Aktuálně: 4 601 inzerátů178 095 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

teorie kombinace barev andulek

anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 07:19:56 xxx.xxx.193.236
Jaké má rodiče a sourozence? Paní zadavatelka spíš chce vědět konkrétní příklady dědičnosti u mláďat, že jo? Mě to taky zajímá, protože na andulkách je báječné, že nečekáte jen kolik se jich vylíhne, ale hlavně JAKÉ BUDOU? Vkládám fotku dvou bráchů, které jsem koupila, ale jejichž rodiče jsem viděla. Táta je normální tmavě zelený (obyč.), máma světle žlutá perla.
Obrázek
Zdenka (neregistrovaný) 12.08.2010, 08:37:20 xxx.xxx.57.166
Zadavatelka dotazu Zdenka: Ano-chovatelka v minulém příspěvku to správně pochopila. Pro mě není až tak důležité, KOLIK anduliček odchovám a "vyexpeduju". Já si totiž prožívám každé hnízděn í- i jediného páru andulek a žasnu nad zázraky přírody. To očekávání, jaká "mimina" se z vajíček vylíhnou je přece fakt "adrenalin"..No ne? ;-) Jenže já u momentálního páru ZELENÁ SE ZELENOU moc šancí na obdiv barev nemám-jsou pořád zelené.Tak to je. Ale nemíním vyměnit samičku-jelikož je to "dědictví" po mé zemřelé mamince. No a teď chci ještě sestavit ještě jeden pár-ale HEZKY BAREVNÉ..To tu píšu jen na vysvětlenou, o co mi vlastně jde. Jsem hold jen minichovatel-amatér.Ale o to víc všechno beru srdcem a raduji se z každého písklete,co se mi vyklube v budce. Děkuji za předchozí fotku-tak jsem to přesně myslela,že se ráda podívám na mladé anduličky,CO prostě může příroda "načarovat" - a z jakých rodičů..Tak prosím, podělte se s námi o informace,jaké barvy jste spárovali andulky a jak barevné anduličky z toho vzešly. Foto uvítáme. Dííík... Zdenka. :-)
Zdenka (neregistrovaný) 12.08.2010, 08:45:19 xxx.xxx.57.166
Ještě pro 112.26 ........Děkuji za ukázku..Tak toto je opravdu hezká barevnost.A určitě by měli takoví krasavci jednou i krásně barevné potomstvo. ;-) Zdenka.
anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 10:15:22 xxx.xxx.193.236
pro paní Zdenku : papoušky chováme už 30 let a andulky mezi nimi nikdy nechyběly. Měli jsme desetileté páry, které už nám začaly umírat, takže z nich letos zůstal jenom jeden původní samec, rozhodla jsem se teda, že hejno omladím. Nejdříve jsem sháněla duhovky - i přes inzeráty, bohužel z prodeje vždy sešlo, taky proto, že to vlastně duhovky ani nebyly a přesto prodávající chtěl za kus 400 Kč. Takže jsem sáhla do místních zdrojů - samičky jsem si nakoupila na burze a pak k nim hledala samečky. Jsou to všechno letošní mláďata, perlové. Vložím vám fotky, podíváte se, jestli by se vám líbily. Takové se opravdu dají lehce kdekoliv sehnat, třeba se jenom pořádně kouknout.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 10:19:34 xxx.xxx.193.236
no a k nim jsem pořídila ty dva kluky, které jsem vložila (bráchové) a dánskou straku
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 10:22:00 xxx.xxx.193.236
jak se spárují, nechám na nich. Ze starých mi zůstala dvouletá samička - odchov po dvou tmavě zelených a ten desetiletý samec australské straky.
Obrázek
Zdenka (neregistrovaný) 12.08.2010, 19:10:02 xxx.xxx.57.166
Zdenka: moc pěkné fotečky..krásné andulky. Dnes jsem byla omrknout a prokonzultovat chov andulek s pánem ze zverimexu-který se andulkám věnuje už roky. Sám říkal,že je dobré znát nejméně dvě pokolení zpět,aby se dala aspoň malinko odhadnout barevnost. To ale často není možné. Má také nádherné barevné kombinace-sestavuje už ale přímo barvy,které se mu líbí-dbá při chovu i na ostatní vlastnosti-např.správným výběrem chovných párů sleduje stavbu těla-aby nebyly příliš drobné, atd..No-je to hotová věda.. :-)) Vždycky ráda uvítám informace od zkušených chovatelů. Takže kdo na toto téma můžete ještě nějaké zajímavosti přidat -nebo fotečky- přispějte nám amatérům k rozšíření poznatků..Děkuji. Zdenka.
Zdenka (neregistrovaný) 13.08.2010, 22:49:59 xxx.xxx.57.166
Zdenka: A já děkuji předchozímu pisateli za to,že zareagoval znovu na toto téma. Na tomto fóru se píše o všem možném- a anduličky jsou skutečně tak rozmanité,že je stále co obdivovat a psát o nich. Budu se těšit na fotečky - i na další řádky chovatelů těchto opeřenců. Taky můžete psát,co vás zaujalo na vlastnostech andulek-čím třeba někoho překvapily a nebo proč jsou u vás tak oblíbené. Já třeba obdivuji velkou aktivitu andulek-jak pořád švitoří a jsou pořád v pohybu. Znám lidi,které to až trochu rozčiluje-zvláště když je mají doma v kleci. To potom může jít až hlava kolem-což také znám z dřívějších dob.Už mám ale adulky ve voliérce-kde nikomu švitoření nevadí a moc rádi pozorujeme,jak přeletují a poskakují sem tam. Jak neustále sledují,co se kde šustne a hned reagují. A jak se třeba samec andulky nebojí ani korel,které chtějí občas projevit nadvládu ve voliérce-ale anduláček se prostě nedá. Brání sebe a dokonce i samičku. Je to hezké a zajímavé pozorovat dění ve voliéře.
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2010, 08:07:49 xxx.xxx.193.236
To mimi pana Matúše vypadá děsně zajímavě, vložte prosím i fotku rodičů nebo aspoň napište mutace. Děkuji.
Zdenka (neregistrovaný) 15.08.2010, 14:24:58 xxx.xxx.57.166
Také prosím pana Matúše o fotečky-pokud by to šlo...A všechny ostatní prosím také o příspěvky..Když občas navštívím zverimexy nebo nějaké známé,kteří si zakoupili andulku do klece jako miláčka někde na burze -a vidím zvláštní barevnost-tak si vždy říkám,jak asi vypadali rodičové a prarodičové...Ale to se člověk zpětně nedopátrá.Bohužel..Ale tady mezi chovateli je jistě větší přehled o rodičích a mláďatech..Tak pište,foťte,podělte se s námi o vaše výsledky chovu anduliček. Díky moc. Zdenka.
Zdenka (neregistrovaný) 15.08.2010, 14:28:27 xxx.xxx.57.166
Zdenka. A ještě přidávám toto zjištění: z mých šesti mladých v budce se jeví opět všichni jako "zelenáči"..Vždycky si říkám,jestli nějaké to procento šance nepřevládne a po modrém "dědovi" se neobjeví náznak modré-ale kdepááááááák...Mamka samička zelená má hold silné geny.. :-)) Až ta mimina budou více opeřená,tak pošlu fotečku,že je to tak..
Garfild
Garfild (37 příspěvků) 15.08.2010, 18:14:40 xxx.xxx.58.22
Moc moc prosím o pomoc když jsem se dneska díval do budky mláďátka měla nějaká moc červéná záda tak jsem se vyfotil a chci se zeptat proč je mají tolik ? :(
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2010, 18:43:20 xxx.xxx.193.236
prohlédněte si ptáčátka důkladně - podle fotky to vypadá jako vnější poranění - chováte jeden pár nebo víc - myslím v jedné voliéře?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.