Aktuálně: 4 956 inzerátů174 134 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

rady pri porizovani papousku

anonymní (neregistrovaný) 26.10.2009, 13:09:49 xxx.xxx.62.209
obecne plati, ze SAMOSTATNEHO papouska, tj. nazere se uplne sam. nenech se ukecat "jeste si ho jen trosku dokrmite, on si na vas lip zvykne". odstav papouska je pomerne narocne obdobi (hlavne u tech vetsich). chyby, kterych se jako laik snadno dopustis mohou vest k poskozeni zdravi nebo dokonce uhynu. "zodpovedneho chovatele" poznas tak, ze ti nebude cpat neodstaveneho ptaka.

pri odberu si vsimni, jak s nim chovatel manipuluje, jak se k nemu ptak chova. k tobe jako k cizimu jit nemusi, ale k chovateli ano, napr. v zadnem pripade by ho nemel chytat v rukavicich. (teda pokud kupujes papouska jako ochoceneho - rucne dokrmeneho.)
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2009, 12:27:00 xxx.xxx.33.122
Senegalec je hlučný hlavně po ránu a k večeru skoro nejtišší papoušek,ale opravdu je hrozně tvrdohlavý a chytrý a pokud nemá režim,tak je zle!A ještě jedno,hodně se upne na jednoho pánička-viz u nás manžel a já jen náhradnice.Moje rada,opravdu pořídit si papouška je náročné na čas,pokud se mu chcete věnovat-je to další člen rodiny na dlouhou dobu!!Rada jen ručně dokrmeného,náš byl od první chvíle s námi kamarád,od chovatele byl opravdu pěkně naučen na kontakt s lidmi a do dneška-nikdy nikoho neklovl a nebojí se ani cizích osob-prostě mazlík!!
Tereza (neregistrovaný) 27.10.2009, 17:47:08 xxx.xxx.72.139
Tak jsem to psychicky nevydrzela a jela se ke znamemu kouknout jiz dneska:-)
Potvrdil mi, ze mniska do bytu by nedoporucoval, ze sice nekrici kazdy mnisek, ale z 10 jich 8 vyrvava hodne. Korely jsou dost vzteklouni, coz muzu potvrdit, meli jsme doma jiz 2 a obe na sebe nenachaly sahnout.Tak jsem se rozhodla pro senegalce. Sice to neni korela, bude to narocnejsi s nim, ale verim, ze se u nas bude mit dobre a navzajem to zvladnem.:-) Jinak znamy ma taky senegalce, jmenuje se Karel a co predvadel bylo neuveritelny....tak se tesim, ze do toho naseho zatim nablyskanyho novyho bytu prinese papouch trochu chaosu a spolecnosti:-) Jinak mam zamluvene rucne dokrmene "senegalce", k odberu bude asi v lednu nebo zacatkem unora, cena 3500 kc, tak snad to dobre dopadne......jinak Vam vsem dekuji zaprispevky a postrehy!!!
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2009, 18:05:50 xxx.xxx.33.122
Cena super,až moc dobrá!Jen pozor,aby byl ručně dokrmený.Jedna nevýhoda u senegalců-panovičnost a silné pouto na jednoho pána,na to pozor!Puberta je moc zlá,až agresivní na ostatní členy rodiny!Vše zaleží na Vašem přístupu a výchově-držím pěsti!S
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2009, 20:13:22 xxx.xxx.242.163
aha tak to jsem neveděla , že ručně dokrmený senegalec je tak levný !! moc vám ho přeji ..
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2009, 21:09:48 xxx.xxx.230.164
At se Vám to vydaří,senegal je fantastický.Petr
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2009, 08:56:51 xxx.xxx.174.103
Ta cena je podezdřelá...
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2009, 10:10:07 xxx.xxx.1.130
Souhlasím na ručně dokrmeného senegalce,opravdu nízká.Já dala za našeho 5000kč a chovatel prodával i za 3500kč,ale odchov pod rodiči!Na to pozor!
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2009, 21:07:29 xxx.xxx.63.140
Cena je levnejsi-mam ho pres kamaradku a tak mi chovatel slevil (jinak je prodava za 4000kc). Ubezpecil me, ze vsechny papousky, ktere chova dokrmuje rucne a je fakt, ze tam mel same prituly....samozrejme, ze me muze napalit, ale tak doufam, ze kdyz jsem tam videla same ochocene papousky (jakehokoli papoucha mi vyndal z klece, abych se na nej podivala a zadnej nebyl agresivni), tak doufam, ze budu mit rucne dokrmeneho....tak me nedeste:-))) Navic to nedela uplne jen na kseft-podle toho, co rikal, tak nechava zasednout papouchy, jen kdyz ma zajemce...tak uvidime
anonymní (neregistrovaný) 02.11.2009, 21:41:50 xxx.xxx.85.193
To by bylo moc špatné, aby bylo agresivní už mládě.
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2009, 05:14:51 xxx.xxx.174.103
Nechci vás děsit,ale i 4 tisíce jsou málo,je pravda,že cena senegalců klesá, ale když si představím tu piplačku při krmení mladých,noční vstávání...prostě mi to přijde málo.Ale třeba jste našla lidumila,a budete spokojená,vyloučit to nelze.
anonymní (neregistrovaný) 03.11.2009, 10:32:03 xxx.xxx.33.122
Každopádně ručně dokrmené mládě musí jít na prst a nebát se člověka,neklovat.Náš opravdu šel na prst,nechal se pohladit,už u chovatele se k nám vysloveně tulil.Dneska je to veliký mazel a opravdu nikdy nikoho neklovl a má rád všechny členy rodiny a dokonce miluje návštěvy!Přeji Vám,at si dobře vyberete a potom napište!S.J

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.