Aktuálně: 4 541 inzerátů178 633 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů

Chyba chovatele?

kasssy (neregistrovaný) 23.05.2010, 19:56:16 xxx.xxx.52.72
Pokud dobře počítám,tak mládě nemůže být měsíční. Mláďata andulek vylétají z budky kolem 8-9týdne,takže měsíční by si asi nikam neodletěla sednout.(pochybuji,že u ručně dokrmených se to bude moc lišit) Max by se bez rpoblémů nechala vzít na prst,nebo so ruky,ale to mě čerstvě vylétnuté andulky taky a to je nijak cileně neochočuji...
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 21:15:02 xxx.xxx.204.249
počítáte špatně, andulka vylétá cca okolo 35. dne + 7 dní krmí rodiče
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 22:00:43 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, nechci Vás nijak kritizovat, ale nemohli jste si s chovatelem špatně rozumět? Myslím že máte pěknou andulku tak tři měsíce starou, nevidím důvod, proč ji vracet :-(. Pohlaví se u některých mladých neurčuje snadno. Přece jste si ji sama vybrala, krotká je, zda se naučí mluvit zákleží hlavně na Vás.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 08:34:14 xxx.xxx.176.243
Důvod ji vracet byla hlavně nemoc. Ale andulka už je na tom lépe. Rozhodla jsem si ji nechat. Mrzí mě, že mi chovatel lhal ohledně pohlaví i věku když jsem se jej durazně ptala na obojí a věk mi řekl nemůže být straší než měsíc a pohlaví prý nejde určit, protože je moc mladý. Ale už to nechám být a andulka prostě přejmenuju :)
Orina (neregistrovaný) 24.05.2010, 14:55:26 xxx.xxx.125.108
Možná chovatel opravdu nevěděl jak je mládě staré. Někdo chová ve společné voliéře spoustu andulek a ani neví kde a kdy jaké mládě právě vylítlo z hnízda. Zvláště, když se příjde k voliéraám jednou za dva dny :-( Takto mě dost překvapilo, že jeden chovatel napsal na oficiálních stránkách jednoho z našich časopisů s ptačí tématikou, že po pěti letech vždycky staré ptáky prodá a zase osadí voliéru mladými. No to tam musí mít *pěknej* maglajs když to musí všechno vyházet a vždycky po pěti letech dávat mladé ptáky. Od takového chovatele je pak "radost kupovat" andulku.!!! A bohužel nejste první a nebudete ani poslední, kdo bude tady na diskusi naříkat nad nepovedenou koupí a pozdě honit bicha a prosit o pomoc. Jenže chyba každému dojde až když je pozdě a musí se s ní prát. Proto je možná lepší když se o papoušky zajímá malý kluk, protože ve starším věku už větší chybu při koupi neudělá.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 19:28:21 xxx.xxx.105.48
Je hezké vidět, že děláte to samé co chovatel udělal vám, tady píšete jak si ji necháte a všechno, ani věk neznáte a na ifauně inzerujete, že jí prodáte jako odkrmenou a 3 měsíce starou. já osobně to vidím na půlročního ptáka a to podle už nahnědlého ozobí, mládě samice v 3 měsících míva ještě bíle. Jen doufám že se dalšímu kupujícímu přiznáte, že s andulkou něco bylo http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/1230411/prodam-andulku/
valisa
valisa (58 příspěvků) 24.05.2010, 20:19:39 xxx.xxx.19.6
zdravim:) tak jsem se koukla na ten inzerat zadavatelky a musim rict, ze pokrytectvi zde nezna mezi. Vymluvit se na alergii je velice jednoduche ze ? Preji andulci slecne at se dostane do dobrych rukou a zadavatelce alergii kdyz uz se na ni vymlouva. Hezky den!
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 20:43:40 xxx.xxx.176.243
Že se u nás objevila alergie je pravda. Dozveděla jsem se to dnes a není to moje alergie. Věk jsem napsala takový jaký odhadly ostatní a poradily mi. S chovatelem jsem mluvila a ten mi andulku zpět vzít nechce. Co s ní tedy teď mám dělat? Že je dokremná a ochočená je pravda.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 21:13:24 xxx.xxx.204.249
hm, co na to říct ... snad se dostane do dobrých rukou a jinak mě strašně fascinuje jak v téměř každém (chovatelé mě jistě dají zapravdu) inzerátu na nechtěné domácí mazlíčky je slůvko alergie
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 21:24:46 xxx.xxx.174.103
Souhlasím s Peťulou, tady je veškerá snaha poradit marná, taky jsem se snažila :-( Zadavatelka se z vlastní neznalosti nechala napálit, tak to odnese chudák pták, bude putovat z klece do klece. Nadpis zní *Chyba chovatele?* ale není chyba také v zadavatelce, že si napřed nezjistila základní informace (např. jak má vypadat mládě,rozdíl mezi samcem a samicí, jak poznat příznaky nemoci...)???
sunflowersman (neregistrovaný) 24.05.2010, 21:41:10 xxx.xxx.175.196
Kdo ví jak to vůbec je a kdo udělal chybu, řídký trus mohl nastat až u majitele doma. Proto už nevěřím absolutně žádným názorům lidí na lidi ostatní. Sázím pouze na vlastní a osobní zkušenost s lidmi. Vemte si, že si někdo podobný od Vás koupí ptáka, a pak Vás bude vláčet po diskuzích a dělat z Vás kdoví jakého podvodníka. Mnohokrát se mě stalo, že jsem kupoval ptáky od člověka, který neměl "dobrou" pověst a nakonec se ukázalo, že je to solidní člověk, akorát mu banda pokrytců, laiků, či závistivců udělala pěknou nálepku.
Orina (neregistrovaný) 24.05.2010, 21:59:59 xxx.xxx.109.242
Znovu jsem pročetla celou diskusi. Je pravda, že zadavatelka chce pouze a pouze samečka kvůli mluvení. Co když by ale tato samička, tak jak jí předvádíte na ruce, byla zrovna velmi nadějným imitátorem slov. Stačila by malá kontrola u veterináře a třeba něco málo léků a bylo by vše vpořádku. Myslíte, že u dalšího anduláka vydržíte? Co když bude horší povahou byť to bude sameček? Skákat z jednoho mláděte na druhé pro zdravotní problém nesvědčí o pevném přesvědčení postarat se o papouška při jeho zdravotních problémech a ve finále postarat se celou dobu jeho života aby měl dobré a klidné zázemí. Pořídit si jakékoliv živé zvířátko není jen o krásných chvílích a nadšených obdivovatelích kteří příjdou na návštěvu, ale také o zdravotních problémech, problémech stárnutí, problémech s každodenní péčí a hlavně péčí když není nikdo kdo by se postaral o dovolené nebo o prázdninách. Dnes, bohužel, nezastaví kupujícího ani vyšší cena papouška a pokud se nehodí do rodiny, tak pryč s ním. Zauvažujete jestli budete chtít koupit papouška jiného, jestli nenastane další a třeba větší problém než právě řešíte. Je papoušek to pravé ořechové co jste chtěla mít doma?
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 22:21:11 xxx.xxx.176.243
O papouška jsem velmi stála a byla jsem z něj nadšena. Poslední dny se i průjem zlepšil a andulka byla skvělá. Ale mojí mamce naskákakala třetí den po přivezení domů nepěkná vyrážka a dneska přisly výsledky testů které potvrdily alegrgii. To znamená, že ptáček bohužel musí z domu a žádný další již nebude. Mrzí mne to ale nedá se nic dělat. A myslete si teď již co chcete, věřte nebo ne .
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 22:33:50 xxx.xxx.6.82
Smím se zeptat, zda Vás při zadávání inzerátu napadlo napsat své rozhodnutí zde na fóru?
Orina (neregistrovaný) 24.05.2010, 22:58:33 xxx.xxx.109.242
Nejste první ani poslední, která se z nějakého důvodu musí nebo chce papouška zbavit. Pro mě je to jen další zkušenost, že do mých webových stránek musím dopsat upozornění na alergii. Koupě jakéhokoliv živého zvířete je přeci jenom závažné rzhodnutí,pochopitelně horší pro zvířátko, které začne cestovat z rodiny do rodiny až se kolikrát stane ze slibného papouška protivný a kousavý neřád, vlastně vinou lidí.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 23:46:50 xxx.xxx.105.48
Alergii vám nevěřím, testy na ni tak dlouho netrvají a za další tohle se zjištuje před pořízením zvířete. Prostě se chcete jen zbavit vámi nechtěné andulky, však ono jejich všude dost :-( Jste pro mě prostě ukázka typu lidí, kteří hrrr nakupují, aniž by o tom něco věděli a když jim to později přestane vyhovovat nebo zjistí že udělali botu, tak se toho rychle zbavují.
Orina (neregistrovaný) 24.05.2010, 23:57:20 xxx.xxx.109.242
105.48 má pravdu. Teď jsem četla na ifauně jak někdo udělal botu s koupí nemocné ary za pár babek a někdo do diskuse připsal že na tutéž aru už je inzerát na Bazoši o prodeji. Čím levnější je papoušek, tím se ho pak majitel snaží zbavit, protože si uvědomí že návštěva veterináře příjde na víc, než si pořídit ptáka zdravého. Jen by si měl potencionální kupující uvědomit, že andulka žije 10 let- ne-li déle a za tu dobu možná bude muste veterináře navštívit také. Stojí tedy držení papouška za to, když každý den nemusí být jak si lidově říká *posvícení*? A deset let je na zavázek starání se o papouška setsakramensky dlouhá doba.
parrot (neregistrovaný) 25.05.2010, 10:59:54 xxx.xxx.237.6
naprosto souhlasím takovým lidem jako je zadavatelka radši nic neprodat před dvěma dny mi psala e mail že by měla zájem o ručně dorkmené andulky mám tady ted 4 k odběru vždycky dokrmím tak 4 nebo 5 pro ty kdo mají zájem ale poté co jsem si podle e mailu zjistil jakým způsobem se papoušků zbavuje neholám jí v žádném případě nic prodat měla by se stydet a přiznat se a né se vymlouvat tady je její e mail kdyby někomu z vás náhodou psala at jste v obraze : lluccikk@seznam.cz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.