Aktuálně: 4 879 inzerátů174 863 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

papousci

anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 15:09:30 xxx.xxx.18.241
jake druhyy papousku dokazou prezit ve venkovnich volierach bez zaletu
patreees (neregistrovaný) 10.01.2010, 15:21:24 xxx.xxx.244.86
Papoužci poházejic s Austrálie...
Takže: Andulky, Korely, Rozely, Kakariki,Papoušci: zpěvaví, nádherní, horští...
Problém pak bude v zamrzání vody...
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 16:08:16 xxx.xxx.16.80
Vsichni papousci potrebuji nejaky ukryt. Takze voliera musi byt chranena aspon ze tri stran, aby na ne neprselo a hlavne nefoukalo.
Říman (neregistrovaný) 10.01.2010, 16:10:02 xxx.xxx.10.46
Bez záletu ? To bych opravdu nezkoušel , Nějaký úkryt mít musí .
patreees (neregistrovaný) 10.01.2010, 16:26:35 xxx.xxx.244.86
No to je snad samozřejmost, že voliéra musí být kryta alespon ze 3 stran, když už ptačkum nechcete dopřát alespon trochu tepla!
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 16:27:28 xxx.xxx.3.4
Od kdy jsou kakarici Austrálie. Venku v zimě mužou byt jen dobře aklimatizovaní jedinci, a musejí mít zálet nebo alespon budku kam by se mohli schovat.
patreees (neregistrovaný) 10.01.2010, 17:31:29 xxx.xxx.244.86
Omlouvam se, ale nejde o to odkut kakariki je, ale o to, že přeži i mrazy(alespon podle skušenosti některých chovatelů)!
Osobně tento způsob chovu neuznávam, sám chovu papoušky ve vytápěné místnosti, ale i kdyby zde napsalo 100 chovatelů, že pro papoušky musí mit nějaký zálet,kde nejde teplota pod bod mrazu, stejně by si udělal posvém!!!
Orina (neregistrovaný) 10.01.2010, 18:31:38 xxx.xxx.68.29
Já k tomu nemám slov. Nenechala bych venku ani anduly na mraze. Pokud přezimují tak alespoň těch 10° a jestli nemáte místo, tak si pořiďte ledního medvěda ten to vydrží. Fakt mám při takových diskuzích a dotazech vztek!!!! Proboha proč chováte papoušky když jim nemůžete poskytnout adekvátní prostředí. A že lidi povídali, no oni povídají, ale už se nechlubí kolik jim toho přes zimu uhynulo a nebo uhynulo následně v létě na záhadné nemoci.
jarda (neregistrovaný) 10.01.2010, 18:59:17 xxx.xxx.3.4
Vážená paní Orino z vašich příspěvku mam pocit ,že se snažíte každého krytizovat.Po přečtení několika vašich příspěvku, mi přijde že víte vše nejlepe.Tímto vas prosím ,dejte sem foto vašich chovných zařízení at ostatní vidí zda je krytika z vaší strany opoctatněná děkuji Jarda.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 20:54:58 xxx.xxx.26.224
Držím půlku svých ptáků v zimě venku a taky je mi záhada proč "těm druhým" nejde vysvětlit že mám ptáky v dobré kondici a bez úhynů :) Každý si bude hájit to svý ... Mám možnost je dát do tepla, ale nedělám to, nevidím důvod.
Orina (neregistrovaný) 10.01.2010, 21:28:14 xxx.xxx.68.29
Chovná zařízení zde byla už několikrát vidět. Určitě nechovám ptáky pod 10° ti co potřebují tepla víc tak mají i 20°. Ostatně nechci kritizovat, jen mi je papoušků líto v čem musí v mraze a inverzi vydržet. Jistě že jinde mrzne taky, ale určitě není taková inverze jako se drží tady. A to ptákům vadí nejvíc. Ostaně každý ať chová jak umí . Je to vidět i na lásce k papouškům když se plní krabice ve výkupu. Ale to už je jiné téma.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 21:34:41 xxx.xxx.221.210
naprosto souhlasím s článkem od 26.224
Orina (neregistrovaný) 10.01.2010, 21:51:55 xxx.xxx.68.29
Jestliže máte papoušky venku bez záletu, čím je krmíte? Dáváte v zimě ovoce? nebo jenom zrní? Když padá sníh jako teď a jste v práci nevadí ptákům že zapadnou sněhem? Zajímá mě to protože si tento způsob chovu neumím představit. Příští týden bude -15° taky bude všechno OK? Když tak sem napište způsob chovu určitě to bude zajímat víc chovatelů, aby chov bez záletů mohli zařídit taky. Pro 26.224
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 10.01.2010, 22:01:41 xxx.xxx.8.130
Já tedy nevím, ale i v literatuře renomovaní chovatelé píší, že některé druhy naše zimy zvládají bez problémů, některé potřebují již zálety, některé alespon 10stupnu,atd,atd.. A, zjednodušeně řečeno, fyziologie ptáků je přece stejná-jak papoušků,tak našich ptáků. Základní problém tedy je, odkud pocházejí. A pokud se po generace například rosely pestré chovají v našich podmínkách, tak budou již adaptované. I přesto dělám vše pro to,abych jim voliéry ochránil před větrem a zajistil jim co nejlepší podmínky...dokonce mají i zálet, přes léto v něm byly párkrát a ted i dvacetistupnovych mrazech prostě zustavají venku, takže ho příští rok zruším. Rozhodně nejsem extra zkušenej a tohle byl zjednodušený příklad...ale tak to vidím zatím já.
Orina (neregistrovaný) 10.01.2010, 22:18:02 xxx.xxx.68.29
Já jsem se teď dívala na kosy, když je velká zima. Přenocují v suchu pod větvema smrků a thújí, takže i divocí ptáci si snaží najít nějaké útočiště před zimou a větrem. Taky sedávají u větracího okna ze sklepa. Proto jsem předpokládala, že když se o teplo snaží divocí ptáci budou ho papoušci vyhledávat taky.I přes den je vidím jak se jdou nazobat na krmítko a hned letí zpátky ke sklepu. Takže hodnotím jen to co vidím v přírodě. Naši papoušci nemají celkem na výběr a musí brát po generace to co jim předložíme. Možná, kdyby měli ty samé možnosti co kosové, tak by jich využily taky.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 10.01.2010, 22:31:40 xxx.xxx.8.130
Ano s tím souhlasím..taky sem na to myslel,když jsem to psal,ale zapomněl jsem. Rozhodně netvrdím,že by papoušci měli být nechránění,..taky spí vedle sebe a zahřívají se, bohužel nechápu,proč ti moji zrovna nemají rádi zálet. Dal sem jim alespon hodně tlustou větev..spíš poleno,aby měli peří i přes nohy.. I přesto mi nedělá moc dobře,když vidím ty teploty.. Nahoře mají PVC a dole rákos s igelitem.
Obrázek
Adf (neregistrovaný) 10.01.2010, 22:39:12 xxx.xxx.51.101
Orino, souhlasím s vámi. Andulka tak k nule. Zálet je nutný. -15 je již týrání.
V této zimě nepouštějí chovatelé, které znám v UK andulky z temperovaného záletu.

Orina (neregistrovaný) 10.01.2010, 23:19:40 xxx.xxx.68.29
Nechci působit jako že všechno vím nejlépe. Ale je mi těch ptáčků líto. Psala jsem o výkupu,kdysi se někdo ptal kam andulky putují. Něco opíšu z knihy " Z jazyka australských domorodců, kteří vybírali holá mláďata z dutin a pekli je k jídlu, vzniklo jméno bedgerigah nebo betcherrygah, což znamená přibližně dobrá k jídlu". Takhle občas něco přečtu a co si pak má člověk myslet o chovatelství. Zrovna tak jako v některé knize píše Michaelis o přezimování andulek. Vyslověně píše že musejí mít zateplené zázemí. Jenže já tu knihu teď honem nemám při ruce, abych stať opsala. A tak je to s celým chovem papoušků nevím nic, ale čtu od zahraničních chovatelů a tak sem ty rozumy píši. Není to tedy že všechno vím nejlépe. Jen se snažím trochu té literatuře ve svém chovu přiblížit.
anonymní (neregistrovaný) 11.01.2010, 00:19:33 xxx.xxx.16.80
pro pana Ladislava : papousci se snazi spat co nejvyse. Nemate treba bydylka ve vyletu vyse, nez v zaletu ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.