Aktuálně: 4 520 inzerátů178 385 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

papoušek žlutotemenný (Mayeri)

cone
cone (1412 příspěvků) 12.12.2012, 18:13:53 xxx.xxx.156.5
Pro názornou ilustraci vložím několik fotek různých poddruhů majeráků, fotky pocházejí od vynikajícího chovatele Afriky pana de Jongha z Holandska. Poicephalus mayeri damariensis - tomuto poddruhu chybí žluté znaky ne hlavě
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 12.12.2012, 18:30:45 xxx.xxx.156.5
Doufám, že vám všem vyobrazené fota opravdu čistých všech 6 existujících poddruhů / ssp / značně usnadní určování cože to vlastně za ssp máte.
Peťula (neregistrovaný) 13.12.2012, 08:33:57 xxx.xxx.6.82
bezva nápad, díky, mám jasno :-)
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2012, 18:24:53 xxx.xxx.95.22
Fylip bude pořád vychvalovat jen to svoje. Dříve dával Deli nature běžně a všude na diskuzích ho vychvaloval, teď dělá pravý opak. Prostě jak to dělá on, tak je to správné a nejlepší a ostatní to dělají blbě. Chovám ptáky 12 rokem a deli krmím poslední asi 5-6 roků a je pravda že ta cena byla na začátku trošku jinde ale za celou tu dobu jsem nenašel žádný kompromis v rámci kvalita/cena. Už jsem se tolikrát u českých prodejců michaných směsí spálil že už v to nemám důvěru. Mírně zaprášené zrní bych ještě snesl ale žluklá semena, kusy hlíny nebo dokonce myší trus to už je na mě moc - a stím vším jsem se setkal u prodejců českých směsí. Dokud prostě nanejdu něco co by vyhovovalo kvalitou a bylo to za lepší peníz než DN tak prostě zůstanu u DN. Proto bych byl rád kdyby Fylip napsal od jakého prodejce směs kupuje, koupím si na burze od něj vzorek a porovnám kvalitu, i když dost pochybuji že to bude tak čisté jako DN nebo Prestige... Ten kdo chová drahé ptáky dle mého nebude riskovat zánět dýchacích cest apod kvůli nekvalitním směsím. Také znám chovatele co chovají drahé ptáky a míchají si zrní sami ale najezdí kvůli tomu spoustu kilometrů za pěstiteli a v konečné fázi to výjde +/- nastejno. Na burzách jsem ještě nenarazil na bezchybně vyčistěnou slunečnici nebo lesknici a když se podívaš na směsi DN tak tam je prachu minimum a a to právě hraje prim. Fylipe, jak už tady někdo psal, nauč se snášet kritiku, smiř se s tím nemusíš mít vždy pravdu a nesnaž se za každou cenu prosadit svůj názor. Věř že se potom bude žít líp i tobě. Taky jsem měl dříve tendenci se všude zapojovat, registrovat a hojně diskutovat ale věkem mě to přešlo jako všechny co chodily na původní diskuzi na ifauně...
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.12.2012, 19:09:20 xxx.xxx.162.247
95.22, nemyslím, že vychvaluji pořád jen to svoje, máte pravdu, že dříve jsem nedal na Delinu dopustit, ale vzhledem k vzrůstající ceně mě známí přemluvili, abych přešel na míchané stejně jako oni. Ano, změnil jsem názor. Já jsem se tak, jako Vy u míchaného krmení zatím naštěstí nesekl, jak už jsem psal, beru jej od prodejce, kterého už měli odzkoušení známí. Zeptám se Vám na kontakt a napíšu jej sem. Myslím, že to neuškodí, je to jeho kšeft. Taky jsem chodil i na původní ifaunu, zažil jsem tam vlastně už několik obnov, takže vím, jaká to je změna. Jak už jsem psal, myslím, že kritiku přijímat umím, ale ano, snažím se prosadit svůj názor, myslím, že na tom není nic špatného. Každopádně díky za příspěvek, nenapadlo mě, že to může vypadat i tak, že vychvaluji jen to svoje - ale opravdu, jen jsem na tuto věc změnil názor.
cone (neregistrovaný) 17.12.2012, 19:41:28 xxx.xxx.156.5
celé vlákno utíká od zadání k tématu Krmení. používal jsem před léty také krmiva zn.DeliNature, opravdu kvalita použitých zrnin je vynikající, cena je stále vyšší. Přešel jsem taká na míchané směsky jednoho ostravského výrobce, už jsem jeho stálým odběratelem přes dva roky a jsem spokojen, vychází mě směs pro velké papoušky bez ořechů a sušeného ovoce na 950kč za 50kg. Ale vraťme se k tématu pap.majerův.
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2012, 22:58:42 xxx.xxx.225.174
Pro cone: Zdravím, mohl bych Vás požádát o kontakt na vašeho výrobce směsí?Směs si míchám sám ale rád bych kupoval hotovou směs z důvodu skladování jednotlivých zrnin. Pokud nechcete sem tak třeba na email Jaromir.Kudela@seznam.cz S pozdravem J.Kudela
Lenka (neregistrovaný) 18.12.2012, 17:02:49 xxx.xxx.11.157
Pro: Jozef - zadavatel Nechovám papoušky ve voliéře jako vy, ale u těchto mazlíků doma je to normální, že takto ty potvory krmivo vyhazují. Ovšem u 1-2ks doma se to dá zvládnout a odnaučit... Nekupuji velké balíky jako chovatel, ale co jsme měli od Avicentry, to jsme měli do měsíce žluklé. Nakupováno na burze u p.Bartla i ve zverimexu. Nic jiného nám tak rychle nežluklo (vlastně nikdy), takže naším skladováním to nebude.
cone (neregistrovaný) 18.12.2012, 19:41:54 xxx.xxx.156.5
pro J.Kudela - ukázka směsi pro velké papoušky, kontakt vám pošlu meilem ( případným dalším zájemcům také, zmíněný výrobce směsí je z Ostravy a jezdí i na přerovskou burzu druhou neděli v měsíci)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2012, 19:48:39 xxx.xxx.238.212
Pro Cone : Mockrát díky za ochotu.
sunflowersman (neregistrovaný) 18.12.2012, 20:04:14 xxx.xxx.54.100
Pane Šiška nemáte fotku i směsi, co jste bral od tohoto prodejce pro etiopáky nebo menší papoušky? díky
cone (neregistrovaný) 18.12.2012, 20:40:19 xxx.xxx.156.5
Mirku, teď mám jen směs pro andulky, můžu ji nafotit zítra
cone (neregistrovaný) 18.12.2012, 20:50:43 xxx.xxx.156.5
složení vyráběných směsí, jen myslím že cena je asi o 2 kč na kg více
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2012, 17:54:07 xxx.xxx.70.146
Dobrý večer. Cone môžem poprosiť fotečku nového prírastku ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.