Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

PRVNÍ BAŽANTI 2011

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 31.05.2011, 20:42:41 xxx.xxx.165.45
Preju pekny vecer, moc pekne fotky, me se letos az tak nevede. Koukam ze mate u vietnamcu i kohouta, me by se zitra meli lihnout zlati, muzu u nich nechat i kohouta? Je lonsky. Dekuji
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 31.05.2011, 20:50:28 xxx.xxx.31.214
Dobrý den Martine, kohout by neměl být problém, ale nikdy nic není na 100%.Vždy to musíš ohlídat Mě loni kohout od druhého páru vietnamců kuře sám vodil i se o ně staral. Přeji mnoho zdaru a zdravím Míla
J.M. (neregistrovaný) 01.06.2011, 23:49:37 xxx.xxx.105.3
Dobrý večer pane Stehlík, krásná kuřátka máte i krásné fotografie. Překvapilo mne, že používáte pro odchov bažantích kuřátek někdy kvočny slepice. Ale když to funguje, tak to je výborné. A ten příběh s bažantím kohoutem, který se staral a vodil bažantí kuřátko, je také zajímavý a moc pěkný. Ano, je to tak, i zvířátka a třeba samozřejmě i bažanti, jsou individuality, každý má své originální charakterové vlastnosti. Ať se daří. S pozdravem J.Marková
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.06.2011, 17:51:13 xxx.xxx.31.214
Dobrý den paní Marková, zdrobnělé kočinky využívám jako kvočny již několik let a ze všech plemen (a bylo jich mnoho) co jsem vyzkoušel tak jsou bez konkurence. Jinak příběhů, které člověk tak nějak nechápe se v chovu přihodí spoustu a mnohdy nelze najít nějakou racionální příčinu. Kupříkladu letos se mi všechny druhy bažantů líhnou o jeden den déle. V líhni i pod kvočnou. A obecný satyr dokonce místo 28-30 dní tak za 32 dní. Holt příroda je mocná čarodějka a nikdy Vás nenechá v iluzi že už víte vše. Zdraví Míla Stehlík
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2011, 21:03:44 xxx.xxx.217.136
dobry den zaujimave mne sa zase zlaty a polny bazanti liahnu o den skor a pritom su zdravy nic im nie je a vobec neviem pricinu
J.M. (neregistrovaný) 02.06.2011, 21:54:50 xxx.xxx.105.3
Pane Stehlík, díky za odpověď, díky za zajímavý komentář. Tak mne napadá, zda jste už začal psát knihu o svém chovu ? Něco na způsob pana Durova "Když jsem krotil zvířata" (-:). Ale myslím to docela vážně, odborných knih je v současné době málo, a webové stránky jaksi na to literární bohaté zpracování jsou nějak "málo prostorné". Můžete to zpracovat i v podobě prezentací digitálních fotografií s textovým doprovodem v PowerPointu, nebo dokonce nafilmovat pasáže kamerou. Teda např. já bych si takovou Vaši prezentaci moc užila. Nedávno jsem přesvědčila jednoho svého bývalého spolužáka, aby vytvořil prezentace z fotografií ze svého dobrodružného profesního života. Po počátečním váhání a přechodných počátečních drobných "klopýtnutích" , se mu to nakonec moc podařilo, a určitě nikdo jiný nic takového zajímavého a vysoce odborného v tom jeho oboru zatím nevytvořil. Určitě by o Vaše dílo měli zájem např. studenti odborných škol i pracovníci zoologických zahrad. Ať se daří! Ať jsou kuřátka zdravá ! S pozdravem J.Marková.
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2011, 22:14:49 xxx.xxx.31.214
Dobrý den, myšlenka sice dobrá ale času málo já jsem rád když přez zimu sesmolím několik článků o bažantech do časopisů. Mám nicméně několik videi na : http://www.youtube.com/user/infotragopan#p/u podívejte se i ta jsou zajímavá . Zdraví Míla Stehlík
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2011, 08:32:23 xxx.xxx.209.28
Dobrý den, jaká by měla být teplota v odchovně u bažantu starých 5-8 dní. Děkuji za odpověď. Lucie V.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.