregistrovaný) 28.06.2009, 18:23:52 xxx.xxx.208.114
OMG, toto je fakt diskuze na úrovni, chápu že existují jedinci, kteří trpí dyslexií / dysgrafií (budiž jim odpuštěno), ale pak tu je banda (promiňte za ten výraz) HOVAD co si myslí, jak nejsou výjimeční, a s těma bych se vůbec nebavil. Samozřejmě je lidské udělat chybu (viz překlep jak bylo zmíněno výše - klávesy vedle sebe,...) - od toho tu jsou různé doplňky do prohlížečů nebo to už některé mají v sobě, které kontrolují gramatiku. Tak to je všechno co mi leželo na srdci. Je to můj názor a je mi fuk jestli s ním budete souhlasit nebo ne.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 28.06.2009, 18:41:38 xxx.xxx.48.29
Zdravím pozoruji toto téma od chvíle, kdy bylo založeno a přemýšlím zda-li má význam se k tomuto problému vyjadřovat. Na ifauně se gramatika a pravopis před nedávnou dobou probíral poměrně bouřlivě. Existuje skupina lidí, kteří s počítačem dělají, dá se říct poprvé a tak při psaní moc nekoukají na překlepy a někdy ani na tvrdé a měkké i. Jsou v podstatě rádi, že dokázali příspěvek napsat. Pak je skupina lidí, která z lenosti přečíst si nějakou knížku, nebo pohledat články na internetu píše rychle své otázky a tvrdé nebo měkké i je jim v podstatě „šumák“. Třetí skupina lidí je skupina s nějakou vývojovou dysfunkcí ti za to nemohou, ale všechny tři skupiny mají možnost si po sobě text před vložením přečíst případně jej vložit do nějakého běžně dostupného programu, který je upozorní na základní chyby. Takto to vidím já a možná se najde někdo, kdo bude mít stejný názor.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.