Aktuálně: 4 685 inzerátů177 451 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

mláďata korel umírají

anonymní (neregistrovaný) 14.07.2011, 01:08:30 xxx.xxx.85.66
U ptáků odchovávaných pod rodiči se bakterie do rodičů dostanou ovocem a naklíčeným zrním. A do mláďat se dostanou přes rodiče. Toto je případ tzv. syndromu pátého dne, kdy najdete mláďata nakrmená, uhynulá v hnízdě. Hodně se tento případ objevuje u papoušků královských a červenokřídlých. Dá se tomu čelit přípravkem Tillan. Vyzkoušeli jsme ho v několika chovech. Pokud se aplikuje včas, tedy pátý den od nejstaršího mláděte, kdy se jedenkrát denně kápne do zobáku mláďatům tento přípravek (10% roztok), je velká naděje na úspěch. http://papousci.chovzvirat.com/clanky/rucni-dokrmovani-mladat---ii--cast.html
icek
icek (4 příspěvků) 16.07.2011, 10:30:54 xxx.xxx.33.7
Ahoj já mám podobný problém, akorát že je rodiče vyhazují z budky.Korela mi lestos hnízdí už potřetí, snese vajíčka, poctivě na nich sedí oba rodiče, a když se začnou líhnout a rodiče je krmí, tak vydrží vždy tak 3 - 6 dní a potom je vyhodí z budky ( ted čekám že by se každým dnem mělo vylíhnout první mládé ze 3 a jejich letos poslední snůšky ). Míchanici podávám obden, ve voliéře se zdržuji co nejkratší dobu, vždy jdu dát pouze čistou vodu a nové zrní. Voliéru obývají spolu s andulkami, od krerých se mi vylíhlo předevčírem první a dnes druhé mladé. Co dělám za chybu, že korely pokaždé mladé vyhodí z budky?? S ručním dokrmováním zkušenosti mám. Prosím dejte mi vědět a popř. dejte nějakou radu. Děkuji Icek
Marec (neregistrovaný) 07.08.2011, 13:55:26 xxx.xxx.58.107
Můžu se zeptat kde bych ten přípravek Tilam sehnal ? a ještě jedna otázka kde bych mohl nechat provést pitvu mláděte a kolik stojí ? dík
Rosta (neregistrovaný) 09.08.2011, 20:18:43 xxx.xxx.202.221
Dobry den,ptaky chovam asi 15 let a muzu rict,ze obecne korely jsou na odchov mladych docela narocne.Mam jich sam 5 paru uz jen spis pro radost jinak mam vetsi exoty.Jinak budu se Vam snazit trosku pomoct obecne co jsem slysel u jinych chovatelu a co me se osvecilo tak korele je vzdy lepsi chovat kazdy par samostatne.Problem s mladymi co umiraji do 5 dne jsem mel take a to u tri paru.Mlade byly na pohled zcela zdravy a nic jim nechybelo,byly vyborne krmeny a myslim si,ze krmeni meli ruznorode.Podle me jim nic nechybelo.Dva roky jsem je takhle mel a reknu Vam,ze me to hodne stvalo porad sem doufal a doufal a porad to same asi 5 dnu a mladata mrtva.Muzu rict,ze jsem jich vyhodil urcite kolem 25 coz je hrozne.Zkousel jsem vse od vitaminu az po ruzne zmeny potravy a td..Na rucni dokrmovani nemam cas i tak krmim ptaky asi dve hodiny dene mam asi 30 volier.Pokud jsem odebral mlade a mel jsem nekde zhruba stejne velke mlade u jinych korel,kterym mlade neumiraly tak mlade bez problemu prezily.Takze je to na 100% v rodicich mam to nekolikrat vyzkousene.Zkousel jsem vymenit treba jen jeden kus z paru,ale bez vysledne mladata porad do 5 dnu umrela.Jestli Vam mohu poradit udelejte to jako ja dejte korely pryc a sestavte si nove pary ja jsem to tak udelal ikdyz me to trvalo dlouho protoze jsem mel opravdu vyborne pary ktere predtim vyborne odchovavaly kolem 20 mladych par za rok a nechtelo se mi je menit,ale ted s odstupem casu uz vim,ze jsem to mel udelat davno a ne se porad spolehat ted uz jim to treba nepojde.Pitva je asi taky moznost i me by zajimal duvod uhynu,ale podle meho nazoru vam stejne nikdo nerekne co mate udelat aby mlade neumreli.Snad jsem Vam trochu pomohl.At se dari a odchovat hodne krasnych ptaku jako jsou urcite i korely.
Rosta (neregistrovaný) 09.08.2011, 20:18:43 xxx.xxx.202.221
Dobry den,ptaky chovam asi 15 let a muzu rict,ze obecne korely jsou na odchov mladych docela narocne.Mam jich sam 5 paru uz jen spis pro radost jinak mam vetsi exoty.Jinak budu se Vam snazit trosku pomoct obecne co jsem slysel u jinych chovatelu a co me se osvecilo tak korele je vzdy lepsi chovat kazdy par samostatne.Problem s mladymi co umiraji do 5 dne jsem mel take a to u tri paru.Mlade byly na pohled zcela zdravy a nic jim nechybelo,byly vyborne krmeny a myslim si,ze krmeni meli ruznorode.Podle me jim nic nechybelo.Dva roky jsem je takhle mel a reknu Vam,ze me to hodne stvalo porad sem doufal a doufal a porad to same asi 5 dnu a mladata mrtva.Muzu rict,ze jsem jich vyhodil urcite kolem 25 coz je hrozne.Zkousel jsem vse od vitaminu az po ruzne zmeny potravy a td..Na rucni dokrmovani nemam cas i tak krmim ptaky asi dve hodiny dene mam asi 30 volier.Pokud jsem odebral mlade a mel jsem nekde zhruba stejne velke mlade u jinych korel,kterym mlade neumiraly tak mlade bez problemu prezily.Takze je to na 100% v rodicich mam to nekolikrat vyzkousene.Zkousel jsem vymenit treba jen jeden kus z paru,ale bez vysledne mladata porad do 5 dnu umrela.Jestli Vam mohu poradit udelejte to jako ja dejte korely pryc a sestavte si nove pary ja jsem to tak udelal ikdyz me to trvalo dlouho protoze jsem mel opravdu vyborne pary ktere predtim vyborne odchovavaly kolem 20 mladych par za rok a nechtelo se mi je menit,ale ted s odstupem casu uz vim,ze jsem to mel udelat davno a ne se porad spolehat ted uz jim to treba nepojde.Pitva je asi taky moznost i me by zajimal duvod uhynu,ale podle meho nazoru vam stejne nikdo nerekne co mate udelat aby mlade neumreli.Snad jsem Vam trochu pomohl.At se dari a odchovat hodne krasnych ptaku jako jsou urcite i korely.
Marec (neregistrovaný) 10.08.2011, 19:05:27 xxx.xxx.58.107
Myslím si, že máte pravdu pořád nic nepomáhá takže bude nejlepší páry vyměnit. Mám taky moc pěkné páry ale asi není jiná možnost díky.
anonymní (neregistrovaný) 03.09.2011, 11:36:03 xxx.xxx.155.190
Pane ROSTO mám ted stejný den, mládata mi hynou kolem 5 dne. založila jsem i na toto téma novou diskuzi. Chci se teda ještě zeptat na jednu věc, myslíte si, že je to v rodičích a nedá se to nějakým způsoběm přeléčit? Přece pokud tato bakterie vznikla kvašením, proč se nedají rovnou vyléčit rodiče, aby to nepřenesli na mladé. Děkuji za odpověd
Rosta (neregistrovaný) 05.09.2011, 16:54:30 xxx.xxx.202.221
Dobry den,nevim jestli tato bakterie vznikla kvasenim.Rodice jsem se snazil vsemi mozny prostredky prelecit jakto uvadeli nekteri chovatele ve Vasi nove zalozene diskuzi a bezvysledne.Opravdu doporucuji pary dat pryc.Jen je zajima,ze kazdorocne prezili skoro vsechny mladata z posledni snuzky jestli uz bakterie neni tak silna opravdu nevim.Tyto mladata jsem bezproblemu pouzival v chovu a dodnes pouzivam a odchovavaji bezproblemu.Dokonce i mladata techto mladat odchovavaji bezproblemu.Snad jsem Vam trosku pomohl.
anonymní (neregistrovaný) 05.09.2011, 21:02:06 xxx.xxx.155.190
no já to rači dál zkoušet nebudu. Mrzí mě, že jsem je tak pracně vypiplala, pak se strachovala jestli je to vůbec pár a nakonec toto. No už mám zaděláno na další dva páry, snad se ted vyvede vše tak jak být. Příští rok bude snad lepší.
Rosta (neregistrovaný) 05.09.2011, 21:54:31 xxx.xxx.202.221
Urcite po spatnem roku pridou lepsi.Ja mam letos asi take nejhorsi sezonu za posledni roky.uz se ted nemuzu dockat na jaro.Tak at se dari.
Rosta (neregistrovaný) 05.09.2011, 21:54:31 xxx.xxx.202.221
Urcite po spatnem roku pridou lepsi.Ja mam letos asi take nejhorsi sezonu za posledni roky.uz se ted nemuzu dockat na jaro.Tak at se dari.
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2011, 21:20:23 xxx.xxx.155.190
Děkuji už zháním a kombinuji, snad se mi povedou sestavit dva páry:+DDD
Marec (neregistrovaný) 16.09.2011, 10:13:24 xxx.xxx.58.107
Ještě dotaz když si pořídím nové páry a budu je mět ve stejné voliéře nejspíš i stejné budky jak se vyvaruju tomu aby se to opakovalu i u nových ptáků ? děkuju
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
16.09.2011, 20:21:39 xxx.xxx.143.97
Měl jsem u korel stejný problém před lety, když jsem s nimi začínal. Andulky odchovávali bez problémů a korely mláďata od 2 párů hynula s plným voletem do týdne. Dlouho jsem si s tím lámal hlavu, než jsem přišel na to, že je to máčeným rohlíkem. Přestal jsem ho dávat a začal krmit vaječnou míchanici a bylo po problému. Rohlík opravdu ve voleti kvasil, pouze u korel u andulek ne.
Marec (neregistrovaný) 17.09.2011, 12:47:12 xxx.xxx.58.107
A když jste přestal podávat máčený rohlík tak normálně odchovaly ty stejné páry ? Tak to si myslím že nebudeme mět stejný problém já sem dlouhou dobu krmyl jenom zrním a stejně mláďa hynula.
anonymní (neregistrovaný) 18.09.2011, 09:28:56 xxx.xxx.155.190
Dobrý den, tak to máte ten syndrom 5 dne. Já s tím bojovala až to vzdala. Založila jsem vlákno syndrom 5 dne, tak posudte sám

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.