Aktuálně: 4 911 inzerátů174 432 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Prosím o praktickou radu.

Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 24.02.2011, 11:14:34 xxx.xxx.10.4
Mám stolovou líheň, bez nuceného oběhu vzduchu. Čidlo je těsně(2 mm) nad vajíčky. Jakou mám nastavit teplotu?Četl jsem 39 až 41 stupňů a to se mi zdá moc.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 24.02.2011, 13:20:29 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, ve stolní líhni, bez ventilátoru, je nutné, udržovat teplotu 39-39,2°C, měřeno na horní třetině vejce. Minimálně 2x denně ráno a večer vejce o 180stupňů otáčet . Na dně líhně je umístěna miska s vodou, která se stará o odpovídající vlhkost což by mělo být asi 45% relativní vlhkosti. Před líhnutím by se měla pohybovat asi na úrovni 65% relativní vlhkosti. Vždy první tři a poslední tři dny se vejce neotáčí. Při otáčení se vejce zároveň ochlazují a v posledních dvou dnech se zvýší teplota až na 39,5 stupňů a vlhkost mlžením, 2x denně(pozor mlžit jemně, voda po vejcích nesmí stékat). Neméně důležité je i větrání líhní. Stolní líhně mají vzduchové otvory ve dnu a stropě, čímž je dosažen dostatečný přívod čerstvého vzduchu . Tím je docíleno odvětrávání kysličníku uhličitého. Ten se uvolňuje ze zárodků, je toxický a způsobil by při nedostatečném větrání odumření zárodků. Zdraví Míla

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.