Aktuálně: 4 835 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Nové slepice

Lukáš (neregistrovaný) 04.03.2011, 16:32:36 xxx.xxx.6.15
Zdravím, chtěl bych dát ke starým slepicím pár nových kuřic a slyšel jsem o tom že tam mají dávat v noci - je to pravda? A jak se to správně dělá?
anonymní (neregistrovaný) 04.03.2011, 19:25:13 xxx.xxx.167.243
Dobrý vecer, zálezí to od viacerých faktorov: 1. kolko máte strarých sliepok a kolko nových k nim idete pridávat 2. aký velký maju výbeh 3. existuje vo výbehu nejaky vhodný ukrty kde by sa tie nové mohli ukryt - nejaky krík, a podobne Ja kazdý rok dokupujem nové mládky takze je jasné ze ich musím nejak zaradit do chovného krdla a takisto máme za rok 2-3 kvocky s kuriatkami , ktoré s odstupom casu tiez vypustím medzi dospelé sliepky. Robíme to takto: mládky , alebo kurcatá dám pod klietku priamo do vybehu medzi dospelu hydinu . Takto ro robim pár dní. Nocuju vsak oddelene, nie medzi dospelou hydinou. Takto sa mi to osvedcilo najviac, nová hydina si obkuká priestor, kde bude zit, takze nebude po vypustení z noveho priestoru vystresovaná, a starsie sliepky si obkukaju tie nové cez pletivo, budu im dokazovat svoje dominantné postavenie a po vypustení im uz nebudu pripadat ako uplne nové aj ked pár dobnutí tam este prebehne. Vlado
Obrázek
Lukáš (neregistrovaný) 04.03.2011, 20:00:02 xxx.xxx.6.15
Díky za odpověď, mám ještě dotaz - můžu ke kuřicím pustit kohouta?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.03.2011, 12:46:01 xxx.xxx.201.222
Kohut by nemal byt problem, ked pridávate nove kuricky, horsie by to bolo keby ste tam pridali noveho mladeho kohuta, poriadne by ho poprehánal. Vlado
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 20:02:27 xxx.xxx.199.2
pridavam jak odrostle kurata tak dokupene kurice aj mladeho kohuta a delam to tak ze pridu do chleva vysipu jich do hejna a je to v pohode sem tam zobanec ale nikdy nic vazneho prada je ze sa maju kde schovat ale jak sem rekl dycky to bylo v pohode

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.