Aktuálně: 4 850 inzerátů175 203 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

jedno hniezdo

anonymní (neregistrovaný) 17.02.2011, 15:52:58 xxx.xxx.110.28
dve husi mi znášajú do jedného hniezda budu potom sediet v inom ked im tam dam vajcia
J.M. (neregistrovaný) 18.02.2011, 18:11:24 xxx.xxx.105.3
Husy nechovám, nemám s tím zkušenosti. Přesto bych poradila následující: Pokuste se vytvořit dvě hnízda těsně vedle sebe. Např. na místo, kde obě husy snáší, bych položilaa dvě nízké plastové přepravky na ovoce těsně vedle sebe dlouhými stranami k sobě. Do každé přepravky bych vysoko nastlala krásnou měkkou čistou slámu, udělala důlek a do každého takového hnízda bych dala polovinu vajec. Domnívám se, že husy nejsou hloupé, že to pochopí, a že si nakonec každá z nich sedne do jedné přepravky na polovinu vajec. Jiné hnízdo někde jinde, než jsou zvyklé snášet, bych jim nedělala. Ony jsou kamarádky a snášení a sezení na jednom společném místě považují za bezpečnější. A ono bezpečnější opravdu je. Jen jim to udělejte maximálně pohodlně. Aby u hnízd měly krmítko i napáječku, aby tam měly trochu šero, aby je nerušil pes nebo děti nebo jiná drůbež (nebo třeba potkani ?). A dokonce se domnívám, že se jim bude líbit, když tam nebude průvan a když tam bude trochu teplejší závětří a samozřejmě střecha nad hlavou. Napište, jak to dopadlo. Pokud by se jim plastové přepravky nelíbily, můžete dvě hnízda vedle sebe vytvořit třeba ze dřevěných nízkých bedýnek, nebo hnízda ohraničit nízkými betonovými panely nebo nějakými zděnými sloupky aj.
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2011, 20:07:06 xxx.xxx.110.28
prepravky som im tam už dával hned na začiatku ale seno z nich vytiahli a urobili hniezdo hned vedla ked som videl že su dve vajcia v jednom hnizde spravil som ešte jedno o trochu dalej na rovankom miest kde nieje priliš vela svetla na druhy den som prišiel hniezdo bolo upravene trochu krajšie ako som ho urobil ja ale vajcia boli aj tak v druhom uvidime čo bude zajtra lebo zase by sa mali zniesť ale mam strach že potom ked sa prestanu niesť budu chcieť zasadnuť a jedna nebude mať kde a tam kde jej dám vajcia nebude chcieť
J.M. (neregistrovaný) 18.02.2011, 23:35:24 xxx.xxx.105.3
No, ještě by byla možnost udělat jim jedno veliké společné hnízdo na původním místě, ale tak, aby bylo hnízdo ohraničené, aby mělo podepřené okraje, aby hnízdní materiál se nerozjížděl do příliš veliké šířky. Také aby byla stále pod vejci podestýlka a peří, aby vejce neležela na betonu. Stejně by bylo pod vejci lepší dřevo, než beton. Možná to nechte na husách. Možná mají nějakou hnízdní představu, která bude úspěšná. Já bych se jim nějak moc násilím nesnažila jejich představu měnit. Spíše bych se snažila jim v tom místě, kam snášejí, to hnízdo udělat co nejlepší, dát jim dostatek podestýlky a pokud možno nerušit. Dokonce jsem už někde četla, že prý dvě kachny (?) nebo dvě husy (?) také snášely vajíčka do jednoho hnízda a pak se snad dokonce v sezení na těch společných vejcích střídaly. Ale pokud by ta vajíčka neobsedla jedna, a druhá by se někde "toulala", tak by se honem a zavčas neobsednutá vejce musela dát do umělé líhně.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2011, 10:31:12 xxx.xxx.110.28
spravil som to tak že som cele hniedzo chytil za okraje a preniesol som ho do chlievka pre svine a potom som blízko neho vybudoval ešte jedno také isté dôvod je ten že zajtra ideme kupiť sliepky a nechcem aby im to tam rozhrabavali tak husi budu zatvorene v chlievku pre svine a sliepky budu v druhej časti stajne a dufam že už ked nebudu mať na vyber tak sa začnu niesť do tamtych. a ešte sa chcem opytat že či sa môže prestať hus niesť preto že som jej zmenil hniezdo či už ked sa raz začali niesť tak sa budu niesť stale?
J.M. (neregistrovaný) 19.02.2011, 13:55:54 xxx.xxx.105.3
Domnívám se, že snad husy nepřestanou nést, když už začly. Ale snažte se je už nechat v klidu. Ten KLID je velmi důležitý ! Možná budou teď 2 až 3 dny ve stresu ze změny hnízda pár dní neponesou, ale snad se z toho stresu vzpamatují, a začnou znova nést. Napište, jak to dopadlo.
J.M. (neregistrovaný) 19.02.2011, 14:52:27 xxx.xxx.105.3
Pozor: máte H O U S E R A ??? Možnosti variant pohlaví Vašich hus: 1) 1 ONA a 1 ONA zavřené ve chlívku, nemají přístup na potok nebo na rybník, nemohou k sousedovic houserovi. Budou zbytečně snášet neoplozená vejce, ze kterých se nemůže nic vylíhnout. 2) 1 ONA a 1 ON zavřené ve chlívku. Husa bude snášet oplozená vejce do jednoho hnízda a houser bude vedle ní nebo i s ní sedávat ve hnízdě. Vejce budou oplozená a je naděje, že vysedí živá zdravá housata. 3) 1 ONA a 1 ONA, nejsou přes den zavřené ve chlívku a mají přes den přístup na potok nebo na rybník. Mohou k sousedovic houserovi a Vaše husy se mohou pářit s houserem od souseda. Vaše husy mohou snášet oplozená vejce a je naděje, že z nich vysedí housata. Ale prý husy jsou dost věrné, tak je také možné, že cizí houser si Vašich hus ani nevšimne, i kdyby mohl, a pak budou vajíčka vašich hus opět neoplozená, jako v bodě 1) a nic se z nich nevylíhne.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2011, 17:09:31 xxx.xxx.110.28
mam 2 husi a jedného gunára (housera) iba cez noc su zatvorené v chlievku všetci spolu hned rano su pustené a zatvárame ich až večer maju pristup na vodu pária len zajtra ideme kupiť sliepky a mal som strach že by im to sliepky rozhrabali prípadne zničili vajcia preto som im hniezdo premiestnil do chlievka a mam strach že sa prestanu niesť
anonymní (neregistrovaný) 21.02.2011, 20:27:42 xxx.xxx.110.28
no takže som to vyriešil tak že hned na druhý deň som vratil hniezdo tam kde bolo a nesu sa doňho dalej keďže už sliepky mať nebudem tak nieje dôvod lebo ked som im hniezdo premiestnil do toho chlievku a potom som ich tam zavrel tak ho cez noc zadupali a znečistili výkalmi takže sa nesu len dufam že potom zasadnu na vajcia

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.