Aktuálně: 4 834 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Amazonek modrohlavý - posuďte

Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 01.08.2011, 15:46:58 xxx.xxx.7.232
Zdravím, chtěl bych znát váš názor na tyto fotografie, respektive na Amazonka co je na nich, ohledně kvality peří. Inzerent říká, zě po úletu samce se samice takto oškubala. Předem děkuji za příspěvky
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2011, 15:55:16 xxx.xxx.152.215
dobrý den, peří se mi nelíbí ani trochu. a prostory, ve kterých je papoušek nafocen, ty už vůbec ne. neuklizené, pokálené, prostě hnus. navíc, papoušek má špatné i peří na hlavě. a tu by si sám asi těžko oškubal. celkově v mých očích malá hrůza.
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2011, 16:02:01 xxx.xxx.152.215
navíc si myslím, že oškubaný papoušek vypadá malinko jinak. já bych do toho v žádném případě nešla, ale to je jen můj osobní názor
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2011, 16:04:02 xxx.xxx.152.215
a mimochodem, pokud je krmen jako na fotkách, tak to snad ani neprodává chovatel. samá slunečnice. a prostor k proletu žádný... je mi papouška líto
cone
cone (1412 příspěvků) 01.08.2011, 17:40:05 xxx.xxx.67.3
Já měl možnost na podzim koupit za nízkou cenu amaz. kubánského ve stejném stavu a nakonec jsem se ke koupi neodhodlal. Vyfocený amazonek nemusí být nutně nemocný,jeho stav může být zapřiciněn jen součtem faktorů jako je nevhodné krmivo, hygienické podmínky, prostor a jistě nemalou roli bude hrát i suchý vzduch. Takže pokud jej můžete držet mimo ostatní své papoušky, chcete se mu intenzívně věnovat a pokud je i cena někde na polovic běžné ceny samečka / běžná cena nyní je cca 12tis.kč/ tak SNAD bych do toho osobně šel.
Orina (neregistrovaný) 01.08.2011, 18:13:40 xxx.xxx.115.138
Peří amazonka nevypadá jako že se oškubal, ale to v čem žije to je tedy podívaná, to je na komentář, který by mi admin, i při jeho toleranci všelijakých názorů na webu, smazal. A ta potrava to už nemám vůbec slov. Snad zadarmo, zachránit živého tvora, ale za peníze ani náhodou. To prodává vydřiduch a ne člověk. To je něco jako prodává ta paní andulky s francouzským pelicháním. Taky chce za jednu 150,- Kč
sunflowersman (neregistrovaný) 01.08.2011, 18:17:39 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Osobně se mohu pouze domnívat, že nejdůležitější faktory stavu ptáka mohou být opravdu suchý vzduch a především nevhodná strava. Každý máme hranice strachu někde jinde. Asi bych tohoto amazonka nekoupil, ikdyby cena byla velmi přijatelná. Není nikde však určeno, že z tohoto papouška nemůže být ještě spokojený jedinec do chovu.
Orina (neregistrovaný) 01.08.2011, 18:59:11 xxx.xxx.115.138
Podle fotek je amazonek někde venku, jestli to nebylo jen na focení. Jestli ale koupíte, tak požadujete testy na PBFD a další. Jestli není zakopaný pes jinde.Protože přinést domů takového ptáka mezi ostatní papoušky je hazard.
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2011, 19:08:02 xxx.xxx.109.90
Do dobrých rúk, karanténa, primeraná starostlivosť, širokospektrálne ATB, kvalitná potrava a trocha šťastia a môže byť z nej pekný vták, ktorý sa za starostlivosť možná odvďačí odchovmi. Podľa mňa jej chýba ovocie a hlavne zelená potrava s vysokým obsahom A vitamínu a samozrejme priestor.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 01.08.2011, 20:05:04 xxx.xxx.6.82
Ahoj, já jako klasický samaritán bych ho vzala hned, je mi ho líto. Pozornou péčí se dá napravit spousta zanedbaných a beznadějně vypadajících ptáků. Ale vzhledem k tomu, že vypadá, že už dlouho nepřežije, musela by cena být symbolická. Pak bych nechala hned vyšetřit PBDF, abych vyloučila nakažení svých ostatních papoušků, dala ho do karantény a udělala pro něj první poslední. Doufám, že ho brzy někdo vysvobodí.
Orina (neregistrovaný) 01.08.2011, 20:11:19 xxx.xxx.115.138
Může zadavatel dotazu sdělit za jakou cenu je amazonek nabízený?
Jájina (neregistrovaný) 01.08.2011, 20:43:27 xxx.xxx.48.123
Majitele zavřít do kadibudky,aby si zkusil,jestli mu to bude příjemný. To je fakt hrůza. Na vyškubané peří od jiného ptáka to rozhodně nevypadá.
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 02.08.2011, 15:19:57 xxx.xxx.7.232
Cenu jsem z inzerenta nedostal, odepsal mi akorát abych mu dal svoji nabídku ceny, že prý už má další 3 zajemce, ode mne symbolických 1000, tak jsem zvědav jaká bude odpověď. Dražit opravdu nehodlám. Jinak je mi papouška samozřejmě také líto v jakém je stavu, záchrana by snad byla možna, pokuj je to tedy jen prostředím a potravou, ale strach z PBFD je veliky, přijít o svůj chov bych opravdu nechtěl. Ještě napíšu jaká byla odpověď.
cone (neregistrovaný) 03.08.2011, 19:16:00 xxx.xxx.67.3
I cena nepatrně vyšší by byla odpovídající stavu papouška. Už jej máte Libore doma?
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 03.08.2011, 22:00:49 xxx.xxx.7.232
Bohužel, strach nademnou zvítězil. Procházel jsem si několik dalších fór s příspěvky věnovanymi cirkoviróze apod. a došel jsem k závěru, že bych to svým senegalcům, alexandrům, drobotině a austrálii nemohl udělat, kdyby byl papoušek nakažený. Ano, za předpokladu, že je zdravý, jen je příčinou jeho stavu špatna péče a prostředí, je cena doslova směšná. Nejvíc mě asi odradilo to, že nemá skoro žádné letky a na hlavě, kde se nemůže oškubat toho taky moc není. Nicméně inzerenta jsem zdvořile odmítl a doufám, že se najde jiný samarytán, který se ho pokusí zachránit a uzdravit. Jinak inzerát je na iFauně, ale to už asi většina z vás ví. Libor
Peťula (neregistrovaný) 03.08.2011, 22:29:04 xxx.xxx.6.82
Já se ptala na cenu a byla mi obratem sdělena vyšší. Tož samaritán jsem, ale znovu se ptát nebudu. Nebo, že by ano? Rozmyslím se, je mi jí líto.
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2011, 22:39:44 xxx.xxx.121.138
LIbore,udělal jste velmi dobře!!Pokud byste neměl žádného jiného papouška, určitě byste do toho šel. To byste neměl co ztratit, pouze nervy, kdyby se záhrana nepodařila.Ale takto u Vás zvítězil zdravý rozum! Opravdu jste udělal dobře.Iva

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.