Aktuálně: 4 815 inzerátů175 996 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

drobní pavoučci

anonymní (neregistrovaný) 27.07.2010, 20:34:30 xxx.xxx.250.190
Dobrý večer chtěla bych se zeptat co to asi je?když jsem včera sbírala vajíčko které naše leghorny poprvé snesly bylo na něm spousta malinkatých jakoby pavoučku.Teda aspon tak vypadaly.světle hnědí .dneska bylo čiste ale měla jsem jich spoustu na ruce nic to nedělalo jen lechtalo jak lezly nevíte někdo co by to mohlo být???četla jsem o čmelíkach ale ti jsou udajně černí.Moc prosím o radu???
mikes (neregistrovaný) 28.07.2010, 09:40:27 xxx.xxx.129.171
to budou oni,je treba vydesinfikovat cely kurnik,rano jiste najdete i cervene napite krvi, kdyz vam kvoka slepice a sedi cele dny v kurniku tak vam ji mohou i uplne vysat ze zdechne takze tyto potvurky rychle zlikvidujte nez se rozmnozi.
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2010, 13:30:38 xxx.xxx.63.10
Presne tak , budú to čmelíci, asi tak pred 15-timi rokmi sme ich mali v kuríne tiež, pri zbere vajec som ich mal všade - na rukách, vo vlasoch, na čele, všade. vtedy nám aj veľa kurčiat uhynulo - kedže vtedy som ešte o čmelíkoch nevedel, tak ich doslova vycicali z krvi. treba čím skôr urobiť dezinfekciu kurína, vybieliť ho. Čmelíci sajú krv hlavne v noci, cez deň su ukryté v škárach, a hlavne pod bidlami. odvtedy sa v mojom chove nevyskytli.
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2010, 19:08:24 xxx.xxx.250.190
No nevím v těch škvírách?? byli dnes za bíleho dne normalně na dveřích kurníku slepice se mi nezdaji nějake nervozní nebo že by se škrabali nemuže to byt přeci jen něco jiného???jsou světlunko hnědí a vypadaji jako pavouci štěstí???
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2010, 19:15:29 xxx.xxx.129.171
no pokud jich je hodne, tak opravdu vydesinfikujte kurnik,potom to nestoji za to.
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2010, 19:17:16 xxx.xxx.129.171
ano ti chlapíci radí dobre,ale jestli se vam tak líbí co takhle zmenit obor a chovat pavouky. :D
Michal (neregistrovaný) 29.07.2010, 08:03:33 xxx.xxx.206.55
Mne cmeliky vyhnali dokonca sliepky z bidel. Radsej spavali vonku. Ked som kontroloval bidla skoro som onemel. Boli ich 100 tisice cervene napite krvou. Mam kurnik v byvalom chlieve tak som hned vsetky bidla vyhodil aj s hniezdami. Vybielil vapnom steny. Zamiesal som popol a vapno a posypal som celu zem. Urobil uplne nove bidla a hniezda. Sliepky kludne teraz spavaju na bidlach. Zopar cmelikov som este videl ale bolo ich len do 100ks tak som ich pozabijal. Chystam sa este preistotu vystriekat bidla biolitom. Sliepkam som nanovo spravil popolisko. Co sa tyka parazitov tam si treba naozaj davat pozor a nenechat nic na nahodu.
Vlado (neregistrovaný) 29.07.2010, 09:32:45 xxx.xxx.24.250
Presne tak ako píse Michal, netreba cakat ale treba rýchle konat, tieto parazity sa v lete velmi rychlo mnozia, a vedia hydine velmi zneprijemnit zivot, ak nie im ho znicit. Ak je to cmelik, tak rano ho pod bidlami napiteho krvou urcite najdete. Ak sú premnozené hydina niekedy ani nechce ist vecer dnu, dobre vie co ju tam v noci caká.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.