Aktuálně: 4 858 inzerátů175 047 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Ako zničiť kunu!!!!

Pavol (neregistrovaný) 01.11.2009, 10:05:59 xxx.xxx.119.136
Dnes rano priďem ku kralikarne a v nej bol mrtvy kralik.Musela tam vojsť cez malu škarku asi dva a pol cm.Už mám toho dosť.Jak som si doniesol kachny tak som mal vonku kačera ruanskeho lebo som nemal ešťe nič urobne nijaky chlievik a bol vonku a druhu noc už bolo po ňom.Kralik mál vykusane obie oči.Chcem si doniesť polovnickeho psa ale neviem či je to dobre na zimu.Asi až na jar.Poradťe mi čo na kuny!!!
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2009, 13:56:02 xxx.xxx.21.32
tak to byla asi lasička kuna je nato velká
Pavol (neregistrovaný) 01.11.2009, 14:43:04 xxx.xxx.119.136
Či lasička to neviem.Ale kuny behaju v noci po pude.A susedia ich vyďeli aj cez.deň.Chcem ich zničiť.To robi len neplechu.A stale sa BAŤ O DRUBEŠ A O KRALIKY že mi to podusi.Tak to nemusim chovať nič.Na Slovensku sme mali doma psa Bavorskeho farbiara a ten zadusil aj potkany.No takeho psa by som chcel.
J.M. (neregistrovaný) 01.11.2009, 22:20:36 xxx.xxx.105.3
Psa můžeš zkusit. Ale HLAVNĚ: Musíš mít husté pletivo na okénkách do kurníku a do králíkárny, aby tamtudy nemohla žádná kuna ani lasička V NOCI do kurníku ani do králíkárny vlézt. Ony ty potvory řádí hlavně v noci. Všechnu drůbež i kálíky musíš pečlivě zavřít a nenechat žádnou skulinku, kterou by se škodná k drůbeži a ke králíkům dostala. ŽÁDNOU SKULINU !!!
Michal (neregistrovaný) 02.11.2009, 06:34:18 xxx.xxx.113.36
Napada ma este taka vec ako skusit detektor pohybu + svetlo. Kedze maju radi tmu mozno by ich to svetlo odplasilo. Samozrejme to svetlo niekde vonku a nie v nutry kurniku.
pavol (neregistrovaný) 02.11.2009, 13:01:38 xxx.xxx.176.71
Tak už som zatlukol všetky male diery na kralikarny a aj na kurniku.Tak som zvedavy či sa treraz tam niečo dostane.Dufam že nie.
pu-domino
pu-domino (8 příspěvků) 12.01.2010, 21:32:45 xxx.xxx.58.138
ja som mal tiez problemy s kunami. dal som blizsie k volieram psa a este im v noci svietim asi z 15m dialky, take jemne svetlo, a mam nastaveny slopec. Trochu som kludnejsi, ale tiez cakam cim ma zas kuna prekvapi
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 13.01.2010, 10:09:03 xxx.xxx.46.93
Podle mě to nebyla kuna, ale potkan. Kuna totiž zadáví a vypije krev. S podobným případem mám zkušenost před 3 roky, káčata pižmová již skoro opeřená s rozkousanými hlavami a tělo zůstalo celé. Navíc kuna se nedostanou 2,5 cm škvírou.
Martin (neregistrovaný) 16.04.2012, 08:59:59 xxx.xxx.137.57
Dobrý deň, mám jeden problém, bývame na dedine a chováme sliepky-lepšie povedané chovali sme do večera 14.4 2012. Netušíme čo sa stalo v noci ale ráno sme z naších sliepok nenašli medzi živými ani jednu /15/ kusov bolo roztrhaných po dvore a kohút bol zahrabaný. Je pravda, že chyba bola z našej strany a sliepky sme nezavreli do kurníka ale tiež to nebolo po prvýkrát, lebo sme chceli aby sa z rána napásli na dvore.Okrem sliepok sme v tú noc prišli tiež aj o 5 kačiek.Neviete mi poradit aké zviera dokáže nrobit takú paseku?Aktuálne psa nemáme ale doteraz sa nám to ešte nestalo a to chováme sliepky už okolo 10 rokov Ďakujem vám zaakékoľvek odpovede. Martin
Denisa (neregistrovaný) 24.04.2012, 21:30:32 xxx.xxx.11.232
mne išlo srdce odtrhnuť 17.4.2012, keď nám už naše skoro znášajúce sliepočky s kohútikmi 30 kusov roztrhala naj pravdepodobnejšie kuna...my sme si ich totiž vychovali od kuriatok,kt sa vyliahli 17.12.2011, verte mi odšoférovať sa mi nedalo do škôlky...deťom sme povedali,žeich kuna ukradla...ten masaker nemohli vidieť, manžel to ráno všetko upratal...mali sme krásne leghornky biele...
iva (neregistrovaný) 07.08.2012, 11:47:03 xxx.xxx.29.117
Dnes ráno bylo roztrhané pletivo na okénku v kurníku a všechny slepice (9 ks) i kohout byly roztrhaní. Co za zvíře roztrhá pletivo ,poradí někdo? Byl to teda šok,hrozný masakr.Skoro jsem to obrečela,měli jsme je také od kuřat. Bydlíme u lesa,sousedům tu prý ve dne morduje slepice káně. Naše měly utrhané nohy,díru do břicha,ale krev nikde,spousta peří okolo....
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2012, 20:40:38 xxx.xxx.105.3
...PREVENCE je nejdůležitější ! Zavírejte všechnu drůbež na noc do zděného kurníku. Můžete za dřevěnými plnými dveřmi udělat ještě další dveře v kovovém rámu vyplněném hustým pevným pletivem s malými oky o průměru 2 cm a obě dveře musí být těsně od podlahy až ke stropu, a těsně od levé zdi k pravé zdi, nikde nesmí být žádná škvíra. Větrací okénko z téhož pevného železného pletiva s malými oky, které šelmy jako liška a tchoř nejsou schopné roztrhat ani odtrhnout ode zdi. Pořiďte si psa, který by měl v noci dvůr hlídat a veškerou škodnou zvěř odehnat. Toto je jen teorie, poraďte se ještě s místním myslivcem, možná by škodnou dokázal odlovit. Může to být i silný jezevec ? Možná ?
iva (neregistrovaný) 08.08.2012, 14:28:32 xxx.xxx.29.117
Děkuji za rady. Kurník lépe zabezpečíme. Psy máme dva,ale gaučáky. Jěště jsme včera našli kousek od našeho domu cizí mrtvou ovci,tak přemýšlím,zda to má souvislost a byla to liška? Bojím se zda škodná nepřijde i ve dne,když si pořídím nový chov slepic? Zkusím se poradit i s tím myslivcem.
Lada (neregistrovaný) 09.08.2012, 09:41:10 xxx.xxx.87.148
Na kunu mi kdosi doporučil trus od šelmy - tygr, puma, lev...tak jsem kamarádovi přinesla pytel hovínek ze zoo a prý mu to fungovalo. Je to ale opravdu dost cítit.
Jakub (neregistrovaný) 10.08.2012, 03:17:21 xxx.xxx.221.56
Ivo - zkontrolujte, jestli je neni u drubeze krev vysata - pak by se jednalo o fenomen Chupacabra. Jednou jsem ji zahledl i v CR, ale je to spise v Jizni Americe. Jsou to tajne vladni projekty. S tim trusem je to genialni. Ja bych to obohatil pasti - kovove silne pletivo jako box, navnada a senzor IR se zavrenim dveri, navrzenem na velikost od lasy az po lisku. Zatim jsem se k tomu nedostal, ale planuji to take postavit.
Wandys1 (neregistrovaný) 11.08.2012, 18:22:32 xxx.xxx.10.4
To bych vsadil!! na psa Martine!! Liška je zadáví, odnese a schová je poblíž nory, určitě né na dvoře. Kuna by kohouta nezahrabala, tchoř (tj.fretka), také ne.
dominik (neregistrovaný) 27.08.2012, 21:20:09 xxx.xxx.161.21
To pletivo mohl vytrhnout pes, liska nebo kuna(jestli teda to pletivo bylo slabsi). Proti kune zkuste rozvesit lidske vlasy nebo zastrelenou kunu. Na psa zkuste vzduchovku.
dominik (neregistrovaný) 27.08.2012, 21:20:14 xxx.xxx.161.21
To pletivo mohl vytrhnout pes, liska nebo kuna(jestli teda to pletivo bylo slabsi). Proti kune zkuste rozvesit lidske vlasy nebo zastrelenou kunu. Na psa zkuste vzduchovku.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.