Aktuálně: 4 661 inzerátů177 656 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

rosenie vajec

anonymní (neregistrovaný) 10.05.2011, 21:58:14 xxx.xxx.110.9
treba rosiť vajcia v liahni keď nechám iba misku s vodou na dne liahne a tá sa bude pomaly odparovať tak sa nevyliahnu? musia sa aj rosiť? ešte som čítal že je dobré do vody s ktorou budeme rozprašovať pridať trochu octu že s toho zmäkne škrupina a mláďa sa dostane ľahšie vonku v akom pomere s vodou pridať ocot?
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 14:26:50 xxx.xxx.64.242
rosit rozprašovačem do 20dne,kuřata se líhnou 20,5 dne a některé už může být naklované..hrozí utopení...zapoměl jste dodat,že ten ocet musí být jablečný a jen slabé % naředit!!!!to je důležité...podle mě,ale stačí když bude voda v misce..pokud jste nekrmil slepičky čistou směsí pro chov a nebo velkým množstvím pšenice!!!Pšenice se musí dávat max.10% a směs půl na půl se zrním!!!..je to neuvěřitelné,ale polovička kuřátek Vám zůstane přilepená ve vejci díky lepku v pšenici a vysokým obsahem bílkovin ve směsi...pak je nutné zvýšit vlhkost na 70-75% a kropit vejce...do misky dejte roly toalet.papíru..navzlíná))))..pro zajímavost,pod kvočnou tyto problémy nejsou,jen při umělém líhnutí
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 16:26:11 xxx.xxx.110.9
a keby som zobral papierovu utierku jemne ju navlhčil a na ňu poukladal vajcia? inak jedná sa o prepeličie vajcia
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 18:42:23 xxx.xxx.64.242
nene,vajíčko má teplotu a během chvíle se papír přilepí na skořápku a tím to bude ještě pro mrňouse težší se dostat ven..jen vlhčit do 16 dne(16-22dní) a dát misky s vodou..myslel jsem že se jedná o kuřata..křepelky potřebují vlhkost jak vodní drůbež 70-80%vlhkost zvětšit utěrkami mimo vajíčka
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2011, 19:56:46 xxx.xxx.110.9
a vadi ked postriekam vajička postrekovačom ale tak že vajička sú cele lesklé od vody voda nesteká po kvapkách ale je na celom povrchu vajička ona veľmi rýchlo uschne lebo ju striekam teplu na teple vajíčko takže sa rýchlo odparuje a vodu v liahni mám neviem aká je tam vlhkosť ale ked mám suche ruky a len trochu ju otvroim a dám tam ruku tak je hned vlhká a ako pomôže ked tam vložím vlhké utierky nie je jedno či sa odparuje voda z misiek alebo z utierky?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.