Aktuálně: 4 543 inzerátů178 646 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů

Jakého miláčka vybrat

Orina (neregistrovaný) 19.04.2010, 23:19:26 xxx.xxx.119.57
Ono se od jednoho báječného papouška nedá usuzovat, ža takový je celý druh např. zde uváděných Horáků. Jeden se může excelentně vyvést zatímco ostatní jsou za zenitem. To je to samé jako si lidé stěžují že senegalci koušou. Koušou proto, protože je majitel nedovede vychovat a nebo se může vyskytnout nevrlý jedinec. Takže usuzovat z jednoho papouška, že se podaří nebo nepodaří být v roli výborného domácího mazlíčka nelze.
biker70
biker70 (235 příspěvků) 20.04.2010, 05:56:06 xxx.xxx.48.30
Určitě hodně záleží na povaze papouška. Mám horské ve společné voliéře s korelama a andulkama. Samec horský-"Ferda" ke mě normálně pri krmení chodí na ruku. Andulky a jeho samice to okoukali a berou aspoň z ruky např. piškot. Korely bázlivě sedí na druhé straně klece. Domů bych ho bral pouze při možnosti pořádného proletu. Jsou to velcí letci. Někde jsem četl,že korela je nejlepší australský letec. Mníšek rozhodně není přerostlá andulka. Skuste objet pár chovatelů a podívat se v reále. Já osobně bych byl pro pyruru. A každý papoušek dokáže být hlučný-pokud něco vyžaduje,nebo se mu něco nelíbí.....
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 07:33:22 xxx.xxx.94.61
Výběr papouška je jen pouze na Vás a záleží který druh Vám padne do oka. Každý chovatel má svůj oblíbený druh , který bude upřednosňovat a vy se tím nedejte zmást . VYberte si druhy a posbírejte informace a pak se sami vklidu rozhodněte .
Petra Dittrich (neregistrovaný) 20.04.2010, 08:08:06 xxx.xxx.6.82
Ahoj, jak už tu bylo napsáno, nejprve vyberte, coo se Vám "LÍBÍ". Ikdybychom Vám tu některý druh vychválili až do nebe, a Vás nezaujal vzhledem, nebudete spokojený. Napište odkud jste, určitě se najde chovatel, co Vás pozve na návštěvu. Až projdete kolem volier, určitě si vyberete. S alexandry malými mám zkušenosti, jsou krásně uhlazení, dají se dobře ochočit, naučí se spoustu melodických zvuků, ale když se jim něco nelíbí, umí se ozvat. Pokud Vás zaujalo jejich uhlazení, zvažte pořízení alexandra rudohlavého, je menší, hezky zbarvený, jeho hlas je o polovinu tišší a melodický. Australské papoušky, aspoň ty větší jsem chovala, ale i ve voliérách jsou od přírody plaší a potřebují opravdu hodně létat. A třeba taková korelka možná není tak hlučná jako někteří velcí papoušci, ale zato zobák za celý den nezavře. Z ostatních menších druhů bych doporučovala aymaru, je to malý mazlivý kliďas. Z těčh větších Vám neporadím, s těmi nemám zkušenosti. Přeji rozumné rozhodnutí šťastnou ruku. Petra









Obrázek
Orina (neregistrovaný) 20.04.2010, 12:12:58 xxx.xxx.68.141
Pokud vybíráte středního papouška a už jste zařadili do výběru senegalce, možná by stálo za úvahu malinko došetřit a koupit žaka nebo amazoňana. Pochopitelně, protože chovám amazoňany preferuji víc amazoňany. Takoví papoušci už jsou úplnými členy rodiny,včetně jejich vzájemné diskuse s vámi a trefných odpovědí na to co říkáte. Jsou proti středním papouškům nedostižní a práce s nima je ta samá . Když si berete mládě ani nepostřehnete, že se jedná o velkého papouška.
Obrázek
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 13:05:20 xxx.xxx.200.11
Obě fotky jsou nádherné, moc děkuji. Ten spodní je Senegalec? Žako je určitě nádherný a vždy se u klece s ním zastavíme a povídáme si s ním. Ale co jsem různě o něm četl v literatuře, tak píšou, že je hodně fixovaný na člověka a vyžaduje extra velkou pozornost. Tam se bojím, že třeba nevydrží doma sám občas přes noc a na převoz je si myslím hodně velký. A pak i jeho věk, až 50 let mne odrazuje, to bych k jeho chovu zavázal snad už i našeho malého syna :-) A také cena kolem 20 tis. je dost velká, když k tomu přidám ještě cenu velké klece. Ale určitě mít možnosti, tak už je u nás doma. Bydlíme v Praze, doporučil by mi někdo nějakého chovatele, kde si je možné prohlédnout více druhů a poptat se? Přemýšlím i o nedělní burze v Přerově, je tam taky možnopst se poptat chovatelů nebo na to tam není vůbec čas? Díky za rady a tipy.
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 13:44:59 xxx.xxx.62.209
ten spodni je amazonan. meli byste se nejdriv seznamit s ruznymi druhy papousku, jejich temperamentem a naroky. pak zacnete teprve vybirat. tohle je tak trochu ode zdi ke zdi.
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 13:53:54 xxx.xxx.62.209
ps. velky papousek = skody na zarizeni bytu. je manzelka srozumena s dirami v zaclonach a okousanou skrini? jste srozumen s rozebranym ovladacem k televizi a prekousnytym kabelem k televizi nebo pocitaci? je dite srozumeno s tim, ze se mozna bude muset pri volnem pobytu papouska plizit bytem s beranici na hlave a vyhrnutym limcem?
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 14:54:31 xxx.xxx.200.11
No asi až na tu beranici se nejedná o nic, co by nešlo vyřešit :-) Ne vážně, víme co to bude obnášet a těšíme se na to. Možná akorát náš křeček bude o to méně večer pobíhat po obýváku.
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 15:56:39 xxx.xxx.62.209
obavam se, ze nevite :-)

mam jak stredni papousky, tak velke papousky. tam, kde stredni papousek deset minut hloda a velkych skod nenadela, protoze si ho mezitim nekdo vsimne a vyhodi ho, velky papousek projde, ani neprbrzdi a zpusobi skodu v radu stokorun, a kdyz se zadari i tisicikorun. takze nepocitejte, ze dokazete prijmout takova opatreni, ze zarizeni bytu neutrpi. utrpi. pokud vam to nevadi, pak je to v poradku. pokud vadi, velkeho papouska si neporizujte. zvlaste s pristupem "Tak určitě počítáme, že klec bude pro něj jeho soukromí pokojíček, který si bude převážně zavírat on sám". to budete mit z bytu kulnicku na drivi. napriklad s mejma zakama momentalne mlati jaro a jsou protivni jak pondeli. jedinym smyslem existence samce je hra "jak ji vytocit v deseti minutach". spolehlive to zvlada v kratsim case. po dobu, po kterou je pusten z klece, ho neustale stopuju a zamestnavam. zadnou jinou cinnost v te dobe delat nemuzu. pocitam hodiny do vikendu, kdy pofrcej na par mesicu do venkovni voliery a ja zas budu chvili zit :-)
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 16:31:05 xxx.xxx.200.11
No jasně, že s tou samootvírací klecí to bylo nadnesené, to fakt nejde. Ale proto taky chceme tak trochu sobecky jen jednoho papouška, ne páreček, to už by bylo opravdu moc. I velikostně chceme raději volit ty středně velké. Žako je můj sen už tak 10 let, ale jak jsem už psal dříve, tak to by asi nešlo. Ne všechny sny se splní :-)
fylip (neregistrovaný) 20.04.2010, 16:34:24 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
Doporučuju senegalce.Je na ochočení perfektní.Alexandra jsem teť kupoval na ochočení sestřenici(i když jsem jí ho rozmlouval) a je strašně plachý.Mojí alex. malý jsou ve volieře taky plaší.Samice mi teť sedí na čtyřech vajíčkach takže samec se ke mně víc přiblíží aby jí bránil, ale i tak jsou hodně plaší.Když jsem měl senegalce tak s tím nikdy nebyl problém.Venku ke mně ve voliéře přišly po bidýlku až k pletivu a piskali si se mnou:)Austrálii nedoporučuju.Horáci jsou u mě pláší.Ne sice tak jak alexandři ale jsou.Navíc potřebují hodně lítat.Rosely bych už vůbec nedoporučoval.Mám penanty a řekl bych že to jsou mezi australskýma papouškama nejlepší letci, ale taky jsou hodně plašší.
Nevím jestli to je pravda ale známí dokrmuje svoje mladé amazoňany a říkal že na ochočení moc nejsou.Kdyby jste se už ale přece pro amazoňana rozhodl tak z těch levnějších je např. amazoňan venezuelský(oranžovokřídlý)-toho dneska koupíte už i za 7 000.Žaka jste psal kolem 20 000.To je dost skreslená cena na kterou jste se určitědíval ve zverimexu:)Na burze nebo i na ifauně když se podíváte na inzeráty, tak zjistíte že žaka už koupíte i za 13 000 i když průměrná cena je spíš 14-15 000Kč.
Jestlui by jste byl ochotný zajet do přerova tak určitě nebudete litovat:)Já jezdím každých 14 dnů.Je to největší burza u nás a aspoň by jste viděl víc druhů na vlastní oči a věděl ají jejich skutečnou cenu.
Poslední rada je ať nekupujete ve zverimexu.Prodejci většinou o papouškovi neví absolutně nic kromě jména a ceny:)Ve zverimexu většinou nejsou ptáci ani kroužkovaní takže takového papuška bych už vůbec nekoupil.Zajeďte si ke chovateli a vybrte si ta.Kupte jedině mládě a když starší tak ať už je ochočené:)
Jinak zauvažujte i nad arou nobilis.Cena není tak vysoká a je taky pěkná i když né tak velká.V Přerově jich bylo hodně a už i za 7500Kč.
fylip
Orina (neregistrovaný) 20.04.2010, 18:44:49 xxx.xxx.97.134
Pro ilustraci přikládám fotku senegalce aby byl patrný rozdíl mezi ním a amazoňanem.
Obrázek
fylip (neregistrovaný) 20.04.2010, 19:11:34 xxx.xxx.80.34
Tak přikládám i foto mojich senegalců.:)
Já bych doporučil tyto papoušky:)
fylip
Obrázek
fylip (neregistrovaný) 20.04.2010, 19:18:18 xxx.xxx.80.34
A pro srovnání foto mojich alexandrů malých přírodních.
Samice tam není ta mi zrovna sedí.
fylip
Obrázek
dandy2004
dandy2004 (14 příspěvků) 20.04.2010, 20:54:55 xxx.xxx.80.136
nádherné fotky. Ten senegalec je hezký, jen ta hlavička by taky mohla být zbarvená víc :-) A alexandr je hezky upravenej jako asi vždycky u thohle druhu :-)
Přemýšlím o té burze, jen ta cesta mne děsí. To abych vyjel tak nejpozději ve 3 v noci. Když bych tam přijel třeba v 8, bude tam ještě něco k vidění nebo už bude vše prodáno a nic ke koukání?
Ten Amazoňan, co je o pár fotek výše od někoho jiného, je velikostně jako senegalec?
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 21:00:53 xxx.xxx.112.110
tady vam dam ukazku mojich alexandru malych to je samec zeleny jeste mam lutino samicku a dam vam sem jeste moji novou samicku stribrnou
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 21:02:20 xxx.xxx.16.33
ten amazonan je velky asi jako zako. senegalec tak deleno trema

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.