Aktuálně: 4 678 inzerátů177 394 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

AMAZONAN?--hlucnost?

cone (neregistrovaný) 14.12.2011, 16:50:22 xxx.xxx.67.3
4 yvett - máte krásného jedince nominátní formy farinosa farinosa,pomoučení jsou krasavci se silným hlasem, který zase ale moc často nepoužívají.
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2011, 17:37:29 xxx.xxx.74.6
Vyzerá to na samičku, fakt peknú. Vek, tie 4 roky viete podľa krúžku?
yvetta (neregistrovaný) 18.12.2011, 17:03:17 xxx.xxx.216.102
Děkuji Vám všem za uznání...Koko je fakt hezkej ptáček. A je s ním i sranda. Ječet umí, ale není to pravidelné a když tak to trvá 15-20 minut, ovšem to pak stojí za to. Nicméně se vás chci zeptat na tohle : Koko klove manžela a nepustí ho k sobě, jde hned po něm.Nicméně pokud na něj manžel píská a povídá si s ním vnímá ho a dělá na něj všeliké opičky a jakoby zvuky radostné. Na mě reaguje tak že mi dá pusinku a něžně mě oklovává ale více dotaků mi nedovolí...naši dceru neklove ale ani si jí nepustí k tělu, nicméně pochoduje po bidýlku a jakoby předvádí pohyby krmení...zvláštní. Tedy taková znalkyně nejsem , ale vlastně nevíme co koko chce.Poraďte. Ať se trochu více vnořím do té jejich psýchy.
yvetta (neregistrovaný) 18.12.2011, 17:04:00 xxx.xxx.216.102
Jo a je to 100% samec, je vyšetřený kloakálně u veterináře.
cone (neregistrovaný) 18.12.2011, 18:03:46 xxx.xxx.67.3
Dobrý večer, kloakálně? Tak se snad vyšetřují plazi! Jediné stanovení pohlaví u papoušků, které má nějakou vypovídající hodnotu je invazívní vyšetření endoskopické nebo testy DNA z krve či peří.
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2011, 19:00:47 xxx.xxx.241.46
jestli muzu prispet mam mlady par amazonanu venezuelskych a muzu rict ze sou to mazllove sou rucne dokrmeny za 17 tis bych je nekoupil a hlavne v zverimexu .kamrad je chova a tydle druhy prodava za 4,5 rucne dokrmeny .astim krikem jo rvou a kor kdyz se jim neco nelibi a nebo kdyz se pridaj kdyz kricej moji alexandri tak to je pak neco ,ale jinak sou super
Havrďák
Havrďák (10 příspěvků) 19.12.2011, 18:53:14 xxx.xxx.128.127
mám uměle dokrmeného Amazoňana Kubánského a mohu ho vřele doporučit...při každodenním výcviku a upozorňuji,že je mu teprve půl roku,toho nakecá až,až...takže nemohu souhlasit,že třeba amazoňan žlutohlavý,či žako jsou větší mluvkové...záleží na trpělivosti a věnování se mu....je to sice svéráz,ale na druhou stranu,když je v klidu, vyžaduje mazlení snad více,nežli kakadu:-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2011, 10:57:17 xxx.xxx.216.102
Pane Havrdo, já myslím že mám trpělivosti dost a ptáčkovi se věnujeme všichni, pořád na něj mluvíme, opakujeme slova, pískáme melodie...nicméně je tu 3 měsíce a zatim ani náznak. Připouštím, že ptáčkovi jsou 4 roky a my nevíme co s ním bylo předtím a jaké měl zacházení. Ptám se tedy zkušených chovatelů jestli to co ptáček prožil v minulosti má vliv na současné chvání, jestli jeho učení a apdaptace bude delší nebo jestli máme vůbec šanci ptáčka něco naučit anebo převacovat? Zatím si stále drží jakoby odstup a nenechá ae ani pohladit, ani mazlit. Vyjímečně nechá mě abych ho podrbala za krkem a dává mi pusinky. Jiný kontakt zatím nepřipustí.
anonymní (neregistrovaný) 21.12.2011, 10:58:43 xxx.xxx.216.102
Nicméně musím přiznat že amazoňan je fajn, je to hezkej ptáček a s tím křikem se to dá vydržet.Máte nějakou radu jak na to učení a mluvení yvett
cone (neregistrovaný) 21.12.2011, 11:26:28 xxx.xxx.67.3
Váš amazoňan pomoučený se nemusí už tom svém věku naučit opakovat vůbec nic, s jeho chováním může nastat posun k většímu ochočení, ale mějte stále na paměti, že již máte jedince dospělého, hotového. Navíc nevím, jestli na mluvení jsou pomoučení ti praví, některé druhy amazoňanů jsou na tom s mluvením hůře.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 21.12.2011, 13:35:31 xxx.xxx.85.66
to: Havrďák v tom zase nesouhlasím já s vámi , je sice krásné že váš amazoňan pořád kecá a kecá, ale například se žaky si opravdu nezadá, o tom tady můžeme psát do jara, ale hlavně, to že kecá a kecá, není do jisté míry jenom vaše zásluha. Každý papoušek jako jedinec je jinačí a některý k tomu má vlohy větší, jiný jedinec menší. Pokud to v něm je, naučí se mluvit i bez vás, samozřejmě, trpělivostí a přístupem mnohé dokážete, ale není to pilíř na kterém se musí dát stavět…… Z mého příkladu, měl jsem doma samce žaka nemluvil jsem na něj vůbec, v mém případě je mi jedno jestli papoušek mluví nebo ne, ale sám se od televize,mluvení,rádia a jiných věcí naučil cca 10-15 slov a nějaké zvuky za měsíc, bylo mu kolem 19 měsíců, kolega z práce si koupil ruč, dokrmeného do rodiny a hlavně skrz mluvení, jsou mu asi 2 roky a dostane ze sebe sotva 20 slovíček. Takže takovéto hodnocení je trochu zavádějící, je ale faktem, že jsou nějak zmapovány ty druhy které k tomu mají větší vlohy a ty které moc né a zas pro změnu, výjimka potvrzuje pravidlo. To: 216.102 U takřka každého papouška je důležité co a jak s ním bylo před vámi-pokud je starší, takže pokud máte danou situaci, je ponejvíc pravděpodobné, že dostat ho „někam jinam“ s chováním bude záležitost dostatku času a určitého přístupu. Hlavně čas hraje nejdůležitější roli. s mluvením, to co se píše všude jinde, kontakt a mluvení. Ale jak jsem psal, buďto to v něm je, nebo ne ….
Havrďák
Havrďák (10 příspěvků) 21.12.2011, 20:02:35 xxx.xxx.128.127
to:Jiří jiří-kadukaj :-)no máte pravdu,můžeme tu být do jara....ale vážně....nechci zpochybňovat nadání papoušků šedých,ale stejně si myslím,že největší nadání ve zpívání celých písniček mají amazoňané...takže to není jenom o tom kecání a žvatlání....tralali tralala kočička se vdávala,pejsek si jí bral měli spolu bál...či celá prší prší jen se leje...za tím stojí hodiny a hodiny trpělivosti:-)
yvett (neregistrovaný) 22.12.2011, 08:10:35 xxx.xxx.216.102
Já vám nechci ubližovat ani jednomu a myslím že oba máte svou pravdu a je vidět že i zkušenosti. Poraďte mi jak nejlépe ptáčkovi umožnist adaptaci a dát mu co nejvíce pocitu bezpečí aby si na nás zvykl a byl spokojený. Taky mi poraďte jestli na něj máme mluvit hodně často, jeden člověk anebo kdokoli, zda opakovat stále to samé anebo poštět tu samou písničku....dejte mi radu ze svých zkušeností...Víte my opravdu o něm víme jen to, že někomu uletěl. dostal se k nějakémi veterináři kde byl nějakou dobu ale veterinář na něj neměl čas a sám ho vzal a odnesl jednomu našemu známému, který pracuje v zoo a je milec zvířat. ten má doma takový zvěřinec, že už ptáčka nezvládne a tak našel domov u nás a my bychom mu chtěli dát opravdový domov.
Havrďák
Havrďák (10 příspěvků) 22.12.2011, 10:28:55 xxx.xxx.128.127
Myslím,že už u vás domov našel...z vašich příspěvků je cítit,že máte zvířata ráda.Pokud vám mohu poradit ,vyprdněte se na nějaké pouštění písniček z rádia,zpívejte mu písničky ,mluvte na něj vlídně všichni přirozenou cestou, tak jak dny plynou..ono to co je napsané v knížkách se ne vždy shledá s realitou...a nakonec tu přeci nejde o přebor v řečnění...a trpělivostí si jeho lásku získáte...to mi věřte:-)
yvett (neregistrovaný) 22.12.2011, 16:58:54 xxx.xxx.216.102
Díky pane Havrdo, my jsme fakt asi praštěný. Zrovna včera jsem našla na ulici malou bílou fenku s vytahanými cecíky, zmrzlou a hladovou...toulala se městem a nikdo jí nechtěl.Tak je u nás.Mimo ní máme jetě velkého knírače a střeďáka vořecha.taky se tu najde nějaká ta kočka a holoubci. No zvěřinec- blázinec. Řeknu vám když to někdy spustí vše najednou, že si psíci hrajou a štěkaj a do toho se rozkřičí koko ...mám z toho nervy na dranc...každopádně děkuji za radu, je opravdová a lidská, tak jak to cítíte a jak to prožíváte. Mějte krásné vánoce vám i vaší rodině...
yvett (neregistrovaný) 28.12.2011, 11:02:49 xxx.xxx.216.102
Ještě bych se ráda zeptala na stravu...koupili jsme dobré a kvalitní krmivo, dostává zelenini, ovoce a ořechy. Nicméně senmtam odletí na stůl a začne žrát housku, cukroví, chleba.Vždycky mu to seberem, ale necháme mu kousíček jako kořist. Může mu pečivo ublížit??? A co piškoty???
anonymní (neregistrovaný) 28.12.2011, 14:10:09 xxx.xxx.74.6
Pečivo mu neublíži, ale nemalo by byť sladené, aby nepriberal. Ja svojim amazoňanom podávam ako výživový doplnok 1-2 x mesačne varené kuracie krídelká. Varím v nesolenej vode.
Havrďák
Havrďák (10 příspěvků) 31.12.2011, 12:00:40 xxx.xxx.128.127
já osobně krmím svého amazoňana kvalitní směsí zrnin a granulí,zeleninou a ovocem,zeleným krmením,občas luštěniny,nejvíc asi čočku a hrách,má rád vaječnou míchanici,chléb taky občas dávám i třeba nízkotučný sýr a namočené rýžové burisony v bílém jogurtu....naposledy měl vařeného kapra a jak mu chutnal:-)ořechy opravdu jen vyjímečně jako pochoutku....
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2012, 21:24:22 xxx.xxx.99.26
Nemohu si poradit ,ale meli by to zakázat!!prodávátpapousky ve zWerim...nojo chovatelé jsou daleko lepší:)
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2012, 21:24:23 xxx.xxx.99.26
Nemohu si poradit ,ale meli by to zakázat!!prodávátpapousky ve zWerim...nojo chovatelé jsou daleko lepší:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.