Aktuálně: 4 897 inzerátů174 610 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Chyba chovatele?

anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:02:25 xxx.xxx.176.243
Dobrý den! Zakoupila jsem tuto andulku nedávno u chovatele jako ručně dokrmené mesíční mládě, u kterého nejde poznat pohlaví. Známá však tvrdí, že je to očividně starší samička. Chtěla bych tedy vedět jak může být stará a jestli je to teda samec nebo samička. Ostatní " mládata" měla ozobí modrá, bylo mi řečeno že tohle mládě jej má hnědé protože je mladší a domodra se zbarví.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:04:37 xxx.xxx.176.243
Zároveň má andulka stále špinavý zadeček, což prý také není normální. Je u mne 5 den a stále nemá zájem o věci okolo. Vždy někam odletí a tam sedí třeba i hodinu. Je to normální? Nemám zkušenosti a tak se ptám je to má první andulka.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:12:25 xxx.xxx.193.236
na té fotce to není dobře vidět, mladí mají ozobí hlaďounké,světle modré.U starších samiček je ozobí světle modré, při hnízdění je hnědé,takové svraskalé,jakoby strupaté.když nehnízdí,jakoby se sloupne a zesvětlá. samečkové mají ozobí tmavě modré. Každopádně andulka musí být čistá, protože se sama čistí, ušpiněný zadeček může být špatným zdravotním stavem nebo začervením. Určitě to není normální.
Orina (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:44:21 xxx.xxx.105.27
V každém pádě máte samičku. Pokud má špinavé peří okolo řitního otvoru není evidentně vpořádku. Buď jí majitelce vraťe a pořiďte si někde andulku jinou a nebo žádejte výměnu. Jestli prosím může napsat cenu, kolik jste za andulku zaplatila, jestli byla cena adekvátní ke kvalitě andulky. Určitě by to ostatní chovatele zajímalo.Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:46:30 xxx.xxx.176.243
No vzhledem k tomu, že mi bylo tvrzeno, že je to mesíční ručně dokrmené mládě tak cena byla 500 kč.
Orina (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:50:42 xxx.xxx.105.27
Cena za ručně dokrmené mládě andulky odpovídá, ovšem trochu je tam v rozporu kvalita, jestliže má mládě trus u řitního otvoru nebo zeleně zbarvené peří u řitního otvoru.Nesvědčí to o úplném zdraví.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 10:54:06 xxx.xxx.174.103
Podle mého vidím na fotce mladou samičku, ale určitě ne měsíční, sotva vylítlé mládě. Sotva vylítlé andulky mají ozobí růžovo-fialové, samičky se světlejšími kroužky kolem nosních direk, vlnkování na hlavičce zasahuje často až k ozobí. Tyto znaky na fotce nevidím. Zašpinění kolem kloaky normální není, může být způsobeno kde-čím, mimo jiné také např. stresem. Píšete, že vždy někam odletí a tam třeba hodinu sedí. A jak se chová k Vám? Ručně dokrmené mládě by se nemělo bát ruky, vzít si z ruky potravu, v klidu sedět na prstě...Pokud se takto nechová, asi Vás pan chovatel napálil. Pokud k Vám ještě důvěru nemá, nepouštějte jí zatím z klece. Případné nahánění zpět do klece andulku stresuje a důvěra k Vám klesá.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 11:12:32 xxx.xxx.176.243
Ke mě je mila. Vleze si na prst, ruky se nebojí. nechá se hladit i chytit bez problému. Jen mi přijde že není zvědavá ani nijak jinak aktivní. Asi pujdu andulku zítra vrátit , chtěla jsem mladého samečka a chovatel tvrdil že to nejde poznat. Což teď vidím, že jde.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 11:17:35 xxx.xxx.204.249
Určitě je starší než měsíc, ale rozhodně to není starý kus. Očividně ochočená taky je. Chovatel byl ale dost neseriozní, lhal vám v barvách ozobí, může být buď neskušený (to pochybuju když dokrmuje) nebo má ptáků problém se zbavit, obávám se že když se takto zachoval budete mít problémy se s ním nějak domluvit. Cena by byla adekvátní pokud by mládě bylo bezproblémů. Jste si jistá že pták měl peří ušpinění už u chovatele? Nekrmíte hodně (nebo chovatel nekrmil hodně) zeleným? Pokud ano omezte zelené, max. 1x týdně. Není pták vyhublý?
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 11:21:44 xxx.xxx.176.243
Zelené jsem zatím vůbec nedávala, krmila jsem pouze krmením od chovatele. Vyhublý také není. Všimla jsem si ušpinení hned ten den co jsem ho přinesla.
Orina (neregistrovaný) 23.05.2010, 11:28:50 xxx.xxx.105.27
Chovatel by měl při předání papouška vždy předvést v kleci jestli papoušek lítá, když ho vyndá z klece měl by ukázat, že má papoušek v pořádku všechny prsty a drápky a čistý řitní otvor. Většinou začátečník nepozná pod načechraným peřím (ani pohmatem) jestli je papoušek vyhublý, ale těch několik bodů je zřetelných a podle toho by měl začátečník nakupovat. Většinou je všechno šup, šup, peníze sem a tím to končí. Škoda pro toho, kdo chce mít ze své první andulky po příchodu domů radost, a ne bádat nad jejím zdravím.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 12:16:32 xxx.xxx.174.103
U andulek není v chování mezi pohlavými žádný rozdíl. Takže moc nechápu, že někdo kdo chce ptáčka jedináčka-jako mazlíka trvá na samečkovi, ale to je Vaše věc. Co se týče chovatele zrovna seiozně se k Vám nezachoval. Každopádně lhal o věku i o pohlaví. Konečné rozhodnutí zda andulku vrátit či ne je na Vás, ale myslím, že chovatel nebude chtít peníze vrátit, ostatně bez smlouvy (kterou jistě nemáte) to ani není jeho povinnost, a může se Vám v klidu vysmát.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 12:32:03 xxx.xxx.176.243
Chtěla jsem ho jako mazlíka a chtěla jsem ho naučit mluvit, ovšem všude je tvrzeno, že se to naučí spíše samec a to mladý. Tohle ja starší samička. Ani tedy netuším jak stará může být. Ohledně nemoci mohlo by stačit odčervení které chovatel neprovedl?
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 12:41:05 xxx.xxx.193.236
pokud víte,že odčervená nebyla-odčervěte.Jinak veterináři jsou ale docela proti bez předchozího vyšetření trusu.Vím ale,že chovatelé obvykle odčervují preventivně.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 12:46:22 xxx.xxx.174.103
Na mluvení je jedno jestli je to samec nebo samička, záleží na vlohách jednotlivce a Vaší trpělivosti :-) Vaše andulka určitě není stará, nicméně měsíční také ne. Co se týká průjmu, záleží na příčině-začervení(v tomto případě by odčervení pomohlo, jiné nemoci neléčí), sres, dietní chyba atd. Dejte jí na dno klece čistý papír, sledujte a pak sem napište jak trus vypadá- barva, konzistence... třeba někdo poradí.
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 13:48:56 xxx.xxx.204.249
Ono už je takové zažité že samičky se nanaučí mluvit a samečcíi vykládají jak o život ... tomu nevěřte. S tím věkem to tak žhavé nebude, osobně odhaduji její věk možná na 3-4 měsíce a tohle není určitě žádná tragédie. Ohledně odčervování ... radím nechat na veterině udělat rozbor trusu, stojí to okolo 50 kč, nedávejte zbytečně preparáty na odčervování jako prevenci, je to velký zásah do organizmu. Zkuste vysadit i ovoce. Člověk se občas spálí, ale v tomto případě to nevidím jako tragédii, jste nezkušený chovatel a narazila jste na nespolehlivého chovatele. Pták vypadá pěkně to že je to samice bych až tak neřešila.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 23.05.2010, 13:59:02 xxx.xxx.151.22
podle nevýrazného ozobí a tmavého oka je to jistě mládě, pohlaví si netroufnu určit
Orina (neregistrovaný) 23.05.2010, 17:37:55 xxx.xxx.71.76
Jen pro upřesnění věku. Na fotce andulák vylíhnutý 2.4. a fotka dělaná 10.5. t.j. mládě staré něco přes měsíc
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.