Aktuálně: 4 681 inzerátů177 407 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Kvašení kaše ve volátku

cone (neregistrovaný) 17.06.2011, 18:52:03 xxx.xxx.67.3
4 orina - jistě se zde s váma nebudu trumfovat kdo odchoval a dokrmil kolik mláďat a a kolika druhů, zda byla zdravá či nebyla, o tom toto vlákno snad není, na tuto argumentaci založte jiné vlákno a vemte si jiného oponenta, přít s váma je pro mě ztráta energie i času. Jen k těm teplotám, zrovinka vámi zmiňovaný M. Reinschmidt ve své knize "Umělá inkubace a ruční odchov papoušků" doporučuje teplotu krmné kaše mezi 38 a 40°C /str. 56/, takže opět něco podsouváte, buďte ve svých citacích prosím přesná. Děkuji. Pro zadavatele - vy si samozřejmě zvolte vše tak, aby to vyhovovalo vašemu mláděti a to aby zdárně prospívalo, to by dle mého mělo být cílem této diskuse a ne ubohé handrkování. přeji ať roste.
pasnau
pasnau (45 příspěvků) 17.06.2011, 21:48:56 xxx.xxx.174.89
pro Orinu: pan Milan Bartl, doporučuje teplotu krmné směsi 40 stupňů :-) http://www.epapousek.cz/zbozi/141-kaytee-exact-hand-feeding-all-baby-birds-s-dha
Orina (neregistrovaný) 17.06.2011, 23:05:02 xxx.xxx.107.255
Ruční dokrmování mláďat-II.část/Články/ chovzvířat.comrnz 8.6.2009
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.06.2011, 23:54:19 xxx.xxx.107.255
Pane aJinšík, teď jsem to dočetla a jsem z toho jak se říká *volako zmetená* nevím , který článek mám brát jako směrodatný, když oba uveřejnil pan Bartl a liší se dost podstatně. Opravdu nevím.
cone (neregistrovaný) 18.06.2011, 00:38:46 xxx.xxx.67.3
Mám dojem, že někteří autoři jsou tak moc vytíženi, že se sami ve svých údajích rozcházejí - viz uvedený příklad, nebo se už cítí tak daleko, že svoji práci odfláknou - třeba nedávno uvedený na trh Atlas papoušků. Sám za sebe mohu říct, že kaše o teplotě 40°C nabraná do předehřáté inj. stříkačky nepopálí ani delikátní a drobné agap. cany.
anonymní (neregistrovaný) 20.06.2011, 21:06:49 xxx.xxx.174.89
pro Lucku: to asi moc přesné nebude. Bez teploměru testem na ruce zjistíte pouze zda nepálí. Ale ideální krmnou teplotu težko.
cone (neregistrovaný) 20.06.2011, 21:32:08 xxx.xxx.67.3
Možná by nebylo od věci nám sdělit, zda kvašení ustalo nebo se zmírnilo. Prozatím to pomohlo? jen vám, ale tím, že nás seznámíte s výsledkem můžete pomoci i jiným čtenářům diskus. fora.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 21.06.2011, 22:38:30 xxx.xxx.159.149
Zdravím všechny, kteří čekáte no nevé zprávy o dokrmování Ultima. Jinak se omlouvám, že jsem sem nenapsala dřív, ale zkouškové období na vysoké škole a dokrmování zabírají mnoho času a energie. První informace Ultimovi se zatím celkem daří, musím zaklepat a přibyl k němu ještě jeho sourozenec(6dní). Zpět se kvašení, po první "vymáčknutí" volátka s kvašenou kaší, už volátko nekvasilo. Myslela jsem si že kvasí, ale kamarád chovatel mi volal a říkal, že vzduch může mít ve volátku i z toho jak žahodí a potravu tak se trochu nahltá vzduchu. Takže kvašení ustálo, ale byl jiný problém, že i když se mládě vyprazdňovalo, tak volátko se vytravovalo sprašně pomalu( zhruba 10hodin), takže jsem zkusila kaši dělat ještě trošku řitčí a pomohlo to. Když předtím němělo vytrávené a bylo to třeba 5hodin od krmení, tak jsem mu dala aspoň kmínový čaj, aby se ta kaše se volátko zředila a trávila. Do kaše jím teď dávám špetičku hroznového cukru, kaše je pak trošku sladká, mláďatům víc chutná a je obohacená o energii.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 21.06.2011, 22:43:56 xxx.xxx.159.149
Přišel mi dotaz, kde mláďata mám když jsou malá, jestli mám inkubátor. Rozšířím proto mojí odpověd i sem do diskuse. Jelikož můj problém s mláďaty vznikl náhle, tak nějaká možnost inkubátoru nebyla možná, není to zrovna levná záležitost, teda aspoň si to myslím. Proto jsem to vyřešla jinak a doufám, že to není zas tak špatné. Korelku jsem měla v umělé misce v hobllinách a tuto misku jsem dala to akvária, které už nepoužívám na rybičky. Dovnitř jsem dala obyčejnou lampu, kterou mívám na psacím stole, která svým teplem ze svícení zahřívá prostor, ale která nesvítí přímo na mláďata. Ještě jsem si ke stěne hned vedle misky dala obyčejný teploměr, abych mohla sledovat teplotu vevnitř a nakonec jsem akvárium přiklopila sklem, aby se teplo drželo vevnitř. Ale mám tam malou mezeru nakraji pro větrání. Přiložím foto. Budu ráda za vaše názory, popřípadě rady jak něco změnit udělat líp. :)
Obrázek
cone (neregistrovaný) 22.06.2011, 08:58:35 xxx.xxx.67.3
Asi bych omezil nebo vypustil úplně hroznový cukr, dokrmovací kaše - pokud je vyrobena průmyslově - tak vesměs obsahuje všechny potřebné komponenty a upravuje se svým složením u některých druhů v dost pozdějším věku dokrmovaných mláďat. Některá mláďata doslova hltají nebo nejsou při krmení správně držena a můžou mít volátko po nakrmení zavzdušněné, jde ale citlivě vzduch dostat z volete stiskem a masírováním pryč.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 23.06.2011, 14:06:39 xxx.xxx.159.149
Asi mám další problém. Starší korelka, vůbec netráví, kaši dostává s kmínovým čajem,ale pořád má stejně velké volátko. O kvašení se nejedná vzduch ve voleti není. Ale zkoušela jsem mu obsah trochu "vymáčknout" a má to strukturu hlen, ale tam nejsou vidět zrnka z kašové směsi. Nevím proč nebo co je příčina této situace. Neporadí někdo?
cone (neregistrovaný) 23.06.2011, 15:47:28 xxx.xxx.67.3
Asi to hlavní jste nám nezdělila, čím že to vlastmě dokrmujete a při jaké teplotě a v jaké kozistenci kaši podávate? Jinak zkuste i občas krmení vynechat - hlavně po noční pauze by mělo být vole prázdné, a necpěte ten cukr, byť je hroznový.
LuckaR
LuckaR (78 příspěvků) 23.06.2011, 16:44:18 xxx.xxx.159.149
Jak už jsem již psala teplotu zkouším na hřbetu ruky, krmím kaší Kaytee exact + kmínový čaj(zarovnaná lžička+půl hrnka vody). A konzistence? No hustá rozhodně není, nevím k čemu bych to přiblížila.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.