Aktuálně: 4 719 inzerátů176 683 diskuzních příspěvků17 782 uživatelů

Slabá korelka (mládě)

Kateřina (neregistrovaný) 28.11.2009, 15:48:33 xxx.xxx.168.147
Dobrý den,
potřebovala bych pomoc.
Máme doma pár korel. Snesli nam celkem 7 vajíček, a z toho se vyklubalo pouze 1-zbytek rozklovali.
A rodiče korelátka se oněj nestarají.
Tak jsem koupila směs pro ruční odchov-a krmíme korelku ručně. Problém je v tom, že je starý asi měsíc, je neopeřený, velice slaby, a příjde mi nemocný. Podle knížek vypadá jako 7i denní. Krmíme ho takovým způsobem, že mu vstříkneme směs (stříkačkou-bez jehly)-sice mu většina vyteče, ale nějaké živiny se mu dostanou do těla. Vždy když ho nakrmíme tak z hluboka dýchá.
Velice by mě zajímalo, jak by se takhle slabý mládě mělo krmit (zda to děláme správně), jak často by se mělo krmit???
A také má problémy s trávením-nekadí často (např. jako rodiče). Ptala jsem se na různé informace veterináře, ale na exotické ptactvo se u nás nikdo nespecializuje. Jediné co mi náš veterinář doporučil je speciální krmivo.
Snažím se každé 2 hodiny mu dát najíst (2 mililitry), a svítí na něj lampička (četla jsem že mají mít teplo).Také má podestýlku z pylin. Budu ráda za každou odpověď. Co mám dělat aby byl v porádku a přežil.
J.M. (neregistrovaný) 28.11.2009, 16:29:57 xxx.xxx.105.3
Předem upozorňuji, že s tímto, tj s odchovem korelátka nemám žádné zkušenosti.

Přesto se domnívám, že správnné je držet ho v teple pod infralampou, krmit po 2 hodinách je možná málo, možná bych krmila častěji. Složení krmiva je zcela zásadní.

Ihned zatelefonujte chovatelům korel, kteří už je někdy odchovávali, aby Vám poradili. U takového ubohého mláďátka čas hraje velkou roli.
Přeji Vám, aby přežilo.
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2009, 16:36:51 xxx.xxx.250.190
Dobrý den měli jsme doma korelu 4tydny starou a odchovali jsme si ji sami.Brali jsme si ji od chovatele za učelem dokrmení aby byla ochočena a řeknu vam že je to krasny pocit.Kupte si směs Nutribird tak nejak se to jmenuje my jsme si to objednali s internetu protože to v obchodě neměli a vždycky jsme ji drželi lehce pod krčkem a pomalu jsme ji krmily stříkačkou.Je na te směsi i přesny navod jak a kolik namíchat.budete ji muset určitě krmit častěj ale jakmile zjisti že dostane vždycky něco do krčku bude piskat jen aby dostalo.Naše korela je už velka bude mít rok ale ruky se nikdy nebala a je krasně ochočená.Určitě to zvladnete jen se nebojte.Přeji vam uspěch a pošlete i nějakou fotku jak to dopadlo
Kateřina (neregistrovaný) 28.11.2009, 17:34:34 xxx.xxx.168.147
My užíváme také Nutribird universal. Z počátku, když ještě rodiče krmili mládě tak při jídle popískával si, ale když ho krmíme my tak mám takový pocit že to je pro něj utrpení. Teplotu dodržujeme, snažíme se trpělivě mu to stříkat do zobáčku, a po jídle ho chytají křeče, někdy se strašně přehne (dá si hlavu do zádu). A dělá něco jako krkání. Pokusíme se informovat nějakého chovatele aby se na něj podíval. Chci se zeptat J. M. pokud je 1x za dvě hodiny málo, tak jak často si myslíte, že by bylo dobré korelku krmit?
Děkuji moc za rady.
Kateřina (neregistrovaný) 28.11.2009, 19:00:36 xxx.xxx.168.147
Chci se ještě zeptat, nehrozí, že v korelce praskne volávko? Naše korelka ho má poměrně velké, a já jsem právě (podle doporučení) zjistila že mu dávam málo najíst.. ale i přes to naše korelka má velké volávko, tak se bojím aby mu nějak neublížila:-(
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2009, 20:27:07 xxx.xxx.250.190
co vim tak hlavně aby ho neměla prazdne
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2009, 20:35:41 xxx.xxx.250.190
jo a na strankach co jsem poslala je uplne všechno jak ho krmit a tak dal jak vypada po jidle a před jidlem určitě se vam to povede a budete mit skvěleho kamarada uvidíte
J.M. (neregistrovaný) 28.11.2009, 23:25:08 xxx.xxx.105.3
Znovu opakuji, že s umělým odchovem malé korelky nemám zkušenosti.

Ale pokoušela jsem se odchovat malého vrabce a odchovala jsem úspěšně kavku.
Četnost krmení by měla být podle toho, kdy se mládě vzbudí. Nakrmené a spokojené mládě spí. Když se vzbudí a začne pískat a loudit, tak by mělo dostat najíst. A domnívám se, že ja také velmi důležitý podíl vody v krmení. Nesmí být ani příliš řídké, ani příliš husté. A také opatrně krmit spíše hlouběji do krku, aby mu to nešlo do dýchací trubice. Možná to je příčinou, proč se potom tolik prohýbá, že se tím krmením dusí, a pak nemůže popadnout dech.
Správné krmení by mělo být takové, aby už člověk nemusel pevně držet, ale aby ptáče samo otevřelo zobáček a samo aktivně polykalo. Při tom všechna mláďata ptáků třepetejí křidélky (ale nevím, zda třepetají také papoušci).
J.M. (neregistrovaný) 28.11.2009, 23:30:51 xxx.xxx.105.3
Možná se Vám to volátko jenom velké zdá. Najděte si web Amazonia, a tam bývalo mnoho fotografií mláďat papoušků v různém stadiu vývoje. A pamatuji se, že ta holátka na fotkách měla také velká volátka. Jsou to zrnožravci, chvíli v tom volátku ta potrava musí být, a mládě jí potřebuje pro svůj růst hodně.

Kavka jako mládě spotřebovala mnohem víc potravy než později, když už byla dospělá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.