Aktuálně: 4 946 inzerátů174 076 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

rady pri porizovani papousku

Tereza (neregistrovaný) 23.10.2009, 12:50:00 xxx.xxx.156.65
Dobry den, chtela bych si poridit papouska a vaham mezi korelou (tu jsem mela a jeji chov bez problemu zvladnu), papouskem senegalskym a mniskem sedym-s temi nemam zkusenosti a proto zadam o radu, zda je muzu chovat v byte a jestli maji nejake zvlastni naroky na chov. Kazdopadne papouska budu mit jako domaciho mazlicka. Predem dekuji za odpovedi
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 12:57:00 xxx.xxx.62.209
co se tyce mniska, nejspis se ti dostane ze vsech stran doporuceni, jakej je to uzasnej a tichej mazel, s velkym nadanim k mluveni, vhodny pro drzeni v byte s papirovymi zdmi. a nejvic ti ho budou doporucovat majitele andulek a alexandru, kteri mniska videli akorat z rychliku.
viz http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-5002/

a kdyz si nechas (nobo spis nenechas) poradit jako zakladatelka vyse zminene diskuze, tak taky muzes za 2 mesice psat takto:
http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?r=4&thema=837591
Tereza (neregistrovaný) 23.10.2009, 13:16:51 xxx.xxx.156.65
Moc dobre vim, ze papousek krici:-) Nase korela taky umela zakricet-naucila se od nas okrikovat psa, takze jakmile zastekal, tak jecela jak na lesy:-) Kdybych chtela ticheho mazliveho pritulneho papouska, tak si poridim plysoveho na baterky. :-)
Jestli se nauci mluvit nebo ne, je mi vcelku jedno. Jde mi spise o to, zda nekdo choval tyto druhy v byte a jake s tim ma zkusenosti. Jestli by nektereho z tech papousku nevolil vubec a proc:-)
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 13:52:42 xxx.xxx.230.164
Mám senegalce a je to fantastický dábel.Vše co nejni přivařené,nebo přišroubované,hraě zobákem rozebere na prvočleny.Uplný devastátor.Hlasový projev je velmi mírný ,proti nmíškovy mě připadá.že je němí.Měl jsem ochočené postupně dva horské,ale proti pepovi byly uplně vystydlá polévka.Pepa je dábel a pozorovat jak se baví,jak ničí hračky vkleci,tak to je zábava na dlouhé zimní večery.Jedním slovem Pepa je genius.Petr
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 13:53:43 xxx.xxx.62.209
vyse zminenym prispevkem mimo jine chci rict, ze je treba prispevky selektovat. ze kdyz ti 6 lidi (a 5 z nich dotycneho papouska ani nevidelo) napise, ze mnisek je vhodnej papousek na singl mazlicka do bytu a 2 lidi ti napisou, ze patri mezi hlucne papousky (a jeden z nich ma osobni zkusenost, ze pro urvanost ho musel dat pryc), je treba tyto prispevky brat v potaz. vzdycky je treba se pripravit na tu horsi variantu a divat se na papouska "v globale", tj. jak je obecne popisovan. stejne tak, jako si lide vybiraji psa podle plemene. protoze tehdy maji zaruku jistych vzhledovych a hlavne povahovych vlastnosti. ten, kdo si vybere border kolii a pracuje 12 hodin denne a po praci netouzi po nicem jinem, nez se svalit na gauc nebo maximalne obejit blok, nemuze se pak divit, ze ma z bytu kulnicku na drivi a psa neurotika.

takze:
- korela je klasika, znas ji a vis, do ceho jdes
- mnisek je hejnovy hlucny papousek. je u nej predpoklad, ze singl zivot ho bavit nebude, svoje "hejno" bude svolavat krikem a stejne tak se bude dozadovat zivota ve spolecnosti
- senegalec je papousek "lety provereny". chova se jako mazlik celkem hodne. osobne senegalce nechovam, ale mnoho mych pratel ano, takze predavam jejich postrehy: je to relativne "tichy papousek" (samozrejme muzes narazit na uhvizdaneho jedince). ma tendenci se navazat na jednoho clena rodiny (nikdo ti nezaruci, ze to budes ty). v obdobi dospivani umi byt znacne protivny. ma ze vsech 3 tebou poptavanych papousku nejvetsi a nejsilnejsi zobak a tudiz nadela nejvetsi skody. pokud se rozhodnes pro senegalce, tak rucne dokrmeneho.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 13:57:44 xxx.xxx.62.209
ps. ve srovnani s korelou jsou senegalec i mnisek (ten asi jeste vic) znacne akcni papagajove a je znamo, ze kdo se nudi, zlobi :-)
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 14:04:44 xxx.xxx.62.209
ps. podruhe: pridej si do seznamu jeste pyruru - akcni, chytrej a pri tom docela malej papousek, povahove podobny treba pratelskym aratingam, jen nesrovnale tissi
iveta (neregistrovaný) 23.10.2009, 14:18:55 xxx.xxx.88.57
pokud si vybereš senegalce, musíš mu od začátku nastolit režim a pravidelnost - mluvím z vlastní zkušenosti, ti, kteří to neudělali, mají teď problém (nemůžou ho dostat do klece, ppaoušek útočí atp.), náš měl od malička pevný řád, a je to s ním v pohodě
marsoun (neregistrovaný) 23.10.2009, 15:49:11 xxx.xxx.30.34
měl jsem korelu teď mnicha a mnich je hodně temperamentní a potřebuje dost pozornosti je hejnový a z toho to pochází, ale pokud se mohu vyjádřit tak ta korelka byla asi hlučnější. mníšek je ok. zakřičí ale jen občas když uvidí něco co nezná. nejlepší je se na ty papouchy podívat osobně a podle toho vybrat jen u toho mnicha je to těžší nejdřív si na vás musí zvyknout aby nevyváděl a pak ho můžete sledovat protože při prvním kontaktu bude asi dost vyvádět. oba druhy jsou moc hezké a je to těžká volba u mně vyhrál mnich právě pro tu akčnost jak tady někdo napsal.mam ho necelé dva roky a nestěžuji si ale nemohu tvrdit že ten muj se chová standartně protože zrovna v těchto dnech se řešil nějaký dotaz na ifauně ohledně ukřičeného mnicha .
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 15:53:48 xxx.xxx.70.58
A jak má asi člověk vědět, že ti co mnicha doporučujou, ho nikdy neviděli hm? Od té doby, co jsem si ho před pár lety pořídila jsem se seznámila s dost lidma co ho mají jako já na mazla. Jen asi dvoum řve. Ostatní jsou prostě milý mazlíci, všichni pěkně povídají. Bohužel ti dva jsou z nich opravdu nešťastní. Mně také v nějakých třech, čtyřech měsících začal řvát. Ale když pochopil pravidelný režim a i to, že jakmile někdo přijde domů, začne se mu věnovat, takže co jsem se ptala sousedů, přes den ani nekvákne. To jsme v bytovce, kde by to určitě slyšeli. Prostě je jako malé dítě, záleží na výchově. Může z něj být rozmazlený despotický parchant, ale může z něj být i super mazlík, ze kterého budete mít jen radost. Jo a pozor až se budete občas ptát třeba na ifauně nebo i tady, tak počítejte také s tím, že rádoby machr chovatelé z vás občas udělají totálního debila. To se na těchhle diskuzích stává běžně, protože nepochopí, že člověk chce taky papuška na mazlíka a ne to množit a množit. Tak jenom abyste se tim nenechali znechutit. Občas tu i někdo dobře poradí.
Máca (neregistrovaný) 23.10.2009, 15:57:28 xxx.xxx.43.51
Mám mladého mníška a rozhodně nemohu říct,že je to tichý společník.Bohužel to byla i má chyba,že od začátku byl přes den jen mimo klec a teď když ho zavřu a chci třeba koukat na TV bourá křikem pomalu stěny. Přešlapuje nervozně na bidlu kdy že ho zase pustím.Jinak je ručně dokrmovaný a ochočený,tak většinou tráví čas na mém rameni,pokud zrovna neklove barevná tlačítka na ovladači.:-))Já bych do toho tedy šel.Hezký den.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 16:03:31 xxx.xxx.62.209
***Od té doby, co jsem si ho před pár lety pořídila jsem se seznámila s dost lidma co ho mají jako já na mazla. ***
v tom pripade nechapu, proc v dotazu na ifaune a parrotclubu pises, ze je ctyrmesicni a mas ho doma nekolik malo tydnu

***Mně také v nějakých třech, čtyřech měsících začal řvát. Ale když pochopil pravidelný režim a i to, že jakmile někdo přijde domů, začne se mu věnovat, takže co jsem se ptala sousedů, přes den ani nekvákne.***
tak to je super pokrok, vzhledem k tomu, ze jsi ten dotaz polozila predevcirem ;-)

***takže co jsem se ptala sousedů, přes den ani nekvákne. To jsme v bytovce, kde by to určitě slyšeli. ***
to se jako nudis a vymyslis si teda nesmyslne dotazy na fora? stezovala sis, ze rve durch celej den. hlavne, ze se lidi snazili ti pomoct. alespon si priste tu praci usetri

http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?r=4&thema=837591

http://www.parrotclub.sk/forum/showthread.php?id=7979


anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 16:15:55 xxx.xxx.70.58
Asi takhle to řeknu. Kdybych měla problémy s mníškem, tak určitě nebudu psát tohle. Toho mladého má kolegyně ze školy, která si ho pořídila, když ho u mně viděla, já jsem jí ho i doporučila, protože s tím svým jsem opravdu dost spokojená.. A tu adresu vysvětlim snadno. Píšeme obě ze stejného školního počítače, protože sedíme obě v jednom kabinetu:-) Ne každej má doma internet. Já s mníškem jsem naprosto spokojená, zrovna teď mi tu sedí na rameni a kouká jak píšu. A věřím, že kolegyně když nepovolí tak taky časem bude.
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 17:09:56 xxx.xxx.70.58
ale tohle nemá smysl tu řešit, stejně někteří rejpalové budou tvrdit na nepodložených spekulacích to co budou chtít. takže za sebe mníška vřele doporučuji, za kolegyní prý zatím nééé:-) a ať už si Terezko vyberete jakkoliv, tak přeju hodně štěstí a samou radost s novým "uličníkem" :-)
anonymní (neregistrovaný) 23.10.2009, 20:31:29 xxx.xxx.242.163
doporučuji objet několik známých nebo chovatelů co maj korelky a mníšky atd. a poslechnout si jejich křik samozřejmě když mníška tak ručně dokrmeného .. já mám v paneláku čtyři korely je to v pohodě někdy uvidí, že kolem okna prolítne pták tak se nachvilku rozkřičí, ale ne nadlouho.Dva jsou ochočení nechaj se drbat a zpívaj mi, povídaj, ale pravda že to nejsou takový šašci jako mníšci všechno má ty výhody a nevýhody, ale myslím že když bude mít mníšek co dělat a co se učit zajímavého bude to skvělí bavič, ale pravda je že také musí být i ta pravidla ;) držím palce
Orina (neregistrovaný) 23.10.2009, 22:28:15 xxx.xxx.120.165
Jestliže chce člověk papouška měl by o něm něco vědět. Ne všichni ale kupují papoušky a něco o nich ví. Já jsem koupila prvního senegalce, nevěděla jsem nic, tenkrát když jsem ho kupovala snad nikdo nic nevěděl,prostě se mi líbil a byl větší než andulka. Dnes se mi senegalčí rodina trochu rozrostla, ale jsou fajn všichni. Pokud se pro něj rozhodnete musíte vědět že žije asi 30-40 let a že s ním,musíte vydržet do smrti, aby se netrápil především on, když by šel z ruky do ruky. Ale to nejen senegalec, ale každé zvíře.
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2009, 12:52:55 xxx.xxx.156.65
Vsem dekuji za prispevky. Jelikoz spise vsichni potvrzujete, ze mnisek sam by byl spise unudeny a nestastny v byte (a pravdepodobne i nestastni sousedi:-)), tak se zatim priklanim k senegalci. Ale radeji se pojedu jeste podivat k jednomu znamemu, co chova papousky, abych je vsechny videla na vlastni oci. :-) Jeste jedna otazka. Jaka je rozumna cena za rucne dokrmeneho senegalce a v kolika tydnech by az mel jit od chovatele? (jak jsem procitala ruzna fora, je spusta chovatelu, co papouska da k odberu drive, nez je dobre-prosim argumenty, ze mam papouska si poridit od DOBREHO chovatele sice beru, ale zadneho takove neznam a asi budu koukat po inzeratech....)
Orina (neregistrovaný) 26.10.2009, 13:01:25 xxx.xxx.69.175
Píšete, že se pojedete podívat k jednomu známému co chová papoušky. Jestliže mu důvěřujete zeptejte se ho na všechno co potřebujete vědět. Jistě vám poradí nebo doporučí někoho dalšího s kým budete moci probrat všechny otázky. My všichni co chováme senegalce bysme se určitě vnucovali a chvalořečili svůj chov a tak je nejlépe poradit se s těmi nejbližšími, jako je třeba váš známý.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.