Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Zasadla hybridka

Michal (neregistrovaný) 28.06.2009, 12:26:21 xxx.xxx.79.53
Ahojte. Mam dilemu. Zistil som ze jedna hybridka zasadla na vajcia. Mam 4 hniezda. Do jedneho vedsina sliepok chodi znasat vajicka a teraz na nich jedna zasadla. Sedi tam uz druhy den. Vsimol som si vsak ze ked sa odyde nazrat tak to vyuzila dalsia sliepka a zniesla tam dalsie vajicko. Opet tam sedi ta hybridka. Ked sim jej chcel nejake vajicka vziat dobla do mna. Mam kohuta liliputa ktory veselo obskakuje vsetky sliepky takze oplodnene vajicka by mali byt. Je mozne tu sliepku teraz ked sedi preniest z vajickami aj inam? Hniezdo by som musel spravit nove pretoze tie co maju su vybetonovane. Je mi jasne ze kuriatka nebudu dosahovat tie vykony ako rodicia ale o to mi nejde. Ked uz sadla tak nech ich vysedi.
J.Marková (neregistrovaný) 28.06.2009, 23:01:52 xxx.xxx.105.3
Pokuste se udělat slípkám "atraktivnější" i ostatní tři hnízda. Možná, že ta méně navštěvovaná hnízda potřebují trochu přistínit. Dělávala jsem to tak, že jsem na střechu hnízda přibila jutový pytel tak, aby tvořil ve vchodu hnízda částečný závěs (záclonu) s volným svislým otvorem do 10 cm širokým. Nosnice si rychle zvykly, že se mohou protáhnout dovnitř, a byly v šeru spokojenější. Já jsem tímto řešením zabránila kanibalizmu.

Domnívám se, kdybyste kvočnu přenesl s vejci někam jinam a nezavřel ji tam, že by utekla zpět do původního hnízda, kde začala sedět. Ale zkusit to můžete, kvočna projeví své úmysly rychle, aniž by se zásadně narušila inkubace.
Michal (neregistrovaný) 29.06.2009, 07:53:48 xxx.xxx.79.53
Zdravim pani Markova. Domnievate sa spravne hned ako som ju preniesol aj s vajickami tak vystrelila odtial von zacala vykrikovat a snazila sa dostat na povodne miesto. Tak som ju vratil do stareho kurniku a opet sadla na povodne miesto. Vajicka som jej vsak odobral. Sliepkam som urobil este jedno hniezdo blizsie k vychodu z kurniku. Este tam chcem dat atrapy vajicka to sa mi osvecilo ked mi znasali hocikde. Hniezda su vlastne byvale betonove valovy pre prasata. Tie som vycistil a spravil som tam drevenu konstrukciu, takze maju len vchod spredu a maju tam sero. Len ta jedna cast sa im zda pritazlivejsia ako ina. Mam pocit ze je to prave preto ze ked tam vidia vajicka tak ich to instinktivne taha znasat rovno tam. Skusim ich od toho oducit a pokial ta hybridka bude stale sediet tak jej podstrcim aj ine vajicka.
J.Marková (neregistrovaný) 02.07.2009, 09:08:32 xxx.xxx.105.3
Dobře děláte pane Michale. Ty podkladky určitě do ostatních hnízd přidejte a dobře vyšší vrstvou jim hnízda vystelte novou čistou měkkoučkou ječnou nebo ovesnou slámou. Je nutné udělat hrazení kolem každého hnízda tak, aby podestýlka se nerozjížděla do stran, aby pod bříškem slepice podestýlka zůstala, aby ji zespodu nestudilo odkryté dno betonového žlabu. To může být také příčinou, proč slepice snáší jen v jednom hnízdě.

Také hnízda vystříkejte sprejem proti čmelíkům, pokud tam čmelíci jsou.

Hnízda by měla být přístupná každé samostatně, tedy každé hnízdo musí mít svůj vlastní vchod. Pokud musí slepice procházet předními hnízdy do dalších hnízd, tak si samozřejmě oblíbí až to hnízdo poslední, které není průchozí a ve kterém ví, že nebude rušena.

Také kromě šera ve hnízdech nesmí být průvan a jiné rušivé vlivy jako hluk, myši, otřesy aj. V hnízdě také nesmí být úplná tma.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.