Aktuálně: 4 911 inzerátů174 416 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

papoušek žlutotemenný (Mayeri)

Tom (neregistrovaný) 26.03.2011, 13:10:35 xxx.xxx.74.116
Měl bych dotaz na tento druh a to na hlučnost a velikost chovného zařízení. Zajímalo by mne, zda je možné chovat celoročně tyto papoušky v páru v kleci o rozměrech cca 100x80x70 (š-v-h) a jak je tento papoušek v páru hlučný (řekněme, že by byli oba ručně dokrmení). Je mě jasné, že hlučnost je taky ovlivněna konkrétním jedincem, ale rád bych znal váš názor. Díky za informace.
cone
cone (1412 příspěvků) 26.03.2011, 14:13:30 xxx.xxx.67.3
Majeráci patří k těm málo hlučným druhům, určitě jsou mín slyšet než třeba pap, senegalští. Ty uváděné rozměry bych považoval za minimum, ale jistě tam přežijí a dokonce i můžou vyvést mladé.
Tom (neregistrovaný) 27.03.2011, 11:06:58 xxx.xxx.74.116
Díky za odpověď. Měl bych ještě jednu otázku, jak je to v porovnání s Pyrurou zelenolící. Myslím porovnání "decibelů". Ptám se z toho důvodu, že mám v páru samečka, který si rád a bez důvodu zakřičí a jeho "hlásek" je dost pronikavý. O samičce ani nevím, že je tam s ním.
cone (neregistrovaný) 27.03.2011, 12:11:28 xxx.xxx.67.3
V tom neporadím, z pyrur jsem choval jen modrobradé a ty si zakřičely hodně a často. U majeráků jsem měl v chovu dva páry a lichý kus a všichni byli tišší, snad bych je přirovnal k papouškům hnědohlavým, o nich také ani nevím.
Nestor.Kea
Nestor.Kea (30 příspěvků) 09.12.2012, 14:10:35 xxx.xxx.194.167
Zdravim , chcem sa opytat či ma niekto podobne skusenosti. Mam Mayeraky a tie mi vyhadzuju strasne vela krmiva na zem. Jeden sa dokonca naučil sadnut si na misku a bez toho aby sa pozeral chyta nohou granule ovocie alebo čokolvek vacsie čo je v miske a vyhodi to na zem. Taketo plytvanie je u všetkych vačšich papagajov alebo tie moje su extra...?? Ešte by som poprosil o radu s krmenim. Davam DN 62, Granule, ovocie a nakličene zrno. Mate niekto skusenosti s http://krmeni.cz/produkt/avicentra-velky-papousek-deluxe/kategorie/avicentra-736 Pripadne s DN 64....???
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2012, 15:00:13 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, DN 64 jsem dlouhou dobu míchal eklektusům s DN 62 + samozřejmě hodně ovoce a zeleniny. Podobně, akorát v jiném poměru jsem krmil i senegalce, když jsem je ještě měl a vlastně i většinu ostatních papoušků, které doma mám. Přes hnízdní sezónu jsem podával tuto směs + naklíčenou DN 62 a opět hodně ovoce a zeleniny. Před třemi měsíci jsem ale kvůli stále se zvyšující ceně DN přešel na míchanou směs, kterou si míchat nechávám a to ve stejném složení, jako kupovanou DN, akorát s tím rozdílem, že mě to vyjde o polovinu levněji. Samozřejmě zrní není tak čisté, jako Deli Nature, ale bohužel, tohle podle mě zase tak nevadí.
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2012, 17:08:11 xxx.xxx.105.156
Na krmení se nevyplatí šetřit.Chovej tolik ptáků kolik solidně uživíš a je po problému.Míchané hod slepicím.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.12.2012, 21:42:31 xxx.xxx.162.247
Taky jsem si říkal něco podobného, i když bych to asi takhle neformuloval. Delinu jsem kupoval myslím si dost dlouho a nemyslím, že se nevyplatí na tomhle krmení šetřit a taky si nemyslím, že na krmení šetřím, zvlášť na ovoci a zelenině. Až budu vydělávat a ne studovat, tak možná, ale takhle to opravdu na Delině utáhnout nejde, zvlášť, když chci na jaře stavět nové voliéry a šetřím na ně každou korunu. Už tak jsem skoro každý den na brigádě, abych jim mohl dát to nejlepší. Nevím, kdo může napsat takovou hovadinu - míchané hoď slepicím. Znám hodně ÚSPĚŠNÝCH chovatelů, kteří nekupují již namíchané směsi, ale míchají si, mezi ně patří někteří z našich nejvýznamnějších chovatelů v Republice. Až budete mít takové výsledky, jako oni, tak se ozvěte. Nebo je snad máte? Proč si teda nevyplníte profil?
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2012, 22:25:22 xxx.xxx.211.32
Ještě více ptáků,více volier a budeš krmit rohlíkama.Když jsme u toho tak DN zdražil pytel asi tak o 20kč.Kolik pytlů za měsíc zkrmíš?Ale když pro tebe čistota krmiva nehraje podstatnou roli,tvoje volba.Po mých výsledcích ti nic není,mě tvoje také nezajímají. Vyplnění profilu beru od tebe jako školácký žertík,bohužel víc trapný než směšný.
anonymní (neregistrovaný) 10.12.2012, 05:54:06 xxx.xxx.70.146
211.32 Vidím, že ste veľmi dobre informovaný/á. Krmim DN64 a ceny poznám. Pred tromi rokmi stálo vrece /15 Kg 23,5 Eura. Dnes stojí 29,10. to je podla vás 20 Kč ? To potom to euro riadne padlo. Ceny ktoré som uviedol sú od toho istého predajcu zo Vsetína. Momentálne má najmenšie ceny Raj pre papagáje, za DN 64 25,6, ale to je iba uvádzacia cena, platná do 31.1.2013.
anonymní (neregistrovaný) 10.12.2012, 08:56:00 xxx.xxx.218.221
Dobrá tedy,cena stoupla na 15kg o nějakých 60kč.Chtěl jsem jen naznačit,že není potřeba chovat velké množství ptáků,když se jim nechce dopřát kvalitní krmení. Spoustu chovatelů brečí,krmení a topení drahé,odchovy se špatně prodávají atd.No tak nechovejte stovky ptáků,nebudete stát u výkupčíka fronty a brblat že vás oškubal.Pak to nevypadá jako chovatelství,ale jako obyčejný melouch.Méně ptáků,menší spotřeba.Místo 50 alexů,penantů nebo třeba červenokřídlých pořidte pár párů méně chovaných a je to.Jsou lidé u kterých jsem viděl 80 párů penantů.Prostě drůbežárna.To přece nuž není koníček.Nic proti přírodním penantům,krásní ptáci.Bohužel v současné době ne s moc dobrým osudem.
cone (neregistrovaný) 10.12.2012, 10:33:01 xxx.xxx.156.5
Hlele kritikové...32 a .....221, jsme na vláknu Papoušek žlutotemenný, vaše zhodnocení by patřilo jinde, ale obávám se že vlákno s tématikou "počty ptáků, náklady na krmení a výkup " ještě není založeno, takže tady prosím k tématu, děkuji
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.12.2012, 12:15:47 xxx.xxx.225.44
Cone, omlouvám se, ale ještě odpovím tady, když tak založte vlákno a příspěvky tam přeneste. Ano, opravdu to pro mně nehraje podstatnou roli. Myslíte, že v přírodě, mají dokonale čisté zrní? Myslím, že jsem Delinu kupoval dost dlouho, víc lidí mi říkalo, že dělám blbost a zbytečně vyhazuji peníze, konečně jsem je poslechl, zkusil míchané krmení od určitého prodejce a je perfektní, téměř ve stejné kvalitě, i když rozdíl tam samozřejmě je. Jak už jsem říkal, tak znám spoustu hodně známých a úspěšných chovatelů, kteří odchovávají opravdu náročné papoušky na míchaném krmení, takže na tom nejspíš až tak záležet nebude, nemyslíte? Slušně jsem se zeptal na Vaše výsledky v chovu, že se jimi nechcete chlubit, z toho mi vyplývá jen jediný možný zájem, že se s nimi nechcete moc chlubit, přece jenom je každý nás rád, když se mu nějaký ten odchov podaří, je na něho pyšný a následně se s ním i rád pochlubí, takže? K mému profilu. Proč myslíte, že je to žertík? Vše, co mám v profilu napsané doma chovám, troufám si říct, že v perfektním stavu a kvalitě, chcete snad fotky? Co se týče peněz, tak jak už jsem psal, myslím, že na krmení nešetřím, s tím, kolik dávám ovoce a zeleniny se to ani nedá. Samozřejmě k tomu ještě různé doplňky, které taky nejsou zadarmo. Zdá se mi ale naprosto zbytečné vyhazovat peníze za takto drahé krmení. Dále k odchovům. Své odchovy vždycky prodám a to do výkupu nedávám a nikdy dávat nebudu, vždycky jsem proti nim. Když už píšete o přírodních penantech, taky mám jeden pár. Letos měli nádherný odchov, neprodávají se jednoduše, ale prodají se a určitě je nedám do výkupu.
anonymní (neregistrovaný) 10.12.2012, 13:14:02 xxx.xxx.125.132
Dovolte tedy ještě poslední reakci na tebe Filipe.Chovatelstvím se zaobírám víc jak 30let,mám děti tvého věku a podpora mladých chovatelů zdá se mi správná,proto i já ti držím palce a přeju vše dobré.Jistě se někdy vypracuješ k perfektním výsledkům a přeji ti to.Jen se prosím nauč snášet kritiku a neber chovatelství tak upjatě a ,,smrtelně vážně,,.V životě je řada důležitějších věcí.K profilům-všeobecně.Už podle čísel telefonu,mailových adres vidím,že jsi fanouškem,,profilování,,.Soudím tak podle různých seznamek,ze kterých na mě vykukuje tvoje foto.Takže více opatrnosti a chladnou hlavu. xy
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.12.2012, 15:29:15 xxx.xxx.162.247
Myslím si, že kritiku snášet umím, jen jsem chtěl napsat i svůj názor na míchané krmení. Přece jenom s ním krmí víc než dost chovatelů a dosti z nich se i daří. Neřekl bych, že jsem fanouškem profilování, ale když si tady s někým vyměňuji názory, tak bych chtěl vědět, s kým. Jinak k seznamkám. Z těch mám myslím si jen Facebook a ten bych přímo seznamkou nenazýval. Každopádně zpátky ke krmení. :) Myslím, že se na tom neshodneme, takže to asi uzavřeme. :)
Peťula (neregistrovaný) 11.12.2012, 08:24:17 xxx.xxx.6.82
jaká je to asi tak forma :-). Čím je krmená, vám psát nebudu :-).
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 11.12.2012, 08:57:29 xxx.xxx.156.5
Myslím, že u odchovů v čr obecně spekulovat o čistotě poddruhů u pap. majerova je tak trošku nemožné, ti zodpovědnější chovatelé u nás se poddruhově alespoň snaží párovat zvláště poddruhy modrobřichý a odděleně i zelenobřichý.Opravdu čisté poddruhy matschei, saturatus či reichenowi se drží snad jen v Holandsku. Ale máš Petulo krásného jedince.
Peťula (neregistrovaný) 11.12.2012, 09:19:16 xxx.xxx.38.103
Dík :-). Zkusím nafotit oba sourozence, jsou úplně jin, tenhle zelený odshora až dolů a druhý modrý jak nebe. Proto se tu ptám :-) Jinak pro zadavatele tématu. Má zkušenost s dvěma ochočenými meyeráčky je, že jsou podstatně hlasitější než jedna ochočená senegalka. Ale komedianti jsou všichni úžasní :-)
anonymní (neregistrovaný) 11.12.2012, 15:53:12 xxx.xxx.62.209
***jaká je to asi tak forma*** forma černoch v tunelu. obecně, nejen peťule: vkládám-li foto, zvláště, pokud se můj dotaz týká něčeho, co má být na fotce vidět, mělo by jít z obrázku poznat trochu víc, než jen druh papouška. tedy foto ostré, kontrastní, nefocené proti světlu atd.
Peťula (neregistrovaný) 11.12.2012, 23:16:42 xxx.xxx.6.82
a sakra, že já to spletla a dala tam fotku senegalky v noci? Hmmm, to se musím dobře podívat :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.