Aktuálně: 4 930 inzerátů174 536 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

prosím poraďte jakého papouška

anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 12:03:46 xxx.xxx.70.58
Dobrý den. Moc bych potřebovala radu, chtěla bych do bytu papouška, velikost do mníška šedého, cena kdyby šla do 1000. Jenže aby papoušek šel dobře ochočit, čas na něj mám. Aby nám nevypudil sousedy:-) a kdyby byl schopný se naučit pár slov tak by to bylo ideální. Jenom prý nesmím přitáhnout andulku, tu manžel striktně odmítá. Poradíte někdo, co by bylo nejlepší? Děkuji moc
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 20.09.2009, 12:41:00 xxx.xxx.71.187
no do 1000kč je ten mnišek šedy da se ochočit a když se o něj budete dobře a často starat tak ani nebude tolik křičet a konec konců když ho naučite mluvit tak spiše se bude projevovat slovama a ne křikem jinak třeba korela se dá také ochočit lehce ale s těmi slovy to už nevym měl sem ochočenou korelu ale jen piskala melodie snad někdo dalši poradi
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 12:45:41 xxx.xxx.70.58
no my právě meli korelu, údajně ručně dokrmenou, ale ani po půl roce se neochočila, byla dost agresivní, a to jsem u její klece strávila v průměru půl dne a potichu na ní mluvila s tím, že jsem jí občas zkusila dát nějakou dobrotu, ale výsledek žádný, tak mě to trošku odradilo. U toho mníška se bojím té hlasitosti, ale co jsem tady pročetla fóra, tak se ty názory strašně liší, tak nevím.Kdyby povídal, tak by to bylo v pohodě
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 20.09.2009, 13:01:06 xxx.xxx.71.187
jj u mníška je vysoky předpoklad že bude mluvit ja osobně bych ho bral myslim si že nebude tolik křičet když bude mit dostatečnou peči a u ty korely a ml 2letyho samečka ktery se začal rvát s jinym samečkem v chovu a tak sem ho dostal a po 2mesicich mě vlezl na ruku a nechal se hladit pod zobakem a naučil se piskat melodie uměl jich docela hodně bral bych spiše toho mniška sousedi by si zvikli:D
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 13:14:44 xxx.xxx.70.58
A nemáte náhodou nějaké kontakty na chovatele, spíš Plzeňský nebo Středočeský kraj, protože jet na Moravu je pro mě přeci jen dost finančně náročné:-(
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 13:35:13 xxx.xxx.16.33
jakube, tebe mit za souseda treba v panelaku musi byt radost, kdyz pristupujes k obtezovani jinych hlukem stylem "by si zvykli"

pro zadavatelku:
drzeni hlucneho papouska v byte, kde jsou pruslysne zdi, muze sousedske vztahy znacne zhorsit. takze posouzeni konkretni situace ve vasem dome je ciste na tobe.

mnisci umi byt hlucni. na jakeho jedince narazis, je nahoda. take se da papousek "rozmazlit" (aniz bys o to usilovala nebo si toho byla vedoma), jak se jednou nauci krikem si neco vynucovat, je obtizne s tim bojovat. (staci, kdyz mu parkrat vyhovis, treba ze uz je pozde vecer nebo brzo rano, aby si zas sousedi nestezovali, a mas zadelano na problem).

znam amazonky, kteri bydli v panelaku, a prave z kriku je jejich majitelka celkem nestastna (z ohledu na sousedy, ji to nevadi).jsou lidi, ktere "nici" i rev korely. o jednou urvanem mniskovi, ktereho majitel dal prave kvuli hluku pryc, se pise i zde na foru.

chovatele najdes v inzerci (zde i na jinych webech, napr. ifaune)
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 15:32:34 xxx.xxx.152.8
Zdravím, já bych také ráda přispěla k tomuto tématu.
Být vámi nešetřím tolik. Papoušek s vámi bude nějakých 15 let a když člověk vybere špatně tak je to za trest.
Já osobně mám Alexandra rudohlavého. Mám ho doma skoro půl roku a jsou 100% spokojená. Opravdu neřve. Na mou radu si ho doupila i známá a ta je z něj taky celá vedle. Jsou velikostí asi jako korela (možná o kousek větší) a jsou hrozně šikovní a komunikativní. Mám mládě z venkovního chovu a hned od druhého dne šel sám na ruku a teď je to mazlík až je to neuvěřitelné. Je trpělivý i k malým dětem a tak ho vřele doporučuji. Cena okolo 3 tisíc. mafffia
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 18:46:57 xxx.xxx.70.58
Já bych ráda nešetřila, bohužel pro nezaměstnaného člověka je větší výdej dost problém:-(
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 19:28:01 xxx.xxx.70.58
Ono nakonec to vypadá, že skončíme u korely...sice nebude kecat, ale hlavně že bude hodná
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2009, 20:08:36 xxx.xxx.70.58
Tak jsem sehnala mníška ručne dokrmeného za 1000,- nebo korelku také ručně dokrmenou za 800,- Teď mám hrozné dilema...
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 20.09.2009, 21:03:26 xxx.xxx.71.187
no mnišek za tuto cenu je velmi dobrý obchod je to levné na to že normalní z chovu se prodává okolo 800kč někteří jdou i výše akorát je tu problém s tim hlukem no ale myslm si že by ručně dokrmená korela mohla být dost dobrá jako domácí mazlíček a pokud bude mít možnost tak si myslim že i mluvit nějaky slova by se naučila ale na to by potřebovala čas a trpělivost kdybych bydlel v paneláku tak radši korelu ale jinak vede mnišek
marsoun (neregistrovaný) 21.09.2009, 09:43:04 xxx.xxx.30.34
ten mnišek je dobrá volba jednoho mám v bytě sousedi o něm ani neví ptal jsem se jich a nesliší nic ono to bude asi tím že hlučnost mnicha je přecenována pokud je chován jako mazel a ne v hejnu.Je to tím že se naučí dobře mluvit (aspon ten muj to zvlada bravurně ani sem tolik nečekal na to že jej to nikdo systematicky neučí) a místo toho aby křičel tak spíš mluví.A jako mazel je ohromnej hrozně rád se něco učí a vymýšlí nějaké blbosti. Je to náš miláček a neměnil bych. Jen je asi důležité si jej vzít jako mládě aby byl snadno ochočitelnej protože mníšci jsou dost temperamentní a snaží se mít ze začátku navrch, než si najdou místo v hejnu ale jak si zvykne tak už je vše OK.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 10:48:35 xxx.xxx.70.58
A je těžké mládě dokrmit? Protože jsem uvažovala o tom, že bych si pořídila to a sama si ho pak dokrmila, doma zatím jsem, tak čas bych měla
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 10:57:15 xxx.xxx.30.34
a máte čas se věnovat dokrmování ? ja z toho důvodu bral těsněpo vylétnutí až byl částečně samostatný je to pro papouška lepší již má vybudovanou nějakou imunitu. a mazel je z něj taky. dokrmování je velká zodpovědnost a starost pokud nemáte zkušenosti tak si jej raděj nechte dokrmit od někoho kdo s tím už nějaké zkušenosti má.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 10:59:28 xxx.xxx.70.58
No čas právě mám, tak bych aspoň měla co dělat. Právě že pán mi nabídnul buď až je dokrmí, a nebo jestli si to sama nechci zkusit, mladým jsou téměř 3 týdny
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:12:10 xxx.xxx.30.34
tak se zkuzte domluvit na odběr až tak mezi 30 až 40 dnem stáří to už je papoušek samostatnější a krásně si na vás zvykne bude z něj super mazlík a přece jen už to nebude až tak strašná piplačka
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:16:27 xxx.xxx.30.34
dobre by bylo pokud by jste mohla kontaktovat někoho kdo s tím má zkušenosti s ním si domluvit schůzku a zeptat se jej na podrobnosti. osobní kontakt je nejlepší.
zvládnout se to dá
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:34:23 xxx.xxx.70.58
to předpokládám, že by pán radil, vypadal dost ochotný. Horší je, že když pro malého pojedu, tak jedna cesta trvá přes osm hodin vlakem tak aby to vůbec přežil. Ještě se snažím sehnat něco kolem Prahy, aby to nebyla taková dálka
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:38:01 xxx.xxx.30.34
také si zjistěte co vše budete pro papouška potřebovat a zajistěte si vše předem
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2009, 11:51:33 xxx.xxx.70.58
no to jo, klec už je připravená, jen právě ještě nevím co s tím dokrmováním, jestli seženu něco blíž, a na to předpokládám že stačí teploměr, stříkačka a koupit směs

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.