Aktuálně: 4 882 inzerátů174 870 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Nová verze ChovZvířat.com

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 12:38:13 xxx.xxx.142.1
Dobrý den,

už celkem dlouho pracuji na nové verzi ChovZvířat.com. Hlavní mojí snahou je sjednotit všechny sekce (papoušci, psi, terarijní,...) do jedhoho webu s jednotnou grafikou. Web papoušci.chovzvířat.com tak jak ho znáte teď by zanikul, ale na novém webu byste nalezli všechny informace a funkce, které jsou zde a celou řadu dalších.

Mám pro to obrovský důvod a tím je údržba stránek. Momentálně je celý chovzvířat.com rozdělen do sedmi samostatných webů. Na každém je samostatná diskuze, samostatná inzerce, atd. Pokud chci udělat nějakou změnu, tak musím vše provést 7x. To mě od jakýchkoliv vylepšení nebo změn přímo odrazuje. To je také důvod, proč jsem už delší dobu nic nezměnil. Přechod na novou verzi webu by mi umožnil provést jednu změnu a hned by se projevila ve všech sekcích webu (papoušci, psi, terarijní,...).

Nový web by už při spuštění obsahoval celou řadu nových funkcí a sekcí. Všechny stávající sekce (diskuze, inzerce, fotogalerie,...) budou kompletně přeprogramovány a budou mnohem propracovanější a promyšlenější než jsou teď. Samozřejmě bych na novém webu i po jeho spuštění dál pracoval a pravidelně ho vylepšoval. Chci aby svými funkcemi i obsahem předčil všechny ostatní chovatelské weby.

Je mi jasné, že největší strach budte mít z přehlednosti webu. Jak jsem psal, tak už na stránkách delší dobu pracuji, takže web u sebe na PC už v nějaké formě provozuji. Grafiku jsme nechali namalovat od profesionálního grafika a základní požadavek byl především jednoduchost (kvůli přehlednosti ale i rychlosti), takže nikde nejsou žádné zbytečné animace nebo obrázky, ale jde hlavně o obsah a o snadnou navigaci po webu. Za sebe můžu říct, že nový web je poskládaný dostatečně logicky a po prvním "osahání" s ním nebude mít určitě nikdo problém.

Na úvodní straně je rozcestí všech kategorií zvířat + nejnovější události z různých sekcí webu (nové články, diskuze, fotky,...). V hlavním menu jsou pak základní sekce webu (encyklopedie zvířat, články, fotogalerie, videogalerie, diskuze, inzerce, ke stažení, webkamery,...). I v těchto sekcích (až na pár výjimek) bude možné přejít do jiné zvířecí kategorie nebo se přepnout do jiné sekce webu v rámci dané kategorie. Asi je složitější si to takto představit, takže uvedu příklad. Budte-li si například číst článek týkající se papoušků, tak budete mít možnost jedním kliknutím přejít do diskuze o papoušcích, fotogalerie papoušků, atd.

Abych vás na nový web trochu nalákal, tak uvedu několik nově připravovaných novinek v sekci diskuze, na které právě pracuji:

1) Možnost formátování textu příspěvku (tučné, kurzíva, odrážky,...).
2) Možnost vložit až 5 fotografií k příspěvku
3) Možnost řazení témat (podle data založení, posledního příspěvku, počtu příspěvků, počtu zobrazení)
4) Zobrazení fotografie uživatele u registrovaných uživatelů (po registraci budete mít možnos zvolit některý z námi nabízených obrázků nebo můžete nahrát vlastní)
5) Souhlas nebo nesouhlas s příspěvkem (u příspěvku bude zobrazeno kolik lidí souhlasí kolik ne, pouze pro registrované, aby bylo jasné kdo souhlasil a kdo ne)
6) Možnost citací
7) Možnost přejít na poslední stránku tématu přímo ze seznamu témat
8) Možnost vložení témat do oblíbených, zobrazní příspěvků uživatele
9) Možnost ukotvit důležité téma na začátku, označit důležité téma ikonkou vykřičníku
10) Možnost blokovat uživatele, zamknout téma (admin nebo námi pověřený moderátor)

A celá řada funkcí. Po několika letech provozu chovzvířat.com už víme co nám a hlavně vám chybí, takže se snažím to všechno do nového webu zabudovat.

Chci se teď zeptat na Váš názor na tuto změnu. Na přechod z papoušci.chovzvířat.com na novou verzi ChovZvířat.com, kde by byli papoušci zařazeni mezi ostatní kategorie zvířat, tak jako je tomu například na ifauně.

Děkuji a budu rád za každou věcnou připomínku

Lubomír Pokorný
Peťula (neregistrovaný) 23.03.2010, 13:39:52 xxx.xxx.38.103
Proč by ne? Změna je život, inovace jsou potřeba ve všech oborech a zájmech, a pokud Vám to ušetří čas, pak není důvod, proč to neudělat. Je od Vás hezké, že se ptáte na názor ještě před změnou, jen nevím, zda se Vám tato dobrá vůle nevymstí. Přeji hodně trpělivosti a radosti při provozování tohoto hojně navštěvovaného webu.
Marty (neregistrovaný) 23.03.2010, 13:54:08 xxx.xxx.249.60
Osobně se na nové změny těším. Podle toho, co bylo napsáno výše, to může být změna k lepšímu. Uvidíme.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2010, 15:06:31 xxx.xxx.62.209
neptat se a zmenit :)

co nejaky lepsi vyhledavani? zatim hleda jen v nazvech temat, chtelo by to vyhledavat i v prispevcich
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 15:16:54 xxx.xxx.142.1
Jsem rád, za první pozitivní reakce. Ptám se hlavně proto, že bratr (zbyněk) má strach ze "ztráty" papoušci.chovzvířat.com. Že by byla škoda, kdyby tento web zaniknul, protože je opravdu dobře navštěvovaný.

Myslím si ale, že jeho fanoušci si všechno dokážou najít i na nové verzi webu a určitě budou rádí za nové funkce, které nabídne. Je tady ještě možnost udržovat oba weby (aspoň nějaký čas) současně. To by bylo ale náročné z toho důvodu, že bych musel současný web propojit s novým, tzn. skoro všechno urpavit :).

Co se týče vyhledávání, tak rozhodně napíšu plnohodnotné vyhledávání pro každou sekci (články, encyklopedie, fotogalerie,...), takže i pro diskuzi. Bude možné hledat i v textech příspěvků. Díky tomu, že bude v diskuzi vyhledávání, tak se pokusíme také přísněji hlídat duplicitní témata. Pokud někdo založí dotaz, který už byl jinde zopovězen, tak ho moderátor nebo admin přesměruje (vloží příspěvek s odkazem) na téma, ve kterém je už dotaz zodpovězen a téma bude uzamčeno.
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 16:30:23 xxx.xxx.73.235
Z prvního příspěvku možná není patrné, co po vás vlastně chceme a proč toto téma vzniklo. Je to tak, jak píše raven_kix, že jsem v tomto ohledu trochu pesimista. Na nové stránky mám domluveno zatím se třema autorama knih možnost použití jejich popisu druhů (hlavně zvířat Evropy), což je zhruba 400 druhů ptáků, savců,.. takže návštěvnost díky vyhledávačům určitě bude mnohonásobně vyšší než je nyní. Mám ale strach, abychom nepřišli o věrné návštěvníky webu o papoušcích, kteří radí v diskuzi atd, protože přecijen je to "pouze" web zaměřený čistě na papoušky, kdežto v nové podobě půjde spíše o encyklopedii všech zvířat, ikdyž budou jednotlivé sekce rozděleny (papoušci, psi, teraristika,..). Každopádně je jisté, že i tento web potřebuje udělat nějaké úpravy. Proto mým návrhem bylo provozovat nový web na jiné adrese a na chovzvirat.com ponechat pouze papoušky a hmyzožravé ptactvo (které jsme založili na přání a o jehož obsah je dobře pečováno) a provést změny (diskuze, inzerce), co se chystají na nový web zde na papoušcích a aby dál samostatně fungoval. Dalšími novinkami mimo vyjmenované by samozřejmě bylo zobrazení všech předešlých anketních otázek s možností hlasovat těm, kteří doposud nehlasovali. K příspěvku v diskuzi bude možnost vložit 5 fotografií naráz, nikoliv jako je to nyní zde i na ostatních webech, kde 5 fotek = 5 příspěvků. Také v diskuzi budou mít větší pravomoce registrovaní uživatelé před anonymními, pokud se ale budou v diskuzi objevovat od anonymů podobné "příspěvky" jako je tomu teď, tak bude okamžitě zavedena povinná registrace.
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 16:46:03 xxx.xxx.142.1
No a v tom se s bratrem právě neshodneme. Nevidím to tak pesimisticky. Osobně si myslím, že když bude přechod na nový web podložen řadou nových funkcí a všechny staré zůstanou zachovány, tak proč ne? Taky mi bude líto zrušit "papoušky", strávil jsem nad tímto webem hodně času a dělá mi opravdu obrovskou radost jeho návštěvnost, ale chtěl bych ho zase posunout o něco výš. Stejně tak jako ostatní weby na chovzvířat.com. A při té přiležitosti mi příjde jako rozumné vše sloučit v jeden velký web.

Rozhodně si chceme ale udržet všechny zkušené chovatele, které zde máme a kterých si vážíme. Proto jsem taky založil toto téma.

Uvidíme co teď napoví další reakce, když tu máme i bratrův názor.
kajik (neregistrovaný) 23.03.2010, 17:39:43 xxx.xxx.16.80
porpavde nejsem ze zmeny moc nadsen. Toto forum navstevuji pro jeho jednoduchost a prehlednost. Musim rict, ze jsem se jeste nikdy nesetkal , aby nova verze byla lepsi nez ta stara. Mrknete napr. na ifaunu. Pro mnohe chovatele starsi generace je to dost narocne tam neco najit. Jako dalsi minus vidim to, ze cim vic funkci, tim mensi prehlednost a pomale pracovani se strankami. Nerikam, ze by nebyla dobra inovace ( nejake male vylepseni, nebo doplneni funkci ) , ale zmenit cely web , no nevim. Na druhou stranu si pockam, jak to cele dopadne a kdo vi, treba i ja budu mile prekvapen.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 23.03.2010, 18:04:28 xxx.xxx.48.30
Já osobně jsem taky spokojen. Mám tuto stránku navolenu v "oblíbených" a tak jsem jedním kliknutím,tam,kde chci být. To,ale přepokládám bude taky možné. Pokud se při pročítání v papouščí diskuzi nebudu muset proklikávat koňma,nebo ještěrkama (to by mne štvalo),tak o nic nejde-zvyknu si. Uvítal bych změnu v inzerci-možnost hledat výraz např. Andulka-po té se zobrazí inzeráty jen s andulkami-něco jako je na i-fauně. Jinak držím palec,ať to dopadne dobře.
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 18:11:04 xxx.xxx.142.1
Je mi jasné, že je těžké si něco představit bez konkrétního designu. Do dokončení nové verze ale zbývá ještě poměrně dost času, takže nehci nic moc ukazovat kvůli uchránění originality.

Rozhodl jsem se ale, že udělám pár náhledů z nové diskuze, kterou právě programuju u sebe na PC. Zachvíli se zde objeví obrázky.
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 18:19:06 xxx.xxx.142.1
Rozostřil jsem hlavičku, abych přecejen zatím neukazoval všechno. Na prvních dvou obrázcích vidíte témeř finální desing. Přibyde už jen pár ovládacícj prvků. Na 3. a 4. obrázku ještě dojde k úpravě designu příspěvků. Sami vidíte, že teď moc neladí s obrázky 1 a 2.

Ještě připomínka k rychlosti stránek. Vím, že je to teď žhavé téma na ifauně. Mohu říct, že nové stránky budou určitě rychlejší než jsou tyto. Dá se říct, že papousci.chovzvirat.com je web, na kterém jsem se učil programovat, takže o nějaké optimalizaci výkonu nemůže být řeč. Teď se snažím optimalizovat jak samotné skripty, tak velikost stránek i dotazy na databázi. Každá stránka nového webu je zatím ve všech ohledech méně náročná než na tomto. Uzavřel bych to tím, že rychlost stránek určitě nebude pomalejší než teď.

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
23.03.2010, 18:26:08 xxx.xxx.142.1
Dále se nelekejte podkategorie krmivo na obrázku 2. Možnost vytvářet podkategorie jsem naprogramoval pro případné budoucí použití, ale zatím neplánujeme diskuzi nějak třídit. Kliknete na papoušci a bude tam vše jako je to teď. K poslední fotografii ještě uvedu, že fotografie se zvětší pouhým najetím myší. Není potřeba nijak dál klikat a příjde mi to jako dobré řešení kvůli šetření místem.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2010, 18:31:25 xxx.xxx.109.90
Stymi fotografiami je to velmi dobry napad a co sa tyka celkovej inovacie-nuz uvidime.
liaj
liaj (111 příspěvků) 23.03.2010, 18:47:05 xxx.xxx.6.67
ten nápad s řazením fotografií do jednoho příspěvku je super. ještě bych uvítala možnost nějakého náhledu před definitivním odesláním příspěvku. nebo možnost editace a úpravy po dobu třeba 10 minut od odeslání. občas se mi stane, že udělám v příspěvku chybu (i když si to po sobě vždycky čtu, než odešlu) - třeba v odkazu na www stránku a pak už to není možné opravit...
Brno
Brno (211 příspěvků) 23.03.2010, 20:31:30 xxx.xxx.169.158
Také se na to dívám z té kladné stránky a nevidím důvod proč ne. Souhlasím s Lenkou ohledně náhledu a máš pravdu, že ani ten někdy nestačí. Pokud nebude problém ve vyhledávání (100X někde kliknout) a nesníží se rychlost, tak jsem pro. Držím palce, ať se to podaří, ale podle toho co píšeš, tak by to mohlo být fajn.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2010, 21:00:18 xxx.xxx.16.33
***Dále se nelekejte podkategorie krmivo na obrázku 2. Možnost vytvářet podkategorie jsem naprogramoval pro případné budoucí použití***

no vidis, a mne to zrovnaprijde dobry.

nahledy vypadaji dobre. jen jestli tam zustane ta pekna slecna, co ma na rameni alexandra? strasne se mi libi (slecna, ne alexandr) ;-)
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 23.03.2010, 21:50:43 xxx.xxx.209.183
Zrovna sem si nedávno vzpomněl na Váš slib ohledně nových stránek po státnicích. Tak doufám, že vše dopadlo dobře, taky mě to čeká. Jestli dobře chápu změnu stránek, v podstatě by struktura zustala zachována, akorát by byla společná vstupní stránka a adresa a jedím kliknutím bysme se dostali na papoušky (jako to je třeba na fauně). V tom si myslím neni problém, sám se zajímám i o psy, teraristiku a hospodářská zvířata, takže bych určitě navštěvoval i ostatní kategorie. Myslím,že zpětná editace příspěvků by byla super, někdy by si člověk nafackoval, když vidí, co odeslal. Ale zpětné vymazávání příspěvků by zase mohlo vést k dezorientaci ve vláknu. Taky by se mi líbilo, kdyby každý registrovaný uživatel mohl mít svuj profil s fotakama papoušku, volier,nějakej deníček-blog,nebo podobně. Vyhledávání inzerátů podle druhu(že by už zadavatel inzerátu vybral druh papouška) je taky určitě zajímavej nápad. Ale například na ifauně se mi zdá, že návštěvnost rapidně klesla, opravdu nevím,jestli je to jenom můj pocit, může to být i věkem některých přispěvatelů, ale i mně už pár funkcí leze na nervy a někdy raději do moderované diskuze nepřispěju, protože mě otravuje přihlášení a pak hledání rubriky. Tak držím palce s tvorbou nové verze!
cone (neregistrovaný) 23.03.2010, 21:57:26 xxx.xxx.67.3
Přiklonil bych se tomu co napsal Ladan. Pokud to bude nové a hlavně stejně rychlé, bez zbytečného proklikávání a zdržování, jsem pro všemi deseti.
Nová iF je pro to, co já osobně od stránek požaduji pomalejší a komplikovanější než stará verze.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.