Aktuálně: 4 831 inzerátů175 454 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů

Jakou drůbež ?

Martina (neregistrovaný) 14.08.2010, 23:40:14 xxx.xxx.209.159
Poradil by mi někdo jakou drůbež bych mohla chovat na zahradě společně se slepicemi a kohoutem, ale takovou co by nepřelétla plot a nemusela bych se bát,že mě napadne ? Budu ráda, když mi napíšete, podmínky pro jejich chov ... , díky Martina
J. (neregistrovaný) 15.08.2010, 09:42:38 xxx.xxx.105.3
Martino, drůbež je drůbež, a většinou létá. Létají i slepice, létají husy, velmi dobře létají kachny pyžmovky, létá páv, létají perličky. Hůře létají (nebo téměř nelétají) kachny čínské bílé. Aby drůbež nemohla odlétnout z výběhu, tak se jí ustříhnou dlouhá pera letky POUZE NA JEDNOIM KŘÍDLE. Nebo je možné celý výběh zakrýt drátěným pletivem nebo silonovým pletivem tak, že se z něho stane jakási voliéra. Chovaná drůbež nemůže pak odletět, a dovnitř nemůže vlétnout ani dravec ,ani jiní divocí ptáci, kteří by mohli k drůbeži zavléci nějakou infekční nemoc nebo parazity. Ještě si vzpomínám, že slepice HEDVÁBNIČKY nelétají, protože je jejich "hedvábná" křidélka neunesou. Tedy hedvábničky by Vám neuletěly a jejich způsob chovu je stejný, jako chov slepic jiných plemen. Málo létají a téměř nelétají těžká a polotěžká plemena slepic např. orpingtonky, sussex, plymutky, rodajlendky (kaštanově červené) a jejich kříženci , ale tato těžší plemena mají zase nízkou snášku tj. třeba jen kolem 150 až 200 vajec za rok.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2010, 19:51:37 xxx.xxx.129.171
no, vaše podminky jsou teda ostry,skuste husy,nebo aspon me neletaji perlicky,zalezi na velikosti vybehu.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2010, 20:46:01 xxx.xxx.129.171
kruty dost utoči a letaji,vyleti i 3 metry bez problemu,snad jen zastrihnou kridla
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 25.08.2010, 16:20:48 xxx.xxx.165.53
Ještě nikdy jsem u mě neviděl vzlétnout kachny a husy, pižmovky létají ale ne daleko a vždy se vrátí domů, slepice chovám vlašky o kterých se říká že přelétávaj ale mě přes 150 cm nepřelétnou(nebo spíše nepřelezou), krůty když létají tak doopravdy létají jen malá krůťata nebo takhle blbnou pro radost zato perličky jsou výborní letci, chovám i holuby kteří se mi drží jen v okolí voliéry. U pižmovek semi stalo že chovnej kačer přelezl přes 180 cm plot k sousedům a tam zabil jejich kačera. Jinak moje krůty nikoho nikdy nanapadli zato houser vám na nohavici visí furt.
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2010, 08:48:53 xxx.xxx.112.110
tak ja mam kachny pizmovky a litaji jen mlady ale drzi se zahrady a spaly na kralikarne.kacer je tak tezky ze nevzletne.kachny joo ale ty maji pristrizene kridlo.a husy lehci plemena umi litat jako husa labuti ale co mam landenske tak ani metr a houser mi za zady nechodi ani memu synovy neublizi 2 roky a to chodi na jablka na zahradu.kachny ruanske taky jsou tezke.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.