Aktuálně: 4 959 inzerátů174 203 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

slepice má problém s voletem

pup (neregistrovaný) 08.01.2011, 01:44:14 xxx.xxx.161.251
Právě v úterý byla dost apatická. Tak vole byla měkká - plná vodou a potrava dost málo. Potom další den (středa) už se cítila líp, baštila se. Večer šla s plným normálním voletem spát. Včera ráno (čtvrtek) jsem zjistil, že stále potrava ve voleti - všechna potrava nedostala do žaludku, tuším trochu ano dostala do žaludku. Byla taky čilá. Ráno (pátek) jsem zase zjistil, že vole stále plná, tuším, že vole je velmi málo trochu menší než včera před spáním. Čím to může být? Ucpaná vole? Bude v pořádku? Ta slípka bude mít v květnu přesně 1 rok stará. Je zdrobnělá. Ostatní 3 slípky jsou čilé, vole v pořádku, ... Některé i nesou vajíčka. Ta slípka je od dopoledne (pátek) oddělená. Má hladovku, ale má k dispozici vodu s hypermanganem. Tak má pořád tvrdé vole asi stejné velikosti. Tak co s tím?? Myslím, že má prázdný žaludek a prázdné střevo. Moc děkuju za radu! pup
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 10.01.2011, 14:39:13 xxx.xxx.240.176
Když se prověsí vole u holubů, strčí se jim do zobáku hadička a vole se vypláchne, ptotm se krmí jen drobnými zrny, ale u slepic jsem to nikdy něměl tak nevim.
pup (neregistrovaný) 19.01.2011, 01:06:37 xxx.xxx.56.200
MArtine, právě ta slípka už je snad v pořádku. Nejprve měla hladovku. Když měla prázdné volátko, tak raději jsem ji krmil jen namočená chleba heřmánkovým čajem. Pár dní jsem ji krmil chleba i obilí. Měla vodu s hypermanganem. Nakonec už běhá volně po zahradě, zobe i trávy a zatím ťuk ťuk. Akorát nenese vajíčka, ale už teď se trochu přepeřuje, proto nenese. Uvidíme.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.