Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

teorie kombinace barev andulek

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 15.08.2010, 21:33:36 xxx.xxx.6.82
Ahoj, přidám taky jeden příklad dědičnosti. Dnes mi vylétlo bílé mládě s černýma očima a fialovým nádechem po otci. Oba rodiče jsou perloví v modré řadě. Přikládám fotku. Mládě :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 15.08.2010, 21:45:09 xxx.xxx.6.82
Vzhledem k tomu, že se perlovým věnuji, odchovávám taková mláďata často, jsou to vlastně fialové dvoufaktorové perlové. Od takového páru mají náznak do fialova, přikládám fotku, kde je to lépe vidět. Pokud použijete oba rodiče modré žlutohlavé perlové, mají mláďata nádech žlutobéžový. Pokusím se dohledat fotku.
Obrázek
Zdenka (neregistrovaný) 15.08.2010, 23:29:00 xxx.xxx.57.166
Nádherné andulky..Opravdu jsem překvapena kombinací těch barev. Fotečky super. Rodičovský pár zajímavý a "výsledek " taktéž. Mám v hlavě pořád myšlenku na sestavení páru andullek zajímavé barevné kombinace.. A pořád se nemohu rozhodnout..Tak děkuji za každou inspiraci. Budu se těšit na příspěvky dalších chovatelů. A i ti méně zkušení sem prosím posílejte příspěvky,pokud vám zahnízdily andulky-tak jakých barev-a co se z toho " vyklubalo" :-) Díky.Zdenka.
Zdenka (neregistrovaný) 15.08.2010, 23:42:36 xxx.xxx.57.166
Ještě dotaz k předchozím příspěvkům o perlových andulkách: prosím,můžete mi napsat, kolik mladých vám páry vyseděly - a jaký je poměr barevných mutací ? Kolik mladých je v jedné budce např. v podobné barevné kombinaci a kolik je zbarveno "překvapivě" jinak,než jste předpokládali.. :-) Je to strašně zajímavé...To bílé mládě vás jistě muselo překvapit a potěšit.. Je skutečně zvláštní a moc hezké. I to žlutobéžové je pro mě neobvyklá barva. No prostě- jen zírám... :-) Zenka.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.08.2010, 09:27:58 xxx.xxx.38.103
Opalín je andulka, která zjednodušeně nemá to pruhované vlnkování na hlavě a za krkem, to se ale píše všude. Její peří tím získá i na celém těle většinou jiný nádech, takže se opálově leskne, odtud to pojmenování. Pokud je to třeba u modrých andulek se žlutou hlavou, říkáme jim žlutohlavé, pokud ale taková andulka není opalín, říkáme jí pouze žlutočelá.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.08.2010, 09:35:28 xxx.xxx.38.103
Pro Zdenku, na tohle Vám asi zas až tak přesně neodpovím, v chovu se věnuji duhovým andulkám, a o těch jste zde psát nechtěli. Perlové jsou pro mne tudíš logicky pouze odpadem z chovu (promiňte mi to označení). Perlových chovám jen 3 páry, abych měla na čem prezentovat rozdíl. Překvapení u nich pro mne moc nejsou, všechny jsou modré, většina žlutohlavé, bělohlaví jsou pro mne zajímaví, protože přenášejí skrytě žlutohlavost dál. Občas se objeví fialová, velmi často výše zmíněná perlová 2F, a občas i úplně běžná s černými křídly. Pelové jsou oproti duhovkám mnohem odolnější, odchovy jsou silnější a početnější. Letošní sezona je pro mne tou nejhorší za celý chov, i u andulek, bohužel :-(.
Zdenka (neregistrovaný) 16.08.2010, 12:23:38 xxx.xxx.57.166
Děkuji za vysvětlení...žasnu jaké máte znalosti a zkušenosti. přeji hodně zdaru s dalším chovem... Zdenka.
Zdenka (neregistrovaný) 16.08.2010, 12:27:12 xxx.xxx.57.166
Další chovatelé "obyčejných" andulek by tu také mohli napsat něco o svých odchovech. Stačí napsat barvu rodičů-a co se pak vyklubalo za mladé-jaké barvy... Dobré by bylo poslat i foto-kdo by mohl...Prosííím - a předem děkuji... Zdenka.
anonymní (neregistrovaný) 16.08.2010, 19:51:56 xxx.xxx.193.236
a myslíte Patriku,že je možné, aby jim "něco" ublížilo? Mě to fakt z fotky připadá jako poranění na kůži. Hlavně,že to přestává být červené a hojí se to.Horší je, když takhle zrudne bříško - to může být problém ve vnitřních orgánech a často to končí úhynem. Ať se daří.
Zdenka (neregistrovaný) 16.08.2010, 20:20:15 xxx.xxx.57.166
Vzkaz pro Jirku: Tak to je parádní - jak jsi mi poslal tu fotečku té andulčí "bandy". :-)) Kolik tam máš vlastně chovných párů - na jednu voliérku? A jakých rozměrů je ten prostor-přibližně? Písni prosím..
Lenka (neregistrovaný) 17.08.2010, 12:30:29 xxx.xxx.174.103
Nikdo nepřispívá tak posílám fotku našeho prvního páru se svým prvním odchovem/nahoře rodiče dole potomstvo :-) V dalším hnízdě od toho samého páru byli 2 mladé lutino,3 zelené straky-po tátovi a jeden modráček po mamince :-)
Obrázek
Zdenka (neregistrovaný) 17.08.2010, 13:34:43 xxx.xxx.57.166
Zdenka: děkuji paní Lence... Toto přesně jsem chtěla.. Popis barev nebo fotografie - páru a jejich mladých...A tady to je perfektně vidět, jaké různobarevné mladé mohou staří odchovat. Děkuji moc moc...i za fotečku i za popis druhého hnízda.. Prosím,kdo máte také tak krásné andulky-pošlete.. Je přece na co se koukat. Díííky moc. Zdenka.
Adf (neregistrovaný) 17.08.2010, 21:04:17 xxx.xxx.160.146
Jen upřesním pro 205.96 k těm opalínům. Někdo zde psal, že "Opalín je andulka, která zjednodušeně nemá to pruhované vlnkování na hlavě a za krkem......" což není pravda. Opalín pruhované vlnkování má, ale reversní a barvy těla. Opálově se také nic neleskne Opalín může být různých barev), ale rozhodující je to, že barva peří těla jde přes pruhy vzadu na krku a dále dolů přes peří křídel. Narozdíl od jiných mutací kde je třeba černá - bílá, skořicová- žlutá atd. Takže zjednodušeně - např. zelená barva na hrudi a bříšku se promítá i na křídlech a zadní části krku. Totéž u modré atd.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.