Aktuálně: 4 547 inzerátů178 348 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů

"Pro chataře III."

sunflowersman (neregistrovaný) 15.06.2011, 19:43:05 xxx.xxx.175.196
Dobrý den pane Astrild. Ti Vaši ptáci musí kvílet blahem. Určitě se jim tam super žije. Moc pěkné.
leef (neregistrovaný) 15.06.2011, 19:57:43 xxx.xxx.102.221
4 sunflowersman - nevím jestli kvílí, to jsem při návštěvě u Astrilda neslyšela, ale tvářili se nanejvýš spokojeně nemohla jsem odtrhnout oči.:o)
astrild (neregistrovaný) 15.06.2011, 20:28:50 xxx.xxx.136.183
Hezký den pane sunflowersmann děkuji za pochvalu,myslím že ani vaši ptáci nestrádají .Dokud tam byli kanáři tak to také nebylo takové ,jsou to ničitelé zeleně.Nyní po dva roky to je bez kanárů a nestačím to stříhat, letos už jsem to stříhal 3x. Myslím ,že pro papoušky by to bylo na dopoledne, odpoledne by už nebylo do čeho kousnout.Přeji hodně úspěchů v chovu
cone (neregistrovaný) 15.06.2011, 21:18:15 xxx.xxx.67.3
4 astrild - je to krása mít obrostlé voléry zelení, už se na to také těším, ale to bude trvat trochu déle než celá stavba voliér.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.06.2011, 21:22:17 xxx.xxx.80.34
Astrild paráda. O tohle se taky snažím, ale papoušci všechnu zeleň vždycky zlikvidovali. Teď jsem dal na dno kameny a mezi ně naházel trávu. U Eklektusů už vyrostla na polovině plochy až po kolena a v ostatních volierách už taky pomalu roste, tak už se těím, až to bude zarostlé... :)
astrild (neregistrovaný) 16.06.2011, 10:11:52 xxx.xxx.136.183
Filipe -hezký den Přeji ti ,aby se ti to povedlo, ale myslím že u papoušků to není možné. U mne to stačili likvidovat kanáři a ani neofémy se k zeleni nechovaly šetrně.Jinak i výběr dřevin je důležitý , například buk je velmi dekorativní, ale ani u těchto drobných ptáků nemá šanci .Možná by stálo za pokus osázet z venku malinoostružiny ,což vypadá dobře a ještě by z toho byl užitek.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:18:50 xxx.xxx.226.3
Tak původně vypadala klívie, jakože venku totálně umře. Nakonec to vypadá takhle.Až vykvete nafotím. Věřím tomu, že doma pak neudělá ani kvítek:-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:42:36 xxx.xxx.226.3
Původně jsem chtěla počkat až budou šuplíky, ale nedá mi to:-), tak se podělím... Takže: horní díl napevno,při úplném odklopení "padaček se pohodlně dají vyměnit větve nebo odchytit pták. Podotýkám, že klec je dělaná na buchty aymary, které nepoletují splašeně jak čamrdy.Při lehkém odklopení lze vytáhnout budoucí šuplíky na vyčištění. Při otevření obou padaček lze pohodlně vytáhnout celá deska a tím změnit volierku ve velkou volieru bez omezení. Deska samozřejmně bude obráceně, tedy skobama dolů pro zavěšení větví.Otvor bude u stěny pro minimalizaci vyhazování bordelu ven. Stejně tak při přiklopení otvoru získám vpodstatě dvě klece, což zatím využívat nehodlám. Pohyb aymar nahoru a dolů bude zabezpečovat mega žebřík z větví odshora až dolů (právě je ve výrobě) Šuplíky budou v horní části dva atypické, aby zůstal zachován otvor (tedy průlez) dolů. Stěny šuplíků, kde se budou ve středu setkávat budou osazeny půlkou bezinky, aby tam nečuměl ohnutý plech. Dole potom budou opět dva šuplíky pro snadnou manipulaci.Spodní dvířka jsou na magnety (díky astrilde) a budou sloužit hlavně pro výměnu větví .Šuplíky jdou vyměnit nezávisle na dvéřích. Pohyb by měl být zajištěn také tím, že ve spodních rozích volierky bude instalována koupelna se zrním a vodou (nebudou do toho zezhora kálet.A ovocný špíz zas nahoře.Předpokládám, že na systém brzy přijdou a pomocí větví, jež budou zavěšeny až dolů budou cestovat. Přepažením voliery by nemělo docházet při větším množství ptáků k vzájemnému posrání. (díky peťulo). Zda se volierka osvědčí nevím, uvidím, až na zimu.Zatím mě nenapadá ,kde by ještě mohly být "mouchy".Jedině snad, že je to velké jak kráva na stěhování a budu časem nucena nainstalovat osvětlení.No a také to není na údržbu hrc frc, ale musí si tím člověk trošku pohrát.Od toho ptáky mám:-)) Volierka je přísně vnitřní díky velkým dvířkům. Dole odvětraná (v soklu ze všech stran).zezadu pak vsazené větrací mřížky. Díky některým připomínkám mých přátel odtud, mě napadlo právě toto. Takže: vidíte ještě někde něco, co já jsem přehlédla? Pokud ano, sem s tím...dokud tam nejsou ptáci:-)) A ještě jednou....pro aymary, nikoliv pro poletuchy nebo velké zobáky. Práce cca 3 dny .Je mi jasné, že zručný chlap by bez odbíhání k jiným povinnostem měl tuhle věc hotovou za půl dne.Nu a sem tam nějaký ten milimetr až centimetr taky utekl.....
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2011, 23:52:28 xxx.xxx.226.3
Vše pootvírané.Že jsem mohla panty u padaček skovat mě napadlo, až když už to bylo hotové.No a jsem trochu líná, tak to tak zůstane.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 17.06.2011, 09:26:29 xxx.xxx.38.103
Růží, nerada tě budu prudit, ale vidím tam z praxe problém :-(. Nevím, jak se při odchytu chovají tvoje aymarky, ale ty moje neskutečně rychle a bezhlavě v panice vystřelují všemi směry a zdrhají. Ty branky po celé ploše jsou moc velké, pokud volieru přepažíš v půli, při odchytu budeš muset přes prostrčenou ruku celý zbytek dvířek zavřít a na aymarky jen nějaký kus hadříku nebo záclony nestačí, doslova ti skrz něj prostřelí ven. Dá se to řešit prostrčením prkna či dektury, ale kdybys ty branky řízla napůl a dodělala, určitě by ti to udělalo službu. Vkládám vlastní fotku, v levém dolním boxu mi teď hnízdili aymary. Pro rýpaly: :-) ten rubínek tam jen přes den čekal na kupce.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 17.06.2011, 09:48:05 xxx.xxx.67.3
Holky, vy mě svoji tvůrčí schopnosti pčkvapujete, je dobré vymýšlšt a při tom přemýšlet, stále je co zdokonalovat. Petˇulo tvá fotka ve mě vzbuzuje lehce nostalgii / v dobrém, tj práce se dřevem/, chtěl jsem před časem sesbirat nějaké staré chovatelské klece, ale cena těchto "špeků" mě zaskočila.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.06.2011, 11:09:41 xxx.xxx.226.3
Pe´tulo: díky za námět.Když je chytám (tedy loňskou zimu to bylo poprvé) v té zimovací volieře, tak to vlastně bylo jen dvakrát.Jednou pro dna a podruhé pro přesun ven. Když nějaká ulítla do místnosti nebyl problém pak jí pomocí odchytového sáčku polapit.Stejně tak by tomu bylo u tohohle s tím, že ale na tvůj návrh seženu tenkou překližku a při odchytu přepůlím napůl.No a když vajchne, chytím v místnosi.Tam jsou většinou ve větší pohodě než při chytání v kleci. Ještě bych mohla ty padačky přepůlit napůl....to máš pravdu.No, něco materiálu zbylo asi se do toho pustím:-)) o víkendu. Dneska valím pro štěně:-P
leef (neregistrovaný) 17.06.2011, 21:49:32 xxx.xxx.43.113
... tak ještě pro lepší určování...
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.