Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

váš vek

anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 16:24:58 xxx.xxx.110.9
zaujimalo by ma aký máte vy chovatelia vek pretože ja mám 16 rokov a každy mi hovori že mám s chovaním zvierat prestať že už som starý na take veci tak by ma zaujmalo kolko máte vy rokov či ste všetci starší alebo su tu aj taký ako ja čo chovaju. dúfam že niesom jediny na svete :D
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 17:46:30 xxx.xxx.163.90
... a to kto ti vraví také bludy...chov zvierat nie je predsa o veku...je to predsa zaluba, hobby...nie kazdý je stvorený pre prácu zo zvieratami, je to proste v nás, ulozené v nasom vnutri....ved kolko krat si ja osobne poviem - je mi to treba, uprsané pocasie, neskutocné blato, "obsratý" celý dvor, sem tam nejaká ta strata a neuspech, a stále idem dalej a tesím sa na kazdu novu jar, nové prírastky a nové uspechy v mojom chove...ked som mal 16 mali sme dvor bol plny domacich zvierat, kadzdodenná robota s nimi dala zabrat nám detom , rodicom aj starým rodicom, ako dieta som nevedel co je to íst cez letné prázdninyna kupalisko, alebo na nejaky výlet s rodicmi...ráno skoro vstávať - ist s kravami na pasu, niekedy som tam aj zaspal, poobede hybaj hrabat celé fury sena na luky, poobede zase s kravami. Niekedy som nadával ako pes. Teraz na to spomínam ako na najkrajsie obdobie v mojom zivote - kde dnes zaziju deti nieco ako ja s kamaratmi - chytanie rýb, rakov, rozne opekacky, dokonca sme raz varili aj puding, a kopec iných neskutocných somarín co sme vyviedli ani nespomínam. A teraz ked mam vlastny dom a na mojom dvore je opat zivo. A to ma tesí. Takze nepocuvaj take somariny a smelo do chovu. Peter
Obrázek
oty (neregistrovaný) 27.03.2011, 19:25:41 xxx.xxx.129.171
já měl ted 17 a dospělí neposlouchej !!!!!!!! chovám už 10 let a to nikdo z naší rodiny doma nemá ani kotě, mám toho ted spostu od křepelů,bažantu,dravců,pavu,hus,kachen,moráku,slepic až po pštrosy,3 líhne na 500 vajec a nejsem padlej na hlavu, školu dávám s klidem a jak mě ze začátku všichni zrazovali tak ted bych jim za to tak akorát..........jedinej nejsi jsou tu i větší blázni :D, hlavně vytrvalost a hodně úspěchů
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2011, 19:58:33 xxx.xxx.144.40
práce se zvířátky,je dar který jsi dostal do vínku nemá každý to štěstí se s nimi těšit. Práce s nimi je krásná a posiluje duši. mě je 42 let a chovatelství se věnuji od 9 let,nikdy mě tehle práce nezklamala,a tak ti přeju hodně chovatelských úspěchů, Hana
Martin (neregistrovaný) 27.03.2011, 23:03:41 xxx.xxx.240.131
To jsou bludy aby ti někdo říkal co mán a nemáš mě jě je 30 let a chová drůbež od 10 let.Tak dělej co tě baví
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 28.03.2011, 16:24:22 xxx.xxx.240.176
Ahoj, mě je 15, chovám drůbež, holuby, bažanty a začínám s papouchy. Docela se divim že tě odrazují, mě většina lidí podporuje, je pravda že doma říkali "až budeš puberťák tak tě to bavit přestane" místo toho mi ale ptáci přibývaj, chovatelství a ornitologie je vlastně můj největší a možná jedinej koníček. Martin
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2011, 18:34:48 xxx.xxx.129.171
máš to tu pěkně řečeno :)
J.M. (neregistrovaný) 28.03.2011, 19:02:12 xxx.xxx.105.3
Autorovi článku, 16ti letému mládenci ze Slovenska: Jste šťastný člověk, že máte prostor, kde domácí zvířata a snad i drůbež můžete chovat, že se Vám to daří a že jste ještě tak mlád. Lidé, kteří Vám to "vymlouvají" Vám buď závidí, nebo chovatelství vůbec nerozumí, nebo obojí. Chov drůbeže a domácích zvířat obohacuje mladého člověka mnoha novými poznatky, učí ho být k živému tvoru citlivý, všímavý a ohleduplný a samozřejmě že přináší i materiální prospěch v podobě vajec, drůbežího masa, peří hus, vlny ovcí a pod., jejichž cena stále stoupá a stoupat bude. Kromě toho je chovatelství pro mladého člověka zaměstnáním. Domnívám se, že určitě ve Vašem okolí někde existuje klub chovatelů, který Vás rád přijme do svých řad, a ve kterém budou chovatelé i věkově Vám blízcí. Určitě nejste mladý chovatel sám, je mnoho jiných mladých, seznamte se s nimi třeba na Zemědělské technické škole. Já jsem chovala liliputky od svých asi 8 let věku. Pak jsem si vybrala a vystudovala chovatelský směr na Vysoké škole zemědělské v Brně. Mnoho šťastných let svého života jsem pracovala jako samostatná zootechnička a krmivářka. Bohužel mládí uteklo a já v jsem v současné době už ve starobním důchodu. Nejhorší je, že nyní nemám žádný prostor na chov slípek; po tom se mi moc stýská, a tak alespoň občas radím chovatelům na tomto webu. Přeji Vám i Vašim zvířátkům hodně zdraví, a ať Vám to vydrží celý život. S pozdravem J.Marková
oty (neregistrovaný) 28.03.2011, 20:05:06 xxx.xxx.129.171
pokud Vaši maj námitky tak jim to dej přečíst, snad něco pochopí a jak vidíš všiichni tady začínají v raném mládí, třebas u nás jsem založil chovatelský klub a sme tam všichni do 18 let a nejmladší půjde letos do první třídy :)a na hnojárnu jít nemusíš :D já jsem na průmyslovce, obor automatizace, takže žádnej strach, hodně štěstí
d.fojtik214
d.fojtik214 (86 příspěvků) 28.03.2011, 20:49:22 xxx.xxx.38.92
Dobrý večer, mě je 15 a z chovatelství jsem začal asi cca 4 roky po naší nebohé babičce zůstaly 4 slepice a pár kachen (měly jít pod nůž).Z tohoto se časem rozlostlůstlo na pěkný zvěřinec.Bude dobré když se rozrosteme a při chovatelství zůstaneme při dnešní době počítače a drogy což je jizva dnešní doby.Tak ti přeju at u toho zůstaneš. Fojtík
oty (neregistrovaný) 29.03.2011, 20:48:46 xxx.xxx.129.171
hezky řečeno Davide, tohle téma mě docela zaujalo jelikož jsem v tom byl kdysi taky a jak to tedy dopadlo???
Michal (neregistrovaný) 30.03.2011, 20:16:09 xxx.xxx.217.131
Ahoj ja som do svojich 16tich rokov byval v meste v panelaku potom sme sa prestahovali na dedinu a postupne som zacal chovat vsetko mozne mame plny dvor je mi 19 rokov a som rad ze som chovatel
pup (neregistrovaný) 03.04.2011, 08:53:31 xxx.xxx.56.200
Já věnuji slepice už mnoho let. Začal jsem mít vztah k slepicím, když bylo mi asi jedenáct let. Teď je mi 24 let. Stále věnuji slepice. Nikdy se to nepřestanu. Lidé nechápou, že chov slepic je zajímavější než sedět u pc, nebo u tv. Je smutné, že někteří lidé řvou "fůůůůůůůůůj". V budoucnu chci si koupit obrovský pozemek, abych mohl věnovat zvířata, hlavně slepice. Lidé se diví, že mě se zajímá slepice. Jedna známá mi řekla, že mám zvláštní zájmy. Ale já s těma lidma se neřeším, protože je moje věc.
Dafne
Dafne (1 příspěvků) 05.04.2011, 14:04:58 xxx.xxx.212.213
Přispěli tu hlavně kluci,tak kluci držím Vám všem pěsti a přeju hodně štěstí.Vše tu bylo již perfektně řečeno.Není co dodat.Já si myslím,že je to fajn koníček a dá Vám mnoho do života,protože lidi by se od zvířat měli a mají stále co učit. :)JK
J.M. (neregistrovaný) 05.04.2011, 22:01:11 xxx.xxx.105.3
Ano, souhlasím. A dodávám, že na tak zvaných "božích tvorech" si nejvíce vážím toho, čím se hlavně liší od lidí: NEJSOU FALEŠNÍ.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.