Aktuálně: 4 587 inzerátů178 046 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

nové slepice jsou nemocné?

anonymní (neregistrovaný) 31.05.2010, 09:08:44 xxx.xxx.221.252
Dobrý den, prosím někoho zkušeného o radu. Jako začátečník jsem na jaře koupil deset slepic z velkochovu očkované proti různým nemocem), začaly brzo krásně nést, každý den min 7 vajec, tak jsem se rozhodl ještě přikoupit 5 nových slepic, ale ty už byly od malochovatele, neočkované. Vypadaly pěkně, hned začaly nést, ale vydávaly zvláštní chraplavé zvuky, jako by byly nachlazené. Občas jakoby kýchnou, oči oteklé nemají. Také se mi zdá, že mají průjem, trus od některé vypadá jako hořčice, nebo s nestráveným celým zrním, krvavý není, jednu jsem viděl, že vypustila jen jakousi vodu. Bohužel jsem je neuváženě a v chovatelském nadšení dal rovnou k těm starším slepicím. Zezačátku je dost odháněly od jídla, ale vzhledem k tomu, že mohou běhat po zahradě, nebylo to nijak dramatické. Začal jsem do vody přidávat trochu octa (rada na internetu) a občas dám kyselé mléko. Chovají se celkem normálně, hrabou, žerou, jejich stav se nijak nezhoršuje, ale všechny starší slepice méně snáší. Bojím se, aby také něco nechytly nebo je to tím, že je teď zima ? Oddělit je nemůžu, protože není kam a dát je do polévky se mi také nechce vzhledem k tomu, kolik stály. Co teď s tím, můžu je nějak léčit, aby se daly do pořádku?? Díky za každou radu, Petr S.
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2010, 09:56:06 xxx.xxx.15.223
Zima mokro prostě počasí mě nesou také málo zkus je mít pod střechou, ale venku já mám vypozorováno jak se boří v blátě tak jde snáška rapidně dolů.Ale hlavní příčinou je vlhkost a teplota.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.