Aktuálně: 4 977 inzerátů173 979 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Pro "chataře"

Orina (neregistrovaný) 13.10.2010, 20:21:22 xxx.xxx.121.247
Tak vystoupíte v Micheleské je to jednu stanici před plynárnou Michelská. Hned u stanice je železářství Kostka. Tak se buď zeptáte přímo v prodejně abyste to nehledal a nebo obejdete dům z pravé strany a v zadním traktu ve dvoře prodávají lopaty, kamna, pletivo atd. a mezi tím i ty provazy.
anonymní (neregistrovaný) 13.10.2010, 22:48:14 xxx.xxx.16.80
601 prispevek, to uz je na oslavu :)
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 14.10.2010, 11:35:41 xxx.xxx.226.3
Tak teď bych potřebovala znát váš názor, vy co máte velké papoušky: je žebřík bezpečný?Vydrží aspoň chvíli? :-) Vrba průměr 5-6cm, provaz konopný prům.1cm.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 14.10.2010, 13:39:07 xxx.xxx.81.38
Já bych k tomu měla dvě připomínky a sice rozpětí mezi jednotlivými bidýlky u houpačky a vzdálenost šňůry. Nevím jak jsou bidýlka vzdálená,ale např. surinamec je veliký cca 36 cm takže bidýlka musí být od sebe vzdálena určitě ještě o 10 cenťáků víc, aby tam mohl taky poskakovat a nepraštil se o horní bidýlko do hlavy :-)) Možná, že někteří papoušci jsou ještě větší,tak by musela být rozteč bidýlek podle jejich velikosti. Zrovna tak uchycení bidýlek. Když papoušek letí tak má rozpětí křídel cca 70-80cm, možná větší. Tak aby na bidýlko mohl normálně přistávat. To je můj názor, možná někdo bude mít jiný. Chtělo by to vyzkoušet. A ještě něco, šňůra je asi fakt slabá pro zachytávání se nohou a nevím jak dlouho houpačka vydrží, ale např. surinamci si jí dají k večeři. Potřebují špricle s tvrdého dřeva aby to chvíli vydrželo. Tuhle houpačku vidím tak ideální pro pyrury do velikosti senegalce.
Peťula (neregistrovaný) 14.10.2010, 14:06:58 xxx.xxx.38.103
Teda Ruža5 klobouk dolů, neskutečný elán...............houpajda pěkná, ale z mé zkušenosti, když pověsíš od stropu olistěnou větev, bude mít papoušekvíc zábavy, a ještě může dostat každý den jinou. Pro majitele žádná námaha, žádné výdaje .....................takže z mého pohledu hezká zbytečnost :-)
anonymní (neregistrovaný) 14.10.2010, 14:54:44 xxx.xxx.62.209
dalsi pripominky: z obrazku to nelze poznat, ale retizek musi mit ocka svarena, aby nesla rozevrit a dostatecne velka, aby v nich nemohl uviznout drap, a zadne krouzky na klice. uchyceni do trojuhelniku je neprakticke - trojuhelnik potom musi byt velky, aby se tam papousek vesel. horni uchyceni ve stredu - houpacka se zvrtne, kdyz si papousek sedne vic ke kraji. napriklad mym to dost vadi, takove houpacky nemaji v oblibe. 1 cm provaz je malo, to prakticky hned prehryznou.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 14.10.2010, 21:59:20 xxx.xxx.226.3
Díky za názory, takže na tom zas budou skotačit střeďáci:-)). pro Peťulu: to není pro mě, ale pro človíčky, co nemají možnost, nebo čas někam lozit pro větve a přitom chtějí něco přírodního a levného.Né každý má les za zadkem jako já:-)), to víš, že 2 m větev z buku s listím je zábavou na celý den pro andulky a aymary jo jo. Ještě se zeptám, jak se potom na těch mega tlustých lanech dělají uzle? Dá se z toho vůbec něco kloudného vytvořit, když nebudu počítat jen natažené lano s jedním uzlem přes celou volieru ??
Orina (neregistrovaný) 14.10.2010, 22:23:21 xxx.xxx.106.215
Posílám fotku těch vyhozených chudáčků, kterých jsem se ujala
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 14.10.2010, 22:35:28 xxx.xxx.106.215
Já s tlustým lanem nic netvořím oni po tom jenom šplhají až ke stropu, pak chodí z hlavou dolů po stropě a pak zas šplhají dolů nebo lano rozhoupou jako opice aby se přichytli na vzdálenější větvi. Už to není klasický papoušek, ale něco na půl opice a řve to taky tak, pokud to nenaučíš mluvit, aby místo nekoordinovaných skřeků raději pokřikovali ahój, pojď sem, co máš dobrýho, tady sem a pod.
Orina (neregistrovaný) 14.10.2010, 23:01:20 xxx.xxx.106.215
Pro Růžu, takové ti přinesu, ale bez těch teček, tečky měl jen tenhle.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.