Aktuálně: 4 661 inzerátů177 658 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

prosim poradte mi čo mam robiť

Daniel (neregistrovaný) 15.01.2011, 09:23:28 xxx.xxx.106.250
začala sa mi znášať hus prve vajce bolo prasknute tak sme ho vyhodili druhe a tretie bolo dobre tak sme ho ulozili a kazdy den ich otačame ale štvrte vajce už nezniesla iba v hniezde bolo niečo take biele malo to taku lupku na vrchu a vnutry bol taky ako tvaroh a dnes rano sa mala znieť zase ale nič prečo sa prestala niesť teraz sa roztopyl sneh tak sme ich dali von nech sa pasu ale maju aj zrno a nič bude sa ešte niesť
oty (neregistrovaný) 15.01.2011, 19:18:08 xxx.xxx.129.171
měla by, ale chybí ji vitamíny aby udělala skořápku, stalo se mi to u kačen, chtělo by to pastvu a nejspíš nějakou směs
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 17:37:38 xxx.xxx.106.254
kúpili sme zmes pre nosnice ale aj tak nič každy den su na záhrade kde sa pasu a majuešte aj tu zmes ktora by mala plne pokriť výdavky na tvorbu vajca ale všimli sme si že ked sa niesla tak mala špinavé krídla s toho že sa párila s gunárom ale teraz ich má čisté biele a aj podbruško mala take viac ovisnute a ťažšie chodila teraz ho ma mene ovisnute a chodi už lepšie nie tak ťažko ako ked niesla vajcia a ta druhá hus má špinave perie aj ked si ho kazdy den čisti takze sa pári ale tiez sa nenesie poradte čo mam robiť
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 18:00:37 xxx.xxx.123.252
Netreba robit nic, len trpezlivo cakat a vydrzat, urcite sa to oplatí, husi sa uz pária, niektoré uz zacínaju znásat , , niektoré este si dávaju nacas, párením si utuzuju svoj vztah, myslím ze v krmeni nie je chyba, takze nerob ziadnu paniku, nechaj to na prirodu, sama si poradí najlepsie ako vie. Len pekne cakaj a nestresuj. Chovatelstvo je ako sportka , vela krát vyhrás, ale aj vela krát to nevíde tak ako ty chces. Drzim palce. Vlado zo Spisa
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 18:55:59 xxx.xxx.106.254
ale to je už dva týždne čo sa nenesie a zniesla 3 vajcia dve mame odložene a dokedy ich budeme držať ked sa ona začne zase niesť tak sa aj skazia alebo nie
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 19:47:07 xxx.xxx.222.155
...tak tie 2 vajcia, kludne uvar psovi, alebo macke...mozno ze mala pri znasaní nejake problemy, myslím si ze sa opat dostane do formy, a naplno zacne so znaskou a nanesie si dost vajec...este je dost casu nato aby zacala znasat, uplne bude stacit, ked zasadne zaciatkom apríla...takze klud, ziadna panika
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2011, 19:15:23 xxx.xxx.106.254
asi sa stal zázrak ale po dvoch týždňoch ked sa prestala niesť hus sa dnes zniesla jej kolegyňa :D
oty (neregistrovaný) 22.01.2011, 14:54:02 xxx.xxx.129.171
to je normální když začne nést jedna zpravidla se začnou ostatní opičit, no tedy husy snášeji podle plemen, ale stačí klidně když začne nést v únoru..času je ještě spousta..já mám labutí a ty mi nesou koncem února a pak v kuse ty 3 měsíce
anonymní (neregistrovaný) 22.01.2011, 20:38:42 xxx.xxx.106.254
no pisala som ze sa stal zazrak ze zacal niest druha ale zniesla iba jedno vajce a nič dnes mala zniest dalsie uvidime mozno ho znesie zajtra no ale nejak divne sa tie husi nesu
majo (neregistrovaný) 21.02.2011, 10:44:09 xxx.xxx.11.15
dobry den mne napriklad zacala niest hus 16.2.2011ale iba kazdy druhy den.jedna sa o nemecku hus.neviete preco kazdy druhy den alebo to je normalne. vdaka za rady.
renata (neregistrovaný) 21.02.2011, 12:55:05 xxx.xxx.68.45
Ahoj,mě začla husa snášet 13.2.Taky každý druhý den-to je normální,potom začne snášet každý den a pak pustí prachové peří a zasedne.Pak se vrátí sbírané vejce na hnízdo.
oty (neregistrovaný) 21.02.2011, 18:08:10 xxx.xxx.129.171
mě taky začali labutí nést 13.2 nesou ob den, nevíte jestli sednou ?
anonymní (neregistrovaný) 21.02.2011, 20:25:28 xxx.xxx.110.28
to som ja ktorý založil túto diskusiu husi sa prestali vtedy niesť ale teraz sa začali zase presne na valentína bolo jedno vajce na druhy den bolo dalsie a tak kazdy druhy den boli dve vajcia už ich mame 6 alebo nejak tak aj ked dnes rano bolo zase iba jedno ale myslim si žže to nič neznamena teraz to zobrali fakt vážne na záhrade su od rána 6:30 do 16:00 každý deň pasu sa celý deň tu zmes pre nosnice sme odobrali aby náhodou neniesli po dve žltka takže su iba na čistej tráve a vode v stajni maju aj zrno ale to im velmi nechutí a ked máme starý chlieb tak im ho natrham a to im velmi chutí len mám strach či zasadnu na hniezdo lebo sused chova rovnake husi ako my ale on hovoril že prečítal na internete že tie husi nesedia on ma liahen a teraz mam strach že či sa nanesu a nebudu chcieť sedieť tak to bude hrôza liahen nemám ale mám čisto biele husi bez jediného tmavého pierka neviem či su to slovenské alebo české ale ked som tak čítal tak tie by sedieť mali aj tie stare vajcia pred tým než som ich vyhodil som ich položil len tak na záhradu najprv začali do nich ďobkať ale ked videli že sa nedaju rozbiť tak si na nich sadli a suchu trávu čo mali okolo seba začali ukladať do tvaru hniezda tak si myslim že už len to by mohol byť náznak toho že budu sedieť ale uvidíme možno cez víkend pridam nejaké fotky ako asi vyzeraju a dúfam že skusenejší chovatelia mi povedia či su to husi ktoré by boli schopne vysedieť mladé
jana (neregistrovaný) 24.03.2012, 22:59:49 xxx.xxx.49.42
dobry deň, som v strese, lebu chovam husy labutie od jesene a dnes mi huska zniesla prve vajce.Kraaaasne velike, no neviem čo s nim mam robit, kde ho uložiť.neurobila si hniezdo, nasla som to vajce vo vybehu.Mam dalej čakat a sledovat?kolko vajec jej mam potom podsadiť a ktoré?tie na začiatku alebo tie posledne?prosim pomožte mi, sú to nadherne tvory a ja som sa do nich zamilovala.piste prosim na moj e mail.dakujem jovanna

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.