Aktuálně: 4 778 inzerátů176 346 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Jezírko pro kachny

anonymní (neregistrovaný) 17.08.2009, 14:00:27 xxx.xxx.150.144
Může mě někdo poradit jak udělat jezírko pro kachny.Dagmar
Michal (neregistrovaný) 17.08.2009, 14:48:40 xxx.xxx.113.36
Zdravim. Podobny problem som riesil pred par mesiacmi. Chcel som jazierko pre husy a kacice. Ako najlacnejsiu variantu som pouzil kupu detskeho bazenu v tvare kruhu 150cm priemer a 25cm na vysku cena cca 200 Kč. Vykopal som jamu a bazenik zabudoval do nej. Kacicky a husky sa sli zblaznit. Moja radost vsak skoncila ked po par dnoch zaspinili vodu tak ze smrdela ako zumpa. Cistenie nebola ziadna sranda kedze tam bolo dost vody. Ked som vsetku vodu vymenil a kacatka podrastli prisla dalsia rana pod pas a to ze bazenik roztrhli. Ako dalsiu variantu som teda vyskusal kupu plastovej nadoby v tvare valca priemer 100 cm a vysku 25cm cena cca 650 Kč. Opet som ju zabudoval do zeme aby mali lahsi pristup do nej. Vodu musim tak isto menit raz za tyzden lebo do nej navlacia kamienky, blato a zvysky potravy. Tym ze je tam mensi objem zachvilku tu vodu vyberiem kyblom a dopustim cistu. Je mensia ta nadrz ale v pohode sa tam zmesti 7 kaciciek o hmotnosti cca 2kg. Oni aj tak nic ine nerobia len sa tam namocia a nasuchoria a prevlhcia perie. Myslel som ze tam budu travit vedsinu dna ale opak je pravdov. Vedsinu dna travia pasenim alebo spankom v tieni a len obcas si tam zbehnu sa ovlazit. Preto by som nedoporucoval nejake extremne velke nadrze pretoze za tyzden tam budete mat hnijucu vodu tak ci tak a oni sa len ovlazia a budu aj tak behat mimo. Mozno keby mali pristup k jazeru tak by to bolo ine ale take vymozenosti ma asi len male percento chovatelov. Mozno vymyslite nieco ine a lepsie ale mojim kacickam a huskam to bohato staci.
Michal (neregistrovaný) 17.08.2009, 14:53:09 xxx.xxx.113.36
Este ma napadlo. Kolega rusi teraz doma pieskovisko. Kupoval na to plastovu nadobu ktoru mi daruje. Je to vodotesne. Cena v obchode sa tiez pohybuje tak do tych 500 do 1000 Kc a rozmer tam je tiez nejako 120cm na priemer takze im zabudujem do zeme este jednu nadrz aby nebola taka fronta na kupanie :-D Jazierkovu foliu nedoporucujem vobec lebo oni maju v oblube vsetko okusavat a mohli by vam ju pretrhnut.
anonymní (neregistrovaný) 17.08.2009, 15:26:55 xxx.xxx.150.144
Děkuji za vaši radu to pískoviště mě vůbec nenapadlo.Já jim právě udělala jezírko s folie a jak říkáte vydrželo jenom pár dnů.Oni ho protrhli takže máme jezírko bez vody.A to jsem jim na dno dala hodně kamínků.A jěště se zeptám na jednu věc jak je máte ustájené.Dagmar
Michal (neregistrovaný) 17.08.2009, 20:44:12 xxx.xxx.79.86
Mam ich vonku cca od 3 tyzdna ich veku. Este neboli ani operene a uz som ich dal von lebo robili strasny bordel a podstielku mali stale premocenu. Urobil som im aj taky mali kachnik kde sa mozu schovat pred dazdom ale vyuzivaju ho len ked sa schovavaju pred palavim slnkom inak ked prsi tak su stale vonku aj s husami aj ked maju vela moznosti sa skryt nevyuzivaju to. Von som ich daval na zaciatku leta ked este v noci byvalo cca 8stupnou a prezili to bez ujmi. Oni sa daju dokopy a zohrievaju sa navzajom. Paci sa mi ze su velmi odolne.
Michal (neregistrovaný) 17.08.2009, 20:46:39 xxx.xxx.79.86
Tu som dal pred par dnami nejake foto http://drubez.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-6/tema-121/strana-52.html
J.Marková (neregistrovaný) 17.08.2009, 21:35:55 xxx.xxx.105.3
Chodívám v našem městečku kolem zahrádky pod ovocnými stromy, kde chovají kachničky mandarinské. Letos měli dost mladých, takže jich tam je teď (odhaduji) asi patnáct kusů. Mají tam asi 3 hnízdní budky na kůlech a se žebříčkem a starou koupací (litinovou ?) vanu až po okraj zapuštěnou do země a plnou vody. Ta voda čistá není, a bývá i hodně zelená. Nikdy jsem neviděla, že by tu vodu majitel vyměňoval. Domnívám se, že voda pouze přitéká při dešti okapovou rourou se střechy sousední voliery s papoušky. A nezdá se, že by špinavá voda kačenkám vadila.
Michal (neregistrovaný) 18.08.2009, 06:40:30 xxx.xxx.113.36
No v tej mojej vode sa po case nechcu kupat lebo naozaj fakt riadne smrdi. Bude to mozno aj tym ze je na celodennom slnku a ta voda sa zohrieva a kysne. Este k tomu zhadzuju perie a voda je plna peria a vydel som ako dokonca do nej vykonavaju potrebu. Na jesen im chcem do vybehu posadit srtomy aby tam mali viacej tienu, pretoze teraz sa schovavaju za tienitka co som im tam podaval so starych dosiek co nevyzera moc pekne ale ucel to splnuje. Mozno zalezi aj na druhu vodnej hydiny mozno niektore su cistotnejsie len mne sa tak kupu aj 4 velke husy a tie co mozu to tam nahadzu :-D Na dne byva 3 cm vrstva blata.
anonymní (neregistrovaný) 18.08.2009, 08:10:00 xxx.xxx.150.144
pane Michale.Jde mě o to jestli je mám zavírat na noc.Bydlíme u lesa tak mám strach abych o ně nepřišla.Oni už jsou teda dost velký ale já je pořád zavírám na noc do chlívku. V ohradě mají udělanou taky takovou boudu se senem tam se můžou schovat.
A co v zimě.Chci si nechat jeden chovný pár.Dagmar
Michal (neregistrovaný) 18.08.2009, 08:45:02 xxx.xxx.113.36
Ja byvam uprostred dediny a jedniny dravci co sa tu nachadzaju maju dve nohy. Zatial mi nic nezmyzlo ale keby byvam u lesa tak by som ich na noc zatvaral. Kacice mam teraz prvy rok a tiez si chcem nechat par na chov. Cez zimu ich necham tam kde su aj teraz az na to ze do kachniku im dam hrubu vrstvu slami aby im neumrzli nohy. Cital som totiz ze kacice travia vela casu na snehu tak zatvarat na celu zimu niekam ich nechcem. Pokial by som videl ze im pobyt vonku neroby dobre tak ich prestahujem aj ja do byvaleho chlieva.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.