Aktuálně: 4 806 inzerátů175 745 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

môj úspech

anonymní (neregistrovaný) 26.05.2011, 21:56:23 xxx.xxx.110.9
mám 2 biele husi (asi slovenské) a jedného gunára (kríženec slovenskej bielej a labutej husi) tu v tomto fóre ste písali že kríženec týchto dvoch druhov je neplodný a aj som tomu začal veriť lebo som do liahne vložil 30 vajec a po troch týždňoch boli čisté ale jedna hus je asi trochú upravená a nezniesla iba15 vajec ako ta druhá ale 60 a tak som vajcia dokladal do liahne stále a výsledok je taký že 3 húsatá sú vyliahnuté a ďalších 12 sa bude liahnuť na druhý týždeň takže to že kríženec je neplodný je somarina len asi neskôr dospieva lebo teraz každé jedno vajce ktoré vložím je oplodnené a húsatká sú to naozaj zaujímavé. ich matka je čisto biela a gunár je kríženec aj zobák ma taký vyšší a pri hlave je taky náznak hrbolca a húsatá majú zobák aj celé telo ako normálna slovenská hus žiadne výbežky na na zobáku ani nič podobné len ich sfarbenie je zaujímavé celý zobák majú oranžový len pri hlave je čierny potom hlava je trochu čierna a aj časť od krídel až po chvost je čierna a ostatné všetko je žlté aj krk aj brucho a ďalej nohy majú oranžové ale na niektorých miestach ako napríklad blany a tá horná časť nohy je zafarbená tiež do čierna takže aj koža je zafarbená som zvedavý ako budú vyzerať keď vyrastú zatiaľ sú strašne zlaté ako hubky :D zajtra pridám foto
J.M. (neregistrovaný) 26.05.2011, 23:31:00 xxx.xxx.105.3
Gratuluji, važte si toho a dodržujte pečlivě všechna běžná chovatelská i hygienická opatření. Těším se na fotečky. Nikoho cizího k mylým housátkům ani na zahradu nepouštějte, a to nejen kvůli klidu ale hlavně z důvodu prevence nemocí. Ať se Vám chov daří i nadále.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2011, 12:54:23 xxx.xxx.110.9
zatiaľ len fotky starých husí
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2011, 15:43:42 xxx.xxx.110.9
sfarbenie zobáku. nohy neboli ochotné ukázať
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 01.06.2011, 23:37:09 xxx.xxx.105.3
Díky za krásné fotečky housátek. Gratuluji. Vaše trpělivost "přinesla růže" (-:). Gunár by měl dostat medajli (-:). Housátka se mu podařila. A teď pečlivě krmte krmivem pro ně určeným. Nikoho cizího k nim nepouštějte, ani psy ani kočky. Ať se dále daří, ať jsou zdravá housátka i Vy.
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2011, 15:09:16 xxx.xxx.110.9
dnes 2.6.2011 sa stala taká vec že ked som prišiel domov a išiel som sa pozrieť na záhradu na husi tak vo vani plávalo malé húsatko ale nevedelo sa dostať z vane lebo bola niízka hladina tak som ho rýchlo zobral a dal k ostatným aby vyschlo lebo sa strašne triaslo dnes je upršané počasie slnko skoro nesvieti tak si myslím že možno aj prechladlo ale dal som ho pod 60w žiarovku a hneď zaspalo a preestalo sa triasť ale naše to určite nie je lebo naše sú farebné a to bolo čisto žlté môže mať tak 1 až 2 dni a neviem či ho niekto náročky dal do tej vody alebo tam spadlo samo ale ani nevieme kto ho doniesol ale je zaujímavé že naše husi mu nič neurobili lebo väčšinou syčia ked dávam ich húsata na záhradu do klietky
J.M. (neregistrovaný) 02.06.2011, 22:08:16 xxx.xxx.105.3
No, snad to dobře dopadne. Snad to cizí housátko bylo zdravé. Je to divné, těžko by maličké housátko z trávníku samo vyskočilo do vany. Myslela jsem si, že by mohlo se i stát, že Vaše husa vyseděla tajně někde housátko pocházející od jiného gunára, ale určitě by to house samo do vany nevyskočilo. A ten člověk, který ho do vany dal, asi nechtěl, aby to house běželo za ním zpátky; proto ho dal do vany. (Ale stejně bych ho možná dala alespoň na 1 týden zvlášť do karantény; ale nevím (?), zase by mu bylo asi smutno a možná i chladno. Vím, že oddělenému mláďátku je smutno. Posuďte sám.)
J.M. (neregistrovaný) 02.06.2011, 22:33:35 xxx.xxx.105.3
Vážený příteli ze Slovenska, ještě mi to nedá, abych nenapsala dodatek: Možná, domnívám se, že Vám tam to housátko přidal někdo z Vaší rodiny, který ví, jak velmi Vám na těch housátkách záleží, a jak hodně úsilí jste už pro to vynaložil. Ten hodný člověk někde možná pro Vás nechal nějaká housátka vylíhnout, nebo je pro Vás koupil, a teď se Vám je bude snažit k těm Vašim housátkům přidat. Takže MOŽNÁ, až přijdete zítra a pozítří domů, že opět bude každý den ve vaně plavat další housátko. Prosím Vás, nezlobte se proto na toho člověka, který Vám je MOŽNÁ v dobré vůli přidává, a ani se ho na to nevyptávejte. Je to asi někdo Vám hodně blízký, a myslí to dobře s Vámi i s housaty. Držím palce, ať se to všechno povede. S pozdravem J.Marková
anonymní (neregistrovaný) 03.06.2011, 20:41:15 xxx.xxx.110.9
no tak to húsatko nie je samo lebo nam sa presne v ten den vyliahlo jedno naše tak som ho dal ku nemu a z našej rodiny ho tam určite nikto nedal ani nikto známi lebo my sme jediny v celej dedine čo chováme husi a to húsatko mohlo spadnúť sme do vody lebo vana je zarovno zo zemou a potom som na tráve našiel jedno husacie vajce rozbyl som ho a bolo skazené takže si myslime že jeden pán si chel doma vylahnuť húsatá ale sa mu vylahlo iba jedno a nechcelo sa mu o to jedno starať takho doniesol do nás a skazené vajce vyhodil tiež u nás je to môjho otca kamraát ale neviem či to bol on lebo on žije tak v ústraní od ľudí a aj keby to nebol on tak hus ho vysedieť nemohla lebo stále chodia po záhrade a večer ich zatváram takže to by možné nebolo

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.