Aktuálně: 4 869 inzerátů175 107 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

ako to tam ma vyzerať

anonymní (neregistrovaný) 25.04.2011, 10:17:48 xxx.xxx.110.9
v liahni mám 7 slepačích vajec vo všetkých sú kuriatka teraz v stredu t. j. 27.4.2011 by sa mali začať liahnuť ale keď som sa pozrel do vajca ked som ich presvecoval teraz tak vnútri vidno pohybujúce sa kurča ale vyzera to ako keby to bolo ešte len embryo z jednej strany vajca je úplne neprehliadne ale oproti tomu je to priehľadné a vidno cez to ako sa to kurča hýbe ale je to ako keby ešte plávalo v tom bielku alebo neviem kde nemalo by byť vajce celé vyplnené a nemalo by prebiť tú vzduchovú bublinu? aby mohlo dýchať vlastnými pľúcami? lebo ešte doteraz je vzduchová komôrka neporušená
J.M. (neregistrovaný) 25.04.2011, 22:36:59 xxx.xxx.105.3
Vydržte. Teď už stejně nic nemůžete změnit. Teď už to musíte nechat osudu. Ale současně studovat líhňařství můžete. Můžete si dojet se podívat do nějaké velkolíhně, a líhňaři Vám tam na ukázku nějaká vajíčka prosvítí a podají komentář.
anonymní (neregistrovaný) 26.04.2011, 08:32:48 xxx.xxx.110.9
dnes alebo zajtra by sa mali začať liahnuť vnútri vidno pohybujúce sa kurča ale nie je počuť žiadne pípanie a ako som už písal stále to vyzerá tak že to kurča ešte nie je vyvinuté ked sa pozriem len tak zvrchu tak cele vajce je vyplnene a svieti iba vzduchová komôrka ale ked sa pozriem lepšie tak vydím to kurča iba z jednej strany vajca druha strana obsahuje iba žily nemalo by kurča vyplniť každy kusok vo vnútri vajca? ja ich neplánujem vyhodiť len chce vedieť či to je dobé
anonymní (neregistrovaný) 26.04.2011, 08:55:43 xxx.xxx.199.2
no ja myslim ze to dobre neni den pred vylihnutim by to uz melo byt vyplnene a zadne plavajici zarodky uz by videt byt nemely enom plne nepruhledne vajicka se vzduchovu bublinu ktera by sa mela tak den pred vylihnutim protrhnut a kure byplnit cele vajicko a den pred lihnutim uz by melo kure byt slyset kdyz ne piskat tak aspon sramotit M
J.M. (neregistrovaný) 26.04.2011, 08:57:35 xxx.xxx.105.3
A nespletl jste si datum líhnutí ? I to se někdy stane. Pokud budete ve vajíčkách vidět pohyblivá kuřátka, tak ta vejce v líhni nechte. Možná, že se kuřata budou líhnout o den dva (více dní) později, než jste předpokládal. I to pípání bývá až těsně před líhnutím. Nejdůležitější je, že ve vajíčkách živá kuřata jsou. Neuspěchejte to. Vydržte, až do skutečného líhnutí a vejce předčasně z líhně nevyndávejte.
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 12:56:01 xxx.xxx.110.9
minule som ich presvecoval a niektore vajcia su skoro cele vyplnené a druhe ako keby sa ešte len vyvíjali a niektore vyzerali ze su mrtve ale dnes som sa pozeral a skoro v každom vidno pohyb ale ani jedno ešte neprebilo vzduchovu komôrku ale ešte ich tam nechávam
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 21:24:45 xxx.xxx.105.3
To je zajímavé. Dokonce podle Vašeho popisu by se i mohlo jednat o oplozená vejce vložená do líhně v různém stupni inkubace, tedy jakoby jste do líhně dal vajíčka, na kterých už seděla kvočna, ale na každém z nich různě dlouho. Tedy určitě vejce v líhni nechte, dokud se nevylíhnou, i kdyby se každý den vylíhlo jen jedno kuře. Pokud ve vejcích budou živá kuřata, nechte je líhnout dál. Dokonce i kdyby se mi zdála bez pohybu, tak bych je v líhni ještě 2 až 3 dny nechala.
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 16:30:27 xxx.xxx.110.9
dnes som prišiel domov a dve vajcia už sú naďobané v jednom normalne počuť pípať kurča a a aj sa hýbe vajce a druhé má odlupenú škrupinku a trochu prasknutu tu blanku ale kurča nepípa a ani nepočuť ťukanie ako v druhom vajci a problém je ten že kurča neprebilo vzduchovú komôrku a obidve vajcia su naďobané v strede vajca bližšie k tupému koncu ale vidí sa mi to dosť divné a tu na tejto stranke som čítal že ked niečo pri liahnutí nedodržím tak sa môžu vyliahnuť zrúdy o aké zrúdy sa presne jedná lebo ked sa tie kurčatá vyďobávaju nejako zvláštne a až deň po termíne liahnutia tak sa bojim aby to oni neboli tie zrudy že potom otvorím liaheň a zažijem taký šok že budem mať nočné mori až kým nezomriem :D
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 17:01:24 xxx.xxx.199.2
nevidel by sem to tak dramaticky jedna sa predevsim o krive nohy takze sa kure blbe pohybuje nebo vubec mne sa letos lihla cela lihen o 2 dni pozdej a to vajicka vlastni aj kupovana a jen jedno kure blbe chodilo a po tydni sa to zlepsilo ted bude met 3 tydne a je uplne v pohode zalezi na stavu postizeni
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 20:47:23 xxx.xxx.110.9
za ako dlho sa vyliahne jedno kurča dnes jak som prišiel tak prasklina bola veľká tak 0,5 cm a teraz sa zväčšila iba o trochu do rána bude vonku či?
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 21:29:26 xxx.xxx.105.3
No, můžete se na líhnutí podívat i v noci. Můžete postupně odstraňovat už odhozené skořápky. Případně opatrně líhnoucí se kuřátko trochu narovnat, aby třeba nemělo pod sebou nějak zkroucenou hlavičku. No, a už určitě připravujte odchovničku s hřející infralampou, krmítkem a napáječkou. Naprasklé vajíčko se může do rána vylíhnout. Možná by bylo dobré malinko velmi jemně líhnoucí se vajíčka JEMNĚ posprejovat vlažnou vodou. VELMI OPATRNĚ, abyste kuřátka ve vajíčku neutopil. To proto, aby blány byly a zůstaly vláčné, ale nemusíte, snad se to podaří i bez toho.
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 21:32:59 xxx.xxx.105.3
Ještě doplněk: Pro kuře je líhnutí velmi namáhavá práce. Proto občas ODPOČÍVÁ, a v té chvíli se nehýbá.
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 21:44:17 xxx.xxx.110.9
ale to jedno kurča stale ďobe ešte asi odvtedy neprestalo a tamto druhe som ešte nepočul ani raz ďobnúť a vyzerá to tak divne je tam odlupnutá škrupinka aj trochu blany ale pod tou blanou je niečo take vidno je to kkurča samozrejme ale take zvláštne nevidno tam hlavu žeby sa hybalo ale ako keby bolo chrbtom otočené a vôbec nič sa nedeje
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2011, 22:21:02 xxx.xxx.105.3
No, nechci "malovat čerta na zeď", ale někdy se i stane, že se už hotové kuře nevylíhne. Slyšela jsem loni, že se to stalo i celé vsádce bažantích vajec zkušenému líhňaři. Po dotazu veterináři a po rozborech nevylíhnutých kuřat se dověděl, že rodičovské hejno je chronicky nemocné a to že bylo příčinou úhynu těsně před líhnutím. Po přeléčení léky, se líhnutí upravilo a z další násady se vylíhnulo 60% . Na pomáhání líhnoucímu se kuřeti člověkem jsou různé názory. V tom nemám zkušenost, to záleží na Vás. Ale pokud by pomoc člověka zachránila život kuřete, tak snad by to bylo dobré. Dýchá to kuře ?
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2011, 15:38:29 xxx.xxx.110.9
no to jedno kurča už je vonku trošku malo zakrvavené prave krídelko ale ináč je úplne zdravé pípa chodí a to druhe o ktrom som písal že má odlupnutú škrupinu ale nedobe je stále rovnaké vôbec neďobe ale už sú naďobané ďalšie dve vajíčka ale tamto vajce to je ako keby ani neďobalo kurča ale ako keby sa samo mu to odluplo možno je to naozaj tak a jeho čas ešte len príde
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2011, 07:42:19 xxx.xxx.110.9
no to jedno kurča je chore od včera iba spí nedokáže chodiť tak ho asi utratíme a myslim si že osaté na tom nebudu o nič inak iba jedno jedine sa naďobáva na dobrej strane to druhé úplne pri ostrom konci vajca a ostatné nič takže z 10 vajec sa mi vyliahli 3 kurčata s toho 1 je choré a ostatné ešte neviem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.