Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Paskvily při psaní

Orina (neregistrovaný) 28.06.2009, 18:44:46 xxx.xxx.77.45
A tady mám obavu, jestli ta banda HOVAD se raději nezřekne kvůli ostudě se psaním a absolutnímu vynechání znalostí čekého jazyka příspěvku do diskuse. Možná, že takový člověk, který má úplné mezery ve znalostech češtiny, je špička v chovu papoušků a svoje znalosti, které by mohly být přínosem pro chovatele, si nechá z tohoto důvodu pro sebe. Možná, že pro techniku, pokrok a vědomosti ze školy zapomínáme na negramotné pasáčky ovcí, kteří by lépe dovedli předpovědět počasí než kterákoliv meteorologická stanice. A tak je to i s chovem papoušků.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 28.06.2009, 19:17:15 xxx.xxx.93.119
Mirku, trošku vysvětlení k vývojovým dysfunkcím a poruchám učení - vyskytují se přibližně u 4 - 5 procent populace a to co tady popisujete se pravopisu netýká Dyslexie - vývojová porucha čtení, dysgrafie - vývojová porucha, Dysgrafie - vývojová porucha psaní ve smyslu grafického napodobení písma nesouvisí tedy s pravopisem....to o čem se tady dohadujete se jmenuje DYSORTOGRAFIE - porucha pravopisu...pak existuje ještě řada jiných poruch - kreslení, prakt. činností, zkřížená lateralita...nemyslím si, že je dysortografií postiženo tolik lidí jak se tady projevují...
Jinak zdravím p. Coneho a Sunf.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.06.2009, 20:07:47 xxx.xxx.226.3
Plně souhlasí s Mirka a-mirjana,leckdy se už na ZŠ dává dětem dys..., jen aby byl klid.Mohu se zeptat: proč bych měla (čistě teoreticky) odebírat nějaké periodikum např. o papoušcích bratru za cca 50kč /měs. když mohu v dnešní době zasednout k PC a vše potřebné si dohledat a zeptat se. Ano, v dobách kdy nebyl počítač, net, vše bylo o časopisech, novinách, reportážích v televizi.Člověk zasedl třebas v klidu na záchod :-)), a četl a četl, ev.se k článkům vracel,ale už neměl tu možnost se zeptat, tak jako teď na netu.V žádném případě nezatracuji časopisy apod, jen ( a to je můj případ) nemám čas je číst v klidu.Mám dvě malé děti a prostě nemohu, tudíž, když uspávám malého v postýlce na kolečkách a nohou ji "šíšám", mohu pročítat články na PC a diskutovat, u časopisu bych si musela svítit a to by rušilo.Né, není to výmluva,věřte mi, patřím mezi knihomoly, ale prostě když něco potřebuji zjistit, chodím na internet a ptám se a ptám.Když se mě zelenáči ptali,ohledě chovu koní, také jsem jim naservírovala rady a pomoc.Proč ne? Stejně na některé veci přijdou sami, jiné budou dělat opačně a čas jim ukáže a oni se naučí jezdit a o koně se starat.A stejné je to ,myslím, i u chovatelů papoušků-začátečníků.Ptáme se leckdy na,pro vás, blbiny,ale vy už to máte za sebou,můžete poradit,pomoci vyvarovat se chyb (stejně vždy nějaké uděláme).A o tom si, myslím., je diskuse.A je dobře že internet existuje, byť je to leckdy zloděj času a nervů.
Miloslav (neregistrovaný) 28.06.2009, 21:40:01 xxx.xxx.214.2
Pokud budou všichni takto reagovat na všechny chovatelské příspěvky a otázky o papouškách jako na tento příspěvek,tak to nebude mít chybu.Jen tak dál.
sunflowersman (neregistrovaný) 28.06.2009, 21:40:17 xxx.xxx.175.196
Jsem rád, že po dlouhé době můžu pozdravit Mirjanu. Mirko bohužel nemůžu s Vámi souhlasit. Dysgrafií může být ovlivněn pravopis o dyslexyi snad nebudu ani mluvit. Do vínku mě byla dána lehčí forma dysgrafie,bojuji s tímto hendicapec v rámci možnoští jak se dá. Nemůžu souhlasit s názory, že pokud člověk nedokáže utvořit pravopisně v pořádku větu, tak je méněcenný(snad blb). Je to pouze odvětví lidského umu. Mohl bych dodat otázku zda by jste utvořila složitější chemickou rovnici. Věřím, že devadesát procent lidí by nesložilo rovnici hašení vápna. Tím bych nechtěl nikoho urazit.Můj názor tkví pouze v myšlence,že každý máme talent a dispozice k určité činnosti.Lidský mozek je snad nejšílenější instrument této doby. Lidé se rodí bez možnosti pohybu, hluší, slepí, omluvte můj náhled do této problematiky, přesto osobně musím hájit předsudky. Taky se mě nelíbí, že o občanovi Čr tradují pověsti zloděje. Já jsem do dnešní doby nic neodcizil a věřím, že Vy také ne.Existuje opravdu velké množství důsledků jež mohou ovlivnit pravopisné vyjádření člověka. Uvědomil jsem si jednu věc, Člověk, jakož to tvor nedokonalý, nemůže soudit člověka.Přesto si Vážím, že jste rozvinula diskuzi a rád se zamyslím nad dalšími názory. Mirek
sunflowersman (neregistrovaný) 28.06.2009, 21:52:22 xxx.xxx.175.196
Tím porovnáním chemie a pravopisu jsem chtěl poukázat na to, že pravopis je prostě vidět, druhé umy ne, proto pro mě nebylo důležié, že nekolik lidí co mě kdy napsalo mělo věty jako šesileté dítě. Jsem rád, že jsem je neodsoudil.Do dnešní doby jsme velmi dobří přátelé a vážím si jejich moudrých rad.
cone
cone (1412 příspěvků) 29.06.2009, 13:26:52 xxx.xxx.85.196
Pro Ruza 5 - váš postup při získavání informací jako východisko z nouze - budiž. Ale jak chcete být seznámena s aktuálními poznatky z odchovů, jak chcete zhodnotit problematiku chovu nějakých choulostivějších a náročnějších druhů jinak než studiem všeho dostupmého co kdy u nás vyšlo. To není na čtení na toaletě, to je spíše na studium v klidu a pohodě.Internet nezatracuji, ale měl by být používám v kombinaci se získaváním informací i z jiných zdrojů.
Názory na chov nějakého chovatele? z Horní Dolní nemusí být a nejsou vždy to pravé ořechové.
Budete mi oponovat, že od toho je diskuse, samozřejmě souhlasím, ale i diskutovat by se mělo trochu fundovaněji. A něco dalšího, jiného jsou dotazy začínajících chovatelů, ale i tady beru seriozně jen ty tázající, kteří si chtějí nechat poradit a ne od těch kteří nějaký nesmlsný postup na chov již mají vymyšlen a chtějí to jen schválit a "posvětit".
Když to všechno zamícháte dohromady a okořeníte to i tou opomíjenou češtinou tak vám vyjde oco mi jde.
anonymní (neregistrovaný) 29.06.2009, 13:40:01 xxx.xxx.226.3
Nebudu vám oponovat:-)),sama mám narvanou knihovnu časopisy a knihami o koních, takže vím, kam míříte.S ptáky teprve začínám,tedy jdu od základu:vybavení,zákl.podmínky,krmení, nenáročné druhy.... a teprve potom si myslím, že přijde studium věcí do větší hloubky.Ten klid vám závidím, momentálně na MD nemám pořádně čas si přečíst ani letáky.Co se týká chovatele Horní Dolní :-)),nikdy se neptám jen jednoho chovatele, ale s některými si píši, některé v blízkosti navštívím, s některými telefonuji.Prostě informační pel mel....mno a pak se snažím řídit zdravým rozumem.Každopádně jedno je jisté,zaplaťbůh, že diskuse existují...
anonymní (neregistrovaný) 29.06.2009, 15:17:08 xxx.xxx.93.119
Mirku, většina spec. vývojových vad učení se tak trochu propojuje, hlavně ty, které se týkají češtiny...pakliže se píše o poruše pravopisu, jedná se o dysortografii, dysgrafie se s ní může a nemusí propojovat - jedná se o špatné napodobení písma a vybavení si psacího písmena vůbec, sama mám syna, který má obtíže dysgrafického a dyslektického typu - nejedná se o pravou dyslexii ani dysgrafii, jeho potíže souvisí se zkříženou lateralitou a tudíž delší cestou informací do mozk. hemisfér, v matematice je výborný, pravopis mu taky nečiní problémy, psaní a čtení je jen pomalejší, klasické vývojové poruchy jsou různě těžké, ty lehčí se v dospělosti plně kompenzují - jako u tebe
BTW kdo místo tebe píše příspěvky, pěkné, ucelené, pravopisně i chovatelsky dobré??? Já taky nikoho neodsuzuji, kdyby všichni uměli všechno...jejej to by byl život jednotvárný. Chtěla jsem jen vysvětlit pojmy se kterými se tu mylně pracuje...je to totiž moje zaměstnání - náprava a kompenzace dysfunkcí (teď zrovna ne, mám tříletou dovolenou)
sunflowersman (neregistrovaný) 29.06.2009, 20:07:17 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Děkuji za opravu. Má představa o těchto poruchách je především teoretického rázu.Samozřejmě jsem nechtěl obhajovat to, že je někdo líný a píše "halabala" a ani si to po sobě nepřečte(Občas i můj velký problém).Já jsem neměl i přes svoji "dysfunkci" nikdy větší problémy s pravopisem,ale nedávno jsem prošel předmětem spec.ped a tam bylo mnoho napsáno o provázanosti těchto poruch s dalšími problémy.Přesto Váš výklad je narozdíl od mého výkladu opřen o Vaše odborné zaměření.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 30.06.2009, 22:37:16 xxx.xxx.61.103

koupim dva - čtiry pary kakaryku
Dnešní inzerát z i-fauny.Co k tomu dodat???Že by překlep?Nebo to po sobě nečte?Toto už je fakt ostuda.Kakarik s tvrdým y bych celkem neřešil,přece jen cizí název,ale čtiry??
ev (neregistrovaný) 01.07.2009, 10:59:18 xxx.xxx.35.177
No vidíte, mě zas hlava nebere proč takové věci někoho pohoršují, nechápu že má někdo potřebu někoho ztrapňovat a upozorňovat na to ostaní :-(( je to jednání pětiletého děcka. Nevím, možná jsem tak tolerantní proto, že ve svém okolí mám právě takového "blbce" který se sotva podepíše, když s ním mluvíte máte pocit že vy nevíte a neznáte nic, právě takové ty posměváčky jako ste vy strčí tento inteligentní člověk do kapsy....
někteří z Vás by se měli stydět
A jinak fakt super téma o papoušcích, přínosné :-))
anonymní (neregistrovaný) 01.07.2009, 13:21:42 xxx.xxx.230.164
Pro ev.Kdyby na podobné nešvary nikdo neupozornoval.žili bychom mezi hotntotama a ne mezi čechy.Každý národ je hrdý na svoji řeč,pakliže ji jeho příslušníci przní jsou na úrovni ubohé opice z pralesa.Petr
cone
cone (1412 příspěvků) 01.07.2009, 15:05:34 xxx.xxx.85.196
Obhajování levého nebo pravého mantinelu určitě úrověň chovu nezlepší, ba se této úrovně ani netýká. Ale pravda jde někde středem, kašlat na češtinu jako na rodný jazyk se mi nezamlouvá a člověk s vysokým IQ že by se alespoň nepokusil o nápravu svého prznění češtiny - tak to je také zvláštní. Nějak zvlášť za nápravu hrubek nikoho neodsuzuji, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mi to jedno. VADÍ MI TO.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 01.07.2009, 20:59:25 xxx.xxx.61.103
Já nikoho nejmenoval,ale myslím že právě pravopis ukazuje na pravděpodobnou výši IQ.Souhlasím s Conem,průměrně inteligentní člověk se takových šílených hrubek vyvaruje
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 01.07.2009, 21:04:38 xxx.xxx.61.103
Pro ev - a ano,mě jako vlastenci vadí,že čech neumí česky.Navíc jsem nikoho nejmenoval,nevymyslel toto téma.Jen se vyjadřuji k danému,na což mám stejné právo jako ostatní.A opravdu si nepřipadám jako děcko,tebe už jsem jednou upozorňoval,že jsi zapšklá a teď se mi to jen potvrzuje.Já se zase narozdíl od tebe nepohoršuju nad pro tebe snad banálními otázkami začátečníků.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.