Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Kvašení kaše ve volátku

LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 16.06.2011, 18:54:42 xxx.xxx.159.149
Dobrý den, prosím poradil by mi někdo do mám dělat. Musela jsem odebrat mládě korel od rodičů a proto jsem se dala na dokrmování. Mládě je staré přibližně 5-7dnů. Už ho krmím třetí den, předtím trávilo dobře, ale najednou pořát nemělo vytrávené. Kamarád se přijel podívat a říkal, že mu kaše ve volátku kvaší, tak jsem z volátka vymačkli obsah. A znovu jsem mu podala kaši, protože bylo hladové (dnes v 15:00). A teď večer, kdy už by mělo být volátko skoro vytrávené, vypadá na pohled pořád dost plně a při pozorování jako by se jeho obsah přeléval, což jsem usoudila, že zřejmě opět kaše kvasí.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 16.06.2011, 18:56:44 xxx.xxx.159.149
Prosím poraďte co mám dělat, je to moje první dokrmování a nechci ho "zahodit do kytek", to jsem ho rovnou mohla nechat u rodičů, kteří by ho usmrtili(zadusili nebo zadupali).
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 16.06.2011, 19:09:43 xxx.xxx.193.236
Mládě každopádně musí vytrávit, pokud tomu tak není, je to vážný problém. Proč staří přestali o mládě pečovat? Není nějak nemocné, že mu trávení nefunguje tak, jak by mělo?
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 16.06.2011, 19:24:33 xxx.xxx.159.149
letos už zlikvidovali jedno hnízdo, nevím, mládě pořád žadoní a chce nakrmit, přitom má volátko plné kaše, no a zřejmě mi dokonce i nekvaší, ale prostě ji netráví.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 16.06.2011, 19:36:10 xxx.xxx.159.149
Mám jinou páru korelí a ta když se jí podívám do budky a mláďata jsou ještě malá tak druhý den je mám mrtvá, myslím že samice je o ně tak bojí že je vždycky strachem zadupe. No a tuto druhou páru jsem si přivezla od dědy po té co zlikvidovala první hnízdo. Podívala jsem se od budky, zda už se líhne to druhé hnízdo a byli tam 3mladé a mavice tomu největšímu stála za krkem, tak jsem ji rychle vyndala, ale mládě už jsem nezachránila, v ruce mi umřelo. No a toto které dokrmuju je jeho sourozenec.
Michal (neregistrovaný) 16.06.2011, 20:27:46 xxx.xxx.4.166
možná byste měla skusit je nechat v klidu a hnízdit a pořád je neočumovat, podle toho co říkáte se mláďata v pohodě líhla a jak ste tam vlezla tak samice usmrtila mladé...Jednoduché...nechte to na přírodě a vy si držte odstup a kontrolujte v nepřítomnosti rodičů...Jinak jakou dáváte směs? kupovanou? nebo po domácku vyrobenou? slyšel sem že někdo dává třeba máčený rohlík ve vodě nebo mléce, při takových teplotách jako jsou dnes se není čemu divit že to kvasí ...Jinak GL a dejte vědět jak to dopadlo...
cone (neregistrovaný) 16.06.2011, 20:42:13 xxx.xxx.67.3
Vše na přírodě je dobré ponechat jen v přírodě - a toho se zase tak moc lidé nedrží. V chovech je třeba občas do chodu věcí zasahovat. Udělejte čaj z kmínu - 2 kávové lžičky na 2 dcl horké vody a podávejte při nafouknutí místo krmení-teplota cca 38°C. Když se to vše upraví, můžete několikrát po sobě udělat krmnou směs, kde místo vody použijete tento čaj. Nenechte se odradit radami podobného typu jako předchozí, už není důležité proč, ale prioritou pro tuto chvíli je stav napravit.Hodně úspěchů.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 16.06.2011, 20:42:48 xxx.xxx.159.149
U první páry korel budku neočumuju a proto teď měli 5mladých, ale bohužel jedno uhynulo, ale myslím, že 4krásná mláďata, je pořád úspěch. Dám sem jejich fotku. Jinak zpět k dokrmovaní. Dokrmuji kupovanou směsí, tou po domácku vyrobenou bych si asi netroufla krmit tak malé mládě. Ale jak říkám je to moje první dokrmovaní, takže neočekávám že to půjde hladce.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 16.06.2011, 22:04:09 xxx.xxx.67.3
Ten kmínový čaj vesměs na trávení zabírá, snad ještě připomínku - 5-7 dnové mládě by mělo být krmeno méně a častěji, kaše první týden může být, teda měla by být řidší konzistence, mládě zásadně nedržte bříškem nahoru, pozor na teplotu kaše, udržovat hygienu v prostoru, kde mládě přebývá a hlavně udržovat odpovídající teplotu - nyní asi 33-34°C. Malá teplota také může ovlivňovat nepříznivě trávení.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2011, 23:45:06 xxx.xxx.159.149
Děkuji moc za vaše informace, opravdu díky. méně? a to je kolik? 1ml, 2ml,3ml? Dávám sem vaši společnou včerejší fotku, dala jsem mu jméno Ultimo, to prý znamená italsky "poslední". A proč zrovna poslední? Protože jsem první dva dny krmila tři mláďata, ale nevím proč dvš uhynuly a Ultimo zůstal jako poslední naživu. :)
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.06.2011, 06:10:52 xxx.xxx.121.71
Já jsem příspěvek přečetla v rychlosti, možná, že se s radou budu opakovat. Tohle mládě co je na fotce by mělo přijímat 1mll potravy po dvou hodinách ve dne v noci. Na chlup přesně jako hodinky. Jinak se stává, že nepravidelností, buď mládě hladový nebo je zase přejedené a špatně tráví Teplota pokrmu musí být 36,8- -37,2 stupňů teplé. U chadnějšího krmení mládě špatně přijímá potravu a špatě tráví u teplejšího si může popálit vole.
cone (neregistrovaný) 17.06.2011, 09:38:51 xxx.xxx.67.3
Trochu bych předchozí radu poopravil, v noci klidně můžete mít jeden interval 4-5hod, přes den těch 2 až 2apůl hod podle trávení, teplota kaše uváděná v takovém rozmezí je nesmysl,jednak takovou malou odchylku neudržíte a teplota celkově je nízká, odpovídající teplota je 38-39 °C, popálení hrozí až nad 41°C,spíše nad 42°C, kaši kolem 36°C zase mláďata neochotně přijímají. Mláďata v druhém týdnu života nesmí v žádné případě dostávat málo potravy, ve druhém týdnu rostou /oproti týdnu prvnímu/ obzvlášt rychle. Max. kapacita volete je kolem tří čtyř týdnů věku./ u velkých druhů papoušků samozřejmě později/. Krmené mládě - pokud je vše v pořádku, by mělo lehkým třepotáním hlavičky spolupracovat / teplota krmné kaše, dobře vytrávené=vhodný interval krmení/,ještě je dobré sledovat konzistenci trusu a hlavně trus nemá zapáchat!, také růst a trávení ovlivňuje do jisté míry i vlhkost-v přílišné vlhkosti ml. hůř tráví a při nízké vlhkosti později roste hůř opeření. PS-nelze stanovit podle oka krmnou dávku a interval krmení, vždy je třeba brát v potaz druh mláděte a jeho skutečný věk. Jinak něco málo se dočtete v knize M. Bartla Žako..... a v knize Mieslerových či R. Wágnera o dokrmování a umělém odchovu.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 10:58:52 xxx.xxx.97.176
Pro Cone: výborné informace! Iva
sunflowersman (neregistrovaný) 17.06.2011, 13:30:59 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Teplota okolo 37 stupňů je opravdu málo. Já krmím když má 39. Při chladnutí směsi mě například pyrurové při 37 stupních nechtěli kaši ani brát. Taktéž je pravda, že každému mláděti můžeme podávat odlišné množství kaše a to i v rámci stejného druhu.
Orina (neregistrovaný) 17.06.2011, 15:49:31 xxx.xxx.108.123
Já krmím mláďata jak jsem popisovala bez problému. Vždy vyrostla do perfektního jedince.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.