Aktuálně: 4 865 inzerátů175 084 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Poušky u pižmovek???

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 06.04.2010, 19:15:08 xxx.xxx.53.187
Dobrý den, zajímalo by mě jak se říká tomu červenému jak mají pižmovky kolem očí a nad zobákem, staří kačeři to mají i na krku, u bažanta to jsou poušky, u slepice hřeben, laloky a ušnice, u perličky jsou to laloky a přilbice, u krůty lalok a přívěšek........ jak se tedy jmenuje lysá kůže(ozdoba hlavy) u pižmovek???
d.fojtik214
d.fojtik214 (86 příspěvků) 10.04.2010, 18:17:55 xxx.xxx.38.92
ahoj martine promin ž ti odepisuji tak pozdě ,ale jestli ti to pomůže tak na hlavě kachny pižmové se vyskytuje souvislí kožní bradavičnatý utvar.který pokrývá celé líce a na čele předchází do masitích výrustků .U kačerů je tento utvar větší než u kachen patří to ke znakům pohlavního dimorfismu.A chtěl jsem se zeptat už se ti válí mladí?
s pozdravem David
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 11.04.2010, 15:45:47 xxx.xxx.46.93
Ahoj Martine,
ta červená kůže se správně jmenuje bradavičnatost, u kačerů na zobáku je to bradavičnatý výrůstek, nesmí to být jako bambule. Na výstavách abys měl kvalitní pižmovky, tak ta bradavičnatost by měla být hladká, nesmí být hrubá. Když je hrubá je to většinou z důsledku příbuznosti rodičů, prarodičů apod. Dále se na výstavách hodnotí délka a šířka ocasu, ocas by měl být široký a dlouhý a taky široký trup.
Zdraví Aleš
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 11.04.2010, 18:25:10 xxx.xxx.53.187
Děkuji, napsali jste mi toho hodně ale mě jen zajímal název, souvislý kožní bradavičnatý útvar se mi říkat nechce tak to pro mě budou dál poušky :-)
David: jak to myslíš jestli se mi válí mladí??

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.