Aktuálně: 4 849 inzerátů175 179 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

houser a kachna

alena (neregistrovaný) 16.02.2011, 13:54:33 xxx.xxx.112.110
chtela jsem se zeptat zda muze byt houser v dobe toku agresivni.celou dobu od jara minuly rok je s kachnou a kacerem cinskym a pred 3 dny mi houser napadl kachnu tak ze j tekla krev na hlave.proste si zalehne a stipe a husa stoji vedle neho jako by ho podporovala:)husy jsem videla se parit.ale jak rikam celou dobu jsou spolu az ted mu hrablo
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 18.02.2011, 17:43:21 xxx.xxx.105.3
Ale poradí: Tak jednoduše a prostě zataraste houserovi ke kachnám přístup. Rozdělte jim příčkou ubykaci i ohradu tak, aby kachna s kačerem měla polovinu a houser s husou druhou polovinu. V každé polovině vytvořte příjemné hnízdo, aby se ani jeden pár necítil ohrožený; husám dejte vlastní krmítko a napáječku a kachnám do jejich "revíru také samostatné krmítko a napáječku. Můžete mezi husy a kachny dát i prkennou přepážku, aby na sebe navzájem neviděly. A bude po starosti. Dejte vědět, jak to dopadlo. Ono je velmi důležité, aby při snášení vajec a sezení na vejcích měl KAŽDÝ PÁR SVŮJ KLID !
alena (neregistrovaný) 18.02.2011, 21:15:08 xxx.xxx.112.110
no odpoledne jsem to rozdelila vypada to ze je klid kazda ma svoje hnizdo ale jeste musim vymyslet aby na sebe nevidely.a myslite ze je brzo kdyz uz se hudy pari dneska jsem je videla se pomijet nebo jak se tomu rika:)i u kacen to same.
J.M. (neregistrovaný) 18.02.2011, 23:52:59 xxx.xxx.105.3
Velký vliv na začátek tokání a na příprava na hnízdění a na snášku má u ptáků počasí. Loni (nebo už předloni ?) v našem městečku bylo už počátkem února velmi teplo a zdejšímu chovateli proto začaly snášet kachničky mandarinské. Pak však přišel mráz a špatné počasí a ten chovatel mi pak v létě říkal, že kvůli tomu velkému teplu v únoru a pozdějším mrazům žádná káčátka se buď nevylíhla, nebo nepřežila. Takže letos v únoru bylo také teplo, a proto si ta vaše vodní drůbež myslí, že už je jaro a doba na snášení a sezení na vajíčkách. Pokud bude zase mráz, tak je nějak tepelně zabezpečte, aby nasezená vajíčka nezastydla v době, kdy se matka někde venku krmí nebo když se jde napít. Ony sice mají teplé peří, ale nepřikrytým vajíčkům velká zima uškodit může. (Dokonce při velkém mrazu bych na chvíli opuštěná vajíčka klidně přikryla polštářem, nebo nějakou starou dětskou prošívanou přikrývkou. A samozřejmě že těsně před návratem matky na hnízdo by bylo nutné tu přikrývku nebo polštář odstranit, aby to kvočna neviděla). Ať se daří !
alena (neregistrovaný) 19.02.2011, 06:07:58 xxx.xxx.112.110
ja jsem od nymburka minuly rok mi kachna zasedla nejak v breznu a mela z toho 13 kacat a druha mi slezla z vajicek asi 3 dny predem a zarodky umrely mela jich 8,a pak kradla mlade segre:)myslela si ze jsou jeji.
Martin (neregistrovaný) 19.02.2011, 15:18:49 xxx.xxx.241.182
Já musím mít taky husy a kachny oddělené byli by schopní se zavraždit navzajem.Dnes mi kachna začala snašet vejce
alena (neregistrovaný) 19.02.2011, 15:52:20 xxx.xxx.112.110
no to ja vajicka jeste nemam,a nemate nekdo zkusenost s husama landenskymy?jak jsou na tom se sezenim?jeji matka sedela a vyvedla 12 mladych.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.