Aktuálně: 4 530 inzerátů178 580 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů

Jakého miláčka vybrat

Orina (neregistrovaný) 20.04.2010, 21:05:25 xxx.xxx.97.134
Senegalec 25 cm Amazoňan (na fotce surinamský)36 cm
cenově podstatný rozdíl. Ovšem co se týká mluvení tak taky. Amazoňan surinamský exelentně mluví.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 07:17:25 xxx.xxx.200.11
No tak vám všem můžu říct, že mám už pěkně zamotanou hlavu :-) Celé dny jen šmejdím na netu a čtu o papoušcích a vybírám, jaký druh koupit. Nejraději bych všechny :-)
cone (neregistrovaný) 21.04.2010, 07:43:24 xxx.xxx.67.3
S tím co o papoušcích víte a formulací "Nejraději bych všechny :-) bych doporučil nějaký čas počkat, nechat opadnout nadšení že se u nás chová tolik druhů papoušků / další utvrzení ze spíše nevíte /, navštívit mnoho chovatelů - tady pozor, ne každý vás na návštěvu vezme, a hlavně číst a číst a poznávat. Papoušek je živý tvor, ne autíčko na hraní.
Osobně vám v této fázi nedoporučuji žádného papouška.
anonymní (neregistrovaný) 21.04.2010, 08:09:17 xxx.xxx.30.34
souhlas nechte to njakou dobu uležet a na volbu máte čas. tak si to raději pořádně promyslete. život s papouškem je většinou na delší dobu i několik desitek let tak ať se neunáhlíte.
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 08:46:51 xxx.xxx.200.11
Děkuji i za negativní ohlasy, chápu je. Ale já osobně vím, proč papouška chci a vím, jak se o něj budeme starat. Jen jsem tím chtěl napsat, že pro laika, nechovatele, je strašně velký výběr druhů papouška. Když to zase přeženu, tak se dá říct, že nechovatelé dělí domácí exoty na andulky, kanárky a papoušky. Já se vyznám už ve více druzích, ale i tak mne překvapilo, kolik se jich u nás může chovat. Tak se nedivte, že se tolik ptám před výběrem toho správného.
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.04.2010, 09:08:00 xxx.xxx.215.254
Dobry den, je dobre, ze se ptate, urcite je to lepsi nez jit do zverimexu a koupit prvniho lepsiho, ktery se vam bude libit. Ja jsem treba ale prekvapena, ze date tolik prave na vzhled, pritom treba prave mnisek, ktery je podle vas prerostla andulka:) a barevne nevyrazny je skvely mazel a ja uz se pul roku nemuzu dockat az mi pan chovatel napise, ze bude mit mlade. Jestli se v papouscich vyznate pak me take prekvapuje, ze nevite ze senegalec je o dost mensi nez amazonan. Je tady prece rubrika 'druhy', ve ktere je podrobny popis druhu papousku vcetne jejich velikosti a take povahy.Preji vam abyste vybral toho spravneho a aby vam a vasi rodine delal jenom radost a hlave aby u vas byl papousek spokojeny a nic mu nechybelo, teprve pak muzete cekat, ze s nim bude zabava :)
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 21.04.2010, 09:40:51 xxx.xxx.200.11
Ale já psal, že se vyznám víc ve smyslu, že je dělím na více než na ty 3 skupiny, které jsem popsal :-) Kkdykoli jdu kolem zverimexu a je jich opravdu hodně, tak tam je ta klasika, korely, rozely, andulky, kanárci, jeden žako a občas i něco víc. Ale senegalce jsem opravdu neznal, alespoň ne podle vzhledu. Domů chceme nějakého středního papouška, který mude časem "mazel" a prohodí i nějaký ten "komentář". Třeba i toho mníška jsem taky nikdy a nikde neviděl a podle rozměrů co se píše, se to těžko odvozuje, protože míry jsou s ocasem, jak jsem vypozoroval. Některý má delší ocas než jiný, ale ve výsledku je objemově a váhově menší. Tak mi to přijde třeba u toho alexandra malého. Takže na vzhledu záleží určitě a stejnou měrou i na povaze. Díky tomu, že se tady ptám a pro někoho určitě i na hlouposti, tak už vím, který druh si určitě nekoupím, i když jsem o něm původně uvažoval. A díky více názorů lidí se udělá ucelenější obrázek, než třeba z knížky, kterou si koupím o daném druhu.
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.04.2010, 10:06:12 xxx.xxx.215.254
me treba hodne pomohly videa ruznych papousku na youtube, jestli mate moznost kouknout, tak si zadejte do vyhledavace quaker parrot (mnisek) - je tam spousta krasnych videi jak papousek mluvi jak se mazli, i velikost si muzete porovnat :)
anonymní (neregistrovaný) 21.04.2010, 18:03:51 xxx.xxx.109.90
Pre zaujimavosť.Keď tvrdite,že poznate amazňana tak ich je 29 druhov a takmer každy druh ma niekoľko poddruhov ,napr Amazona Ochrocephala -amazoňan žltohlavy ich ma 9.A mali by ste vidieť tie rozdiely jak vo veľkosti tak hlavne vo sfarbeni.
cone (neregistrovaný) 21.04.2010, 22:20:37 xxx.xxx.67.3
Budu opět trochu odlišný od ostatních odpovídajících. Nevíte kterého papouška pořídit, jste jistě limitován financemi a tím, co od něj očekáváte, jistě máte nějaké požadavky na hlučnost, schopnost mluvení atd..... Video je fajň pouze v případě nezavazného pokoukání a pobavení, vybírat pap. podle videozáznamů bych úplně zamítl. Jsem přesvědčen, že se nerozhodnete pro nic extrémně vzácneho v chovech, že se bude jednat spíše o běžnější druh. Takže jediná rada s hlavou a patou již tady byla doporučena - navštívit chovatele nebo majitele druhů, které by potencionálně mohly přicházet do úvahy. A můj dodatek k této radě - domluvit návštěvu nezávaznou, navštívit více chovatelů a nenechat si nic vnutit. Mnoho chovatelů loví ve vodách málo zběhlých zájemců o papoušky. Naběhnout si není nic neobvyklého!
Kačí (neregistrovaný) 22.04.2010, 13:20:00 xxx.xxx.152.54
Já jsem tedy taky laik, před lety jsem si pořídila jako mazlíčka Alexandra rudohlavého...
Pořídila jsem ho hlavně kvůli tomu, že jsem všude četla, že papoušek není hlučný a "projevuje se málo a melodickým hlasem" - tak to bych tedy potvrdit nemohla- melodický hlas sice má, ale řev je to pořádný :-)
Ale i tak bych neměnila- je úžasný, ochočit se mi ho podařilo během pár měsíců, je to mazel... Opakuje několik slov, přestože jsem se nijak nesnažila ho to učit.
Jediný problém máme ten, že si mě zřejmě zvolil za partnerku a toká se mnou- potom je celkem agresivní na partnera a krmit ho můžu pouze já...
Obrázek
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 22.04.2010, 14:33:54 xxx.xxx.200.11
A jak je to s tím nejoblíbenějším členem rodiny, kterého si papoušek vybere? Je pravidlem, že pokud je to sameček, tak přilne spíše k ženám a samička zase k chlapům? Nebo to je spíš na tom, kdo ho od malička krmí? A do jaké skupiny si pak zařadí děti? Berou je taky jako soky nebo neutrálně? Pokud bude platit první varianta, tak koupíme samičku, v druhém případě mu budu potají nosit jídlo i v noci :-)
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2010, 15:09:23 xxx.xxx.62.209
***Je pravidlem, že pokud je to sameček, tak přilne spíše k ženám a samička zase k chlapům?***
neni

***Nebo to je spíš na tom, kdo ho od malička krmí?***
spis se orientuje na toho, kdo ho dokrmoval. a ani to neni pravidlem. krome toho, preference se mohou pozdeji zmenit. a uz vubec nepocitejte s papousci "vdecnosti", ze jako bude mit rad toho, kdo mu nosi zradlo, cisti mu klec a venuje se mu...

***A do jaké skupiny si pak zařadí děti?***
vesmes je nemaji radi
Orina (neregistrovaný) 22.04.2010, 18:49:06 xxx.xxx.81.3
Pokud jste nepoznal víc duhů papoušků a to ve více párech, tak budete stejně tápat kterého, protože všichni tady preferují mazlíčka, kterého mají doma jako singl a nebo jeden pár. Proto, aby se člověk rozhodl, musí s papouškama žít. Já sama preferuji z velkého houfu jednoho nebo dva, kterých bych se nevzdala i když mám ráda pro uličnickou povahu všechny.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.