Aktuálně: 4 938 inzerátů174 284 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

AMAZONAN?--hlucnost?

DAVID (neregistrovaný) 30.01.2010, 19:14:38 xxx.xxx.99.1
dobry vecer pisu sem od kamosky,chci si poridit amazonana ze zverexu,cena je 17tis,cites,dna-samice,7mesicu rucne dokrmena,mluvi uz i neco,,,,,nake rady??? libil se me moc alexandr velky rucne dokrmeny,jasne ze je rozdil v cene,odradili me od nej ze je silene hlucny do bytu,od mniska taky,od zaka je pry stresovy,,,a amazonan???moc dekuju vsem za jakekoli rady,,,,jde o hodne a na hodne roku,,,chci mazla,a nevim co zvolit,mame domy 2pejsky a dve deti male 3 a 9let,dekuji vam moc vsem!!!!!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 20:06:48 xxx.xxx.16.33
1/ zvire ze zverimexu je loterie. nevis, cim proslo a co tam pekneho chytlo
2/ amazonan je take velmi hlucny
3/ velky papousek a male deti neni vhodna kombinace. jak to budes resit, az se papousek rozhodne, ze je nema rad a pujde po nich jako slepice po chroustovi?
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 20:29:29 xxx.xxx.237.51
No svím způsobem je každý papoušek je hlučný do bytu, záleží co snesete vy a vaši sousedové. Každopádně amazonan je hlučnější než alexander a to o dost. V poslední době se setkávám stím že si někdo stěžuje na hluk papouška v bytě. To že v bytě chovají pse dokonce velké druhy psů a že štěkaji a podobně,že nejsou majitelé těchto psů ani po nich uklidit vykaly před panelákem a navíc jim to dovolují to dělat i do dětských pískovišť kde si hrají naše děti tak bych neměl strach si koupit třeba aru ať se soused třeba po....Vaš papoušek určitě takovou škodu nenadělá a po 2200h stejně spí. To žeby si soused na něco stěžoval vá papouška nepřeje a akorád závidí. Já jsem měl takové sousedy stěžovali si a stejně neuspěli. Tak si pořidte třeba i amazonan.
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 20:38:47 xxx.xxx.96.219
Jaký druh amazoňana to je?
DAVID (neregistrovaný) 30.01.2010, 21:21:24 xxx.xxx.99.1
oranzovokridly amazonan to je,,,,je tam uz dele,pochytil jako piskani pokladny,mluvi sve jmeno,je zvykly pouze na zeny,,,,pry,,,,
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 22:07:55 xxx.xxx.101.18
za oranžovokrídleho je to poriadna cena.pozrite si v inzercii ceny ručne dokrmených
Orina (neregistrovaný) 31.01.2010, 03:00:58 xxx.xxx.74.82
Proto jsem se ptala o jakého amazoňana jde. 17.tis za tento druh je zlodějina. No bodejt ne, když to prodává zwerimex. Být váma tak do toho nejdu. Za tu cenu dostanete špičkové mládě. Když toho chudáka ve zwerimexu koupíte, tak oni tam okamžite nasadí chudáka jiného a tak se kolotoč nešťastných papoušků ve zwerimexu stále zvětšuje. A taky nevíte jestli už si za tu dobu co takhle cestuje nepřináší do života nějaké zlozvyky. A to je u amazoňana setsakramensky závažná věc hlavně při dospívání. Bacha na to. Každá rada je drahá, ale tuhle máte ode mě zadarmo, tak abyste na ní ještě někdy nevzpomínal.
anonymní (neregistrovaný) 31.01.2010, 09:15:13 xxx.xxx.16.33
co se tyce te "zlodejiny": rekneme, ze bezna cena u chovatele za rucne dokrmene mlade amazonana oranzovokridleho je 10 000 (plus minus). a rekneme, ze za tuto cenu zverimex papouska odkoupi. 19% DPH dela 1900. majitel obchodu plati pronajem, zamestnance, musi mit nejaky zisk... takze je jasne, ze stejne ceny jako chovatel mit nebude. prodej v kamennem obchode bude vzdy drazsi nez treba internetovy nebo kdyz si nakoupime nejake hospodarske prebytky od soukrome osoby ze zahradky, ze. ty si, orino, taky jiste uctujes nejakou taxu za svou praci, ktera te zivi, stejne jako majitele zverimexu ten zverimex.

jinak kupovat velkeho papouska ve zverimexu je samozrejme blbost, z mnoha jinych dulezitejsich duvodu, nez ze jinde muzeme nakoupit levneji.
Orina (neregistrovaný) 31.01.2010, 13:10:32 xxx.xxx.74.82
Zeptejte se ve zwerimexu za co vám odkoupí mládě amazoňana. Onehdy jsem tam kupovala něco pro psy a tak jsem vzala i nějakou blbost pro papoušky. Když se prodavačka dozvěděla, že to beru pro amazoňany hned se ptala na odchov a jako že by vykoupili tak za 6-7tis.
:-D , tak nevím za co se vykupují u vás. A hlavně nevím co je to za chovatele a amazoňany, které se musejí nabízet do výkupu :-D :-D)))
cone (neregistrovaný) 31.01.2010, 13:30:41 xxx.xxx.208.5
Určitě při nákupu čehokoliv do chovu budu hledět na vlastní kapsu a náklady nějakých obchodníků mi jsou šumafuk. Chci rozumnou kvalitu za přijatelný obnos. Venezuelec se dá sehnat i tady na inzerci již od 6ti tis-mládě.Zverimexy a podobné zařízení hřeší při prodeji takto předražených papoušků na návštěvu laické veřejnosti a eventuelního kupce z těchto řad. Vždyť i následné dotazy na různých forech jsou na bázi obecně řečeno - koupill jsem ve zverexu ....... a potřebuji poradit......... Z těchto dotazů již vyplývá že nový majitel nebyl dopředu vybaven nějakými většími znalostmi o daném pořizovaném jedinci.
Orina (neregistrovaný) 31.01.2010, 14:12:07 xxx.xxx.74.82
Pro 16.33 sice jste se tady ještě jmémem nepředstavil-a, ale kdybych vám mohla soukromně napsat čím se živím a co mě to nese, tak byste se smíchy neudržel. Veřejně to ventilovat nebudu. Ale buďte ubezpečen, že co se týká papoušků, tak těch pět brk co mám doma mě určitě neživí ani si na sebe nevydělají. Chovám je proto abych se tady na samotě tou samotou nezbláznila. Jediné co mě může někdo závidět je to, že papoušci mohou řvát od rána do věčera jak se jim líbí a nikoho neruší.
David (neregistrovaný) 31.01.2010, 14:50:40 xxx.xxx.99.1
Ja vam vse zde moc dekuji a nekoupim ho,nejn krz hluk ale i cenu atd,,,,vzdy se radej poradim zde s PANY chovateli !!!!!!!a jeste dotaz ZAKO?byl by vhodnejsi,nekdo rika ze vlastne mluvi kdyz ho naucite a ne treba krici,,,ja vim jak sem to napsal je blbost ale snad me rozumite,,,proste byl by zako vhodnejsi nez amazonan,,,,koupil bych od chovatele cca 15 tis rucne dokrmen,me strasily v tom zverexu ze jsou jako psychicky spatny,,,,ze jim vse vadi a tak,,,,,,,,,,,dekuju
Orina (neregistrovaný) 31.01.2010, 16:33:09 xxx.xxx.74.82
Hodit si mincí jestli žaka nebo amazoňana je to to samé jako ptát se chovatelů, kteří chovají pouze to či ono. Když jsem vybírala já tak jsem vybírala amazoňana z důvodu že není takový introverd jako žako. Nemá takovou snahu škubat si peří, když zůstane sám nebo když mu něco schází. Amazoňan to vše spíš začne řešit agresivitou. Také neotropičtí papoušci nejsou tolik náchylní na PFBD. A co se týká mluvení tak se žakům vyrovnají, záleží kolik času jim věnujete. Rozhodně nezalezou před návštěvou do klece, ale snaží se přidrzle předvádět. To jsou ale důvody proč mám amazoňany já. Teď by se měl vyjádřit někdo kdo chová žaky aby vám je podal v tom nejlepším světle, protože každý horujeme proto své. Jinak co se týká stížností, tak jsem tady četla pouze stížnosti na zdravotní stav žaků, tak nevím jestli jsou amazoňané opravdu tolik imunní vůči nemocem nebo je málokdo chová, protože si tady na amazoňany nikdo nestěžuje.
David (neregistrovaný) 31.01.2010, 16:37:41 xxx.xxx.99.1
Orino diky moc,ja se jen ptam vazne to zvazuju zeptam se vy teda chovate amazonany a i prodavate odchovy,rucne dokrmene?pokud ano muzu prosit nake info,,,dekuji moc ja pisu od zname co taky ma ptacky,ale ne takove ani bych o tehle diskusi nevedel,,,a opravdu se o to zajimam co si teda poridit domu,,,,
Orina (neregistrovaný) 31.01.2010, 18:44:01 xxx.xxx.74.82
Profesionální info je v knize Amazoňané autorka R. Low, všechno ostatní je jen opisování toho co již autorka uveřejnila v knize. Po přečtení knihy můžete i zvážit který druh amazoňana by vám nejlépe sedl. Jsou stejní, ale přeci jenom je každý druh úplně jiný. A taky hodně záleží na vašem přístupu a výchově, viz kniha Proč můj papoušek od stejné autorky. Teprve potom můžete vybírat chovatele ke kterému se přijedete podívat na odchov. A také zvážíte jestli se takový chovatel o papoušky řádně stará. Není jen to co vám kdo naslibuje v inzerátu.
David (neregistrovaný) 01.02.2010, 14:27:00 xxx.xxx.99.1
Orino takze je to amazonan VENEZUELSKY predtim sem to napsal asi blbe a uz me ho dnes davala za 14,,,,,,,bl jsem tam pro sepiove kosti a zas me ho nabizela,,,,,,,,,,,,,,,
anonymní (neregistrovaný) 01.02.2010, 15:13:40 xxx.xxx.62.209
amazonan venezuelsky a oranzovokridly je jedno a totez. a porad totez plati o zviratech ze zverimexu. ale kazdy sveho stesti strujcem.
Orina (neregistrovaný) 01.02.2010, 15:53:52 xxx.xxx.89.210
Tak tam ještě chvíli choďte a třeba vám ho dá zadarmo
:-))

Já venezuelce nechovám.
yvett (neregistrovaný) 14.12.2011, 13:36:54 xxx.xxx.216.102
Dobrý den, nedávno jsme se stali majiteli takového nešťastného ptáčka -amazoňana pomoučeného. někomu uletěl, ten ho dal tomu a ten zase jinému....nakonec je u nás, milovníků všeho živého. Jsou mu 4 roky, zatím moc zlozvyků naštěstí nemálae chce to obrovskou dávku trpělivosti a pozornosti.To že amazonek umí řvát, můžu potvrdit...fakt to dovede.Ale neřve v jednom kuse, náš koko ječí ve chcíli kdy je ohroženej. Má bidlo u okna a sleduje cvrkot venku, takže jakmile kolem lítají nějací ptáci, začně a to je tedy rachot. Jinak je to fakt pták legrační, má smyl pro exhibici a za 3 měsíce už nás rozzeznává spolehlivě od sebe a na každého reaguje jinak. Mě jako paní domu miluje nejvíc, potom dceru a táta je jeho sok a konkurent, jde po něm. Tedy chci jen říct, ýe i ptáček ze zverimexu nebo odložený, kterého nikdo nechtěl zaslouží mít lepší život a může přinést spoustu radosti a být fajn společník i když to bude déle trvat než začne mluvit a na 100% nám věřit.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.