Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

2 problémy

anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 19:20:13 xxx.xxx.110.9
prvý problém je ten že mám kuracie vajcia v liahni a ked som ich prvy krat presvecoval tak v každom bolo vidno zárodky a ked som ich presvecoval druhykrat tak v každom vajcia už bolo niečo viac iba jedno ostalo rovnaké a dnes po dvoch tyždnoch osm ho presvietil zase a bolo cele čierne ine vajcia boli na jednej strane priesvitnejšie a bolo vnútri vidno hustu sieť žíl tak som to jedno vajce zobral a rozbil som ho no a v nútri bolo už značne veľké embryo a mám teraz výčitky svedomia že som to kurča zabil----------------------------------------------------------------------------------no a druhý problém je ten že sa mi začali niesť husi už v januári ale su to nejake brojlerove typy a preto nesu veľa vajec ale problém je v tom že jedna hus sa nesie do teraz a druha sa prestala niesť po 15 vajciach ale nevadilo mi až na posledný mesiac ked sa stranila od ostatných hús a mala zatiahnutu hlavu nechcela žrať tak sme ju chytili či nema niečo s tym čom ma na hrudy kde sa jej uklada potrava ktoru ziedla ale praveže tam nič nemala bol úplne prazdny ale na noc sme jej dali do vody trochu octu a rano bola fit normalne žralal kúpala sa a tak to bolo celý mesiac až posledné tri dni si všímam že je iná normalne žerie ale ked všetky husi spia s hlvou pod krídlom tak ona stojí a ked si sadla tak urobila taký divný pohyb vyzeralo to ako keby sa išla zniesť ale z nej vypadlo iba niečo take biele ako tvaroh a taký dlhý sopeľ ktorý ťahala za sebou a potom sa jej odtrhol a teraz vidno po celom dvore take biele stopy a aj ten sliz alebo ako to mam nazvať čo jej je ešte včera sa normalne kúpala aj dnes normalne žrala a teraz večer je smutná napadlo ma či nemôže mať zapaleny vaječník ked prestala niesť a ide z nej taky sliz za odpovede vopred Ďakujem
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 20:40:13 xxx.xxx.162.57
No moj názor je taký, ze husi vo vajcovode prasklo vajce, ktoré este nemalo dostatocne vyvinutú skrupinu, tekutý obsah sa dostal von ale tá poloskrupina tam ostala a to môze byt ten problem. Obcas sa to stáva aj u sliepok. Skusil by som hus chytit, namocit si prst do oleja a opatrne a pomaly skusit skrupinu z nej dosat von. Niekedy sa to podarí velmi lahko, niekedy je to tazsie, a niekedy sa to nepodarí vobec a to je problém. Nastáva zápal vajcovodu, a tvoria sa tam rozlicné cysty, hromadia sa tam rozne vajecne obaly, zltka bielka a ked clovek nezasiahne tak nosnica skape. Toto je moj postreh u sliepok, ale u husí je to urcite také isté. Ked je tá makká skrupina niekde na konci vajcovodu, niekedy aj trcí uz von tak sa dá velmi lakhko vybrat. Ale ak je vtiahnutá dalaj tak pomalými kruzivými pohybmi v kloake hus bude tlacit a ked nahmatáte splasnutú skrupinu tak jju len vytiehnes von. Skus to. Vlado
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 21:19:34 xxx.xxx.110.9
ja na také veci nemám žalúdok to ja nemôžem urobiť a aj keby som tu urobil keby ma niekto videl čo by si pomysleli ale ten problém už mala aj skôr ešte ked sa len začínali niesť ale teraz si spominam že na začiatku ked sa začali niesť tak zniesla iba 4 vajcia a piate ani nebolo ked som pozrel do hniezda bola tam iba taka kopa niečoho bieleho vyzeralo to ako tvaroh a ked som do toho pichol tam s toho vytekalo take niečo biele mohla mať aj vtedy ten problém lebo potom prestala niesť a začala zase až vo februári. a nie je nejaký spôsob aby sa vyliečila sama? už som hore písal že už raz mala taky problém a dal som jej na noc do vody ocot a na ďalší deň už bola v pohode tak ma teraz napadlo že ocot ničí vápnik a ked ten ocot vypije tak sa tie zložky dostanu do vajcovdu alebo niekam tam a tu škrupinu roztopí no uvidíme necháme sa prekvapiť aj teraz som jej dal na noc ocot do vody

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.