Aktuálně: 4 911 inzerátů174 433 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kuřata,kachňata.........

Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 31.07.2009, 10:50:32 xxx.xxx.155.4
se vyklubou za skořápky.Co s nimi dělát dál?Pokud vím,tak musí oschnout(kde?).Potom se jim každý den snižuje teplota(jak,kde)?Znamená to další prostor s další regulací teploty?Je zde mnoho výborných článků,ale toto tam není.Sám mám 20 slepic.Postavil jsem líheň a co dál?Asi mi rozumíte.Případné foto na vsva@seznam.cz.Děkuji.
J.Marková (neregistrovaný) 06.08.2009, 23:58:37 xxx.xxx.105.3
Obraťte se na nějakou velkolíheň, tam mají program líhnutí a odchovu kuřat po vylíhnutí. Jistě Vám poradí i velkolíheň "Mach, Litomyšl", kterou si vyhledejte na internetu.
Samozřejmě, že po vylíhnutí musíte kuřata dát do odchovničky: bedna vyložená papíry, na papírech krmení, vedle napáječka, nad kuřaty infralampa. Zahřívat tak, aby se kuřata klidně pohybovala, spokojeně švitořila, zobala a pila. Pokud se tlačí dohromady, jsou neklidná a silně pískají, je jim chladno, je nutné přidat teplo. Pokud utíkají pryč od zdroje tepla, je jim příliš horko, nutné teplotu snížit. Vhodné tam dát teploměr. Počáteční teplota je cca 30°C, pak se pomalu snižuje.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.