Aktuálně: 4 583 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

kachnata

anonymní (neregistrovaný) 15.10.2010, 11:42:05 xxx.xxx.148.219
´Dobrý den .Potřebovala bych poradit jakou mám dát podestýlku pod 14 denní kachńata.Dávám jim seno ale večer je všechno mokré.Tak jim to musím měnit každý den protože nechci aby byli v mokru.Nevím co by bylo nejlepší co dát na zem.Mám je zavřené v chlívku kde je betonová zem no a na to jsem dala piliny a seno.Díky za radu .Dana
J. (neregistrovaný) 15.10.2010, 12:54:57 xxx.xxx.105.3
Kachňata udržíte v suchu těžko, protože se cachtají ve vodě a mají řídký trus. Musela by mít pod sebou hustou kovovou nebo plastovou pevnou rovnou rohož. Nebo si nechte udělat dřevěnou rohož s úzkými spárami asi o šířce max. 1 cm, šířka latí asi 5 až 10 cm a podpěrné příčné trámky asi o výšce 10 cm od betonové podlahy. Kachňata pak budou chodit po takové palandě, a všechna voda bude pod ní. Stejně musíte ty rohože měnit a občas dát ven na slunce. A pod tu dřevěnou rohož dát vyspádovaný plech, po kterém bude hnojůvka odtékat pod dveřmi chlívku na dvůr, nebo bude svedená do jímky. Snad udělat jim více menších kotců, a vždy ten jeden vyklidit od hnoje a do toho dalšího dát vrstvu suché slámy, a další nechat třeba 3 dny vyschnout. Ještě můžete přidat infralampu, ta to svým teplem bude trochu vysoušet. A za dne během svitu slunce větrejte. Nevětraný zděný chlívek je vlhký sám o sobě.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.