Aktuálně: 4 564 inzerátů178 369 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Sebritky-Markova choroba

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 01.02.2010, 16:02:54 xxx.xxx.53.187
Dobrý den, nedavno jsem si na výstavě pořídil sebritky a v knížce jsem se dočetl že skoro všechny linie jsou dosti náchilné na markovu chorobu a že se proti tomu mají očkovat. Jak je asi velké ryziko nákyzy? Kolik tak stojí to očkování? A mají ho na veterině neustále nebo se to musí obědnávat?
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 01.02.2010, 22:25:49 xxx.xxx.105.3
Pokud si pamatuji ( a pokud mne paměť nešálí). tak se proti Markově chorobě očkují jednodenní kuřata tím, že se jim očkovací látka vkápne do oka.
Ale raději se zeptejte veterináře. Ale ty Vaše sebritky na fotografii se mi zdají zdravé. Když nepřijdou do styku s cizí nemocnou drůbeží, tak by snad zdravé i mohly zůstat nadále. Markovu chorobu mívá spíše buď drůbež přešlechtěná, nebo drůbež ve velkochovu.

Kdysi jako dítě jsem chovala také sebritky bez jakéhokoliv očkování. Vydržely (bez jedné) osm let, než v kruté zimě zmrzly (:-(. Pouze jedno dospělé kuře uhynulo na slepičí mor.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 02.02.2010, 13:17:43 xxx.xxx.32.89
Když chci prodávat odchovy tak bych je alë asi očkovat měl dát, je to nevyléčitelná nemoc, spolu s barneveldkama je to na Markovu chorobu nejnáchilnějí plemeno.
J.M. (neregistrovaný) 03.02.2010, 22:05:48 xxx.xxx.105.3
Tak to je dobré, když ty dvě koupené dospělé jsou už očkované. Tak už zbývá jen se domluvit s panem veterinářem, aby buď přišel sám čerstvě vylíhlá kuřátka od těch dospělých oočkovat, nebo aby Vám prodal vakcinu a řekl přesně návod, kdy a jak kuřata naočkovat, a udělal byste si to očkování kuřat sám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.